Някой може ли да ми обясни този парадокс в женската психика...

  • 3 271
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Взимам идеята за тази тема от една друга тема в която се говори за това колко е гадно да те изнасилят, за това колко долни същества и изроди са изнасилвачите и как българските мъже трябвало да се научат най-сетне че когато една жена кажела "не" това значело наистина "не" т.н. и си спомних една песен съвсем случайно. Тази песен породи в мен много интересни мисли които не мога да не споделя с вас защото не мога да си обясня нещата. Та ето и част от текста на песента:
Цитат
Ти искаш май да ти свалят звезди,
А може би, да те свалят звезди.
Но този път не позна, не позна,
Ще си със мен, ако аз го реша!

Припев:
Няма “не искам”, няма “недей”,
Щом те желая ставам злодей!
Без “не мога”, и без лъжа
Твоето “Не” за мене е “Да”!
Както вече се досетихте това е част от абсолютния хит на Слави Трифонов "Няма "не искам" на който преди време във всички дискотеки девойките танцуваха като луди. Та искам да ви попитам как е възможно човека написал тези думи и изпял подобна песен която направо си възхвалява изнасилването (да споменем само думи като "Твоето "не" за мене е "да" и "Няма не искам, няма недей, щом те желая ставам злодей") и която спокойно може да бъде химн на всеки уважаващ себе си изнасилвач, как е възможно подобен човек да бъде толкова възхваляван и обичан от голяма част от жените. Дори за него тук в този форум има специална тема където жени ронят сълзи от състрадание за човек написал възхвала за изнасилвача в най-чистия му вид. Човек написал тези думи и изпял такава песен се радва на огромна популярност и сред девойките танцуващи до полуда на тази песен. От една страна никоя жена не обича да бъде изнасилвана от друга страна много харесвате човека изпял песен в която се възхвалява едно чисто изнасилване. А сега която от вас успее да ми обясни този парадокс ще й бъда много благодарен.

# 1
  • Мнения: 1 771
Зная я тази песен, но никога не съм се замисляла за това което пишеш.
По принцип музика от този стил не слушам и не съм запозната добре с текста.
Сега като чета думите написани от теб, наистина има такъв смисъл и би могло да се тълкува така.

# 2
  • Мнения: 25 447
Тази тема не е ли за Клюкарника?  newsm78

По въпроса съм пас (не съм фен на музикалното "творчество" на Слави). И също очаквам с нетърпение отговорите!  Mr. Green

ПП Но като се замисля...  Thinking Жените обичат силните (най-вече финансово) мъже. Явно в този случай не става дума за класическо изнасилване...  Wink Mr. Green
Пък и много розови романи заливат пазара, прекалено много. За сапунките да не говорим...  Joy

# 3
  • Мнения: 212
Тази тема не е ли за Клюкарника?  newsm78

По въпроса съм пас (не съм фен на музикалното "творчество" на Слави). И също очаквам с нетърпение отговорите!  Mr. Green

ПП Но като се замисля...  Thinking Жените обичат силните (най-вече финансово) мъже. Явно в този случай не става дума за класическо изнасилване...  Wink Mr. Green
Пък и много розови романи заливат пазара, прекалено много. За сапунките да не говорим...  Joy
Да бе, да. Не става въпрос за класическо изнасилване.... Я вземи само "Няма “не искам”, няма “недей”,Щом те желая ставам злодей!" . От това по-добро описание на класическо изнасилване здраве му кажи.
Пусках темата тук а не в "клюкарник" защото оргиналната тема за изнасилванията е тук.
В края на краищата няма какво друго да си помисли човек освен че някои жени им харесва да си мислят че могат да бъдат изнасилвани след като толкова харесват Слави.

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 23:40 от borisfx

# 4
Не харесвам много от песните му, а тази съвсем.Именно заради смисъла на текста...то и мелодията ми е кофти.

# 5
  • Мнения: 25 447
В края на краищата няма какво друго да си помисли човек освен че някои жени им харесва да си мислят че могат да бъдат изнасилвани след като толкова харесват Слави.

Не можеш да уловиш ти деликатните нюанси на женската психика, неее...  Crossing Arms
Значи, всяка жена иска да бъде завоювана, ако ще и насила, но от този, когото тя си пожелае!  Wink
В конкретния случай - любителките на песента нямат нищо против да бъдат "насилени" от главния герой, т.е. Слави. Но само от него! За други това не важи!  Naughty
В случая "не" -то ще е само за парлама.
Сега като се замисля - май жените имаме няколко вида "не"-та.  Thinking Явно ви е голям проблем да ги различавате...  newsm78

# 6
  • Smallville
  • Мнения: 994

Сега като се замисля - май жените имаме няколко вида "не"-та.  Thinking Явно ви е голям проблем да ги различавате...  newsm78
hahaha hahaha hahahaАма много правилно си го казала,то и ние понякога не можем да си ги различаваме. Хем боли хем сърби дето викат Whistling

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Боже, какви неща вълнуват някои ooooh! Laughing
Ти за метафора чувал ли си? Литературен и поетичен похват, с две думи - не винаги това, което казваш, следва да се разбира буквално Laughing
Много аналитична мисъл имаш, за да достигнеш до "извода", който прочетох hahaha

# 8
  • Мнения: 8 999
Никога не съм се замисляла, че е изпял химна на изнасилвача, но и никога не ми е бил симпатичен. Не гледам шоуто му от мноооого време.

# 9
  • Мнения: 5 539
И аз съм си мислила същото за тази песен Laughing
Права е Как'Сийка, прочети я пак, много ясно ти е обяснила тези нюанси на женската психика, за които питаш Wink

# 10
  • Мнения: 379
ще стана малко груба, но да не се обиди някой, който се припознае в думите  Wink
абсолютно точно е, че обекта, на лирическия герой, не казва "не" като "не", а по-скоро "не" като "хаде де, какво чакаш"; жените, които го правят това сатрадат от непреодолима "селска чест" - хем й се иска, хем се прави на "непорочна"; и сега като съпоставим героинята, с човека, изпял / текста не е на Слави все пак/ песента, всичко си идва на място; или както казва един друг от този жанр: "дърт козел, млада върба лющеше"; върбата пита ли я някой дали иска да я лющят? айде и този хит в кюпа на химните за изнасилвачи  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 612
В края на краищата няма какво друго да си помисли човек освен че някои жени им харесва да си мислят че могат да бъдат изнасилвани след като толкова харесват Слави.

Не можеш да уловиш ти деликатните нюанси на женската психика, неее...  Crossing Arms
Значи, всяка жена иска да бъде завоювана, ако ще и насила, но от този, когото тя си пожелае!  Wink
В конкретния случай - любителките на песента нямат нищо против да бъдат "насилени" от главния герой, т.е. Слави. Но само от него! За други това не важи!  Naughty
В случая "не" -то ще е само за парлама.
Сега като се замисля - май жените имаме няколко вида "не"-та.  Thinking Явно ви е голям проблем да ги различавате...  newsm78

  202uu

# 12
  • Мнения: 497
Боже, какви неща вълнуват някои ooooh! Laughing
Ти за метафора чувал ли си? Литературен и поетичен похват, с две думи - не винаги това, което казваш, следва да се разбира буквално Laughing
Много аналитична мисъл имаш, за да достигнеш до "извода", който прочетох hahaha


 Peace

# 13
Бате, женската логика е енигма. Нали знаеш, че само създателят й я разбира?

...
Сега като се замисля - май жените имаме няколко вида "не"-та.
...

Тотален шах с пешката!!!!

# 14
  • Мнения: 25 447
Тотален шах с пешката!!!!

... и мат!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт