На седем месеца - 7.200, малко ли е?

  • 775
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте, мами. Моят мъник се роди 2.950, сега вече е на седем месеца и на последната консултация теглото му беше 7.200. Имам приятелки, чиито бебчета са на по пет месеца и вече гонят осем килограма. Вече започнах да се притеснявам, че малкия е слабичък, въпреки че на външен вид си изглежда добре. А и педито каза, че добре си се развива, много е жизнен, постоянно рита, иска всичко да пипне, да не говорим, че като стои с нас на масата ни хвърля чиниите на земята, когато го изтървем от поглед. Захранихме се на пет месеца и половина и тогава теглото му беше 5.300 и дотогава беше само на кърма. Кажете как е при Вас?

# 1
  • Мнения: 1 771
Не се оглеждай в децата на твоите приятелки..
Твоето дете си е индивидуално и точно така гледай на него като на уникално.
Всяко дете е различно, различни кг се ражда и различни кг наддава.
В случая мога да наблегна, че до 5-6 месец се удвоява теглото от раждането, и при вас това е така.
Не е важно колко е като кг с другите бебета, а че си е наддавало доволно за този период от време.
Не можеш да се сравняваш с дете родено 4.000 кг или 3.500 или 4.600 и т.н.

# 2
  • Мнения: 4 181
естествено, че не е малко  Peace
Важното е да си е удвоил килограмите от раждането на 6-ия месец, тоест е да над 6.
Ти и твоите приятелки едни и същи килограми ли сте  Laughing
Бебетата са просто малки хора и гледай на тях като такива. Едни са с по-леки кости, други с по-тежки. Едни хапват повечко, но не качват много, други обратното.
Важното е детенце да изглежда добре и да е жизнено.
За справка, моето се роди 3100. На една година беше 9 кг. На теб малко ли ти се вижда? Като го гледаш в подписа ми, тази снимка е горе долу оттогава  Mr. Green

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 702
Нашата бебка на 9м е 6.900 и не смятам, че е малко. Роди се 3.150.
Недей да се тровиш с глупави тревоги. Голямата ми дъщеря на една година беше 8 кг. Като си спомня как се тревожех ...  А сега е просто радост за окото  пу-пу-пу    Laughing

# 4
  • Мнения: 214
Здравей всички които са ти писали са прави...аз пък обратното на теб се притеснявам че сме много дебелички на четири месеца сме а сме колкото вас тежки и сме се родили малко повече от вас 3150гр...даже педито ми се накара че е качила много и има опасност от затлъстяване...но аз не и се вързах нека малката да си се развива както тя си знае защото според мен така е най-добре за нея

# 5
  • София
  • Мнения: 248
mi6elona, според мен са си нормални кг. Всяко бебче си е различно. Също зависи и колко се е родило. Щом като си хапва и е жизнено не виждам място за притеснение.

# 6
  • Мнения: 318
Няма нyжда да се притесняваш.Щом изглежда добре и е жизнен,значи всичко е наред.Всяко дете се развива индивидyaлно.Важното е да е здрав.

# 7
Благодаря на всички за окуражителните думи. Наистина сте прави, че всяко дете е индивидуално и се развива самостоятелно. Пък и като се замисля поне добре да сме с манекенски мерки Simple Smile)))))

# 8
  • Мнения: 526
Георги се роди 3750г и сега е 6.800г. Захраних го 5месец. Дотогава беше само на кърма.

# 9
  • Мнения: 8 242
Не гледай другите деца.. Всяко детенце е различно Гледай твоето да е доволно и щастливо  Wink
Мойто пък на 3 месеца беше 7,100  Rolling Eyes .. Роди се 3,500 ..

# 10
  • Мнения: 888
Изобщо не е малко!не се притеснявай! Hug
Моята Буболечка Теа на 1 годинка беше 7.300 кг./е родена е малка наистина 1.400 кг./, а малката Лори сега на 4 месеца е 6.100/родена 2.450 кг./ !И двете са ми деца, но виж колко различно наддават!Една майка- различни деца, а ти гледаш децата на другите!Хич даже не си го слагай на душата!важно е да е здраво детенце! Peace

# 11
  • Мнения: 256
Изобщо не се притеснявай по добре така отколкото наднормено тегло Гого е на 11м. и е 8кг.и800гр.апсолютно не съм си го и помисляла да се притеснявам за това  Peace

# 12
  • Мнения: 1 440
Пламена сега на 9.5 месеца е 7.500кг - така че няма място за притеснение Peace Мисля, че сте се напълно в нормите. Само за сравнение аз съм 47кг, докато момичета доста по-малки от мен гонят 60-те. Споко!

# 13
  • Мнения: 101
Нормално е! PeaceСимона се роди 3400кг.
Днес бяхме на консултация и сме 7700кг.До 5 месец бяхме на основно на кърма + АМ за дохранване.Мои приятелки от 1месец са на изкуствено и рано захраниха с какво ли не и децата им са с 1кг отгоре та и малко повече.Моето дете например каквото хапне и след няколко часа го изаква.Не спира да мърда и да пърха дори когато яде.Е...няма как да качва по много. Simple Smile а на моите приятелки седят,ядат и спат.Да ти е кеф да ги гледаш и да им се радваш.
Всяко дете си е индивидуално!
Аз лично мисля че е нормално и няма нужда да се притесняваш. newsm10

# 14
  • Мнения: 3 760
7,200 е нормално тегло дори за годиначе (стига детето да е жизнено)! Децата са различни. Не се опитвайте да ги унифицирате!
Обикновено бебешорите, които в началото наддават по много след това спират... Моята щерка също беше така - първите 5-6 мсеца наддаваше по килограм, а след това по 100-на грама...

Общи условия

Активация на акаунт