Group B streptococci (GBS).

  • 627
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте.Искам да попитам,на някоя от вас правили ли са и изследвания за тази вагинална инфекция.Моите изследвания излязоха за съжаление положителни и съм адски притесненна след прочетеното в интернет.Тази инфекция не е опасна за майката,но има последствия за бебето,като:Пневмония,минингит или инфекция на кръвта.30% от бременните жени я  имали.Третират инфекцията с антибиотик 1 седмица преди датата за раждане и малко преди самото раждане,но това не означава 100%,че бебето няма да се е заражило,даже четох,че 5% от бебетата не оцелявали.
Аз много се разприказвах,но като общо въпросайт ми беше,някоя от вас имала ли е тази инфекция,и ако да,моля да разкаже .
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 2 652
Здравей, аз лично не съм я имала, но четох за нея. Често срещана е. Не се безпокой - ще ти направят необходимите изследвания и ще ти предпишат, каквото е необходимо. В краен случай ще ти препоръчат секцио, за да не се поемат излишни рискове. Бебчо може да се инфектира само при вагинално раждане.

А с какво изследване точно ти ги откриха, мен лично не са ме изследвали, има ли симптоми?

Общи условия

Активация на акаунт