Хранене 4 пъти на ден на 6,5месеца?

  • 886
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 576
Привет на всички мами! Hug
От няколко дни забелязвам, че Рая не огладнява, когато дойде време за ядене. Храним се така:
8:00 - АМ(изпива около 130мл)
11:30 - АМ(изпива около 120мл)
15:00 - Каша Ябълка на Хумана около 150мл, като в нея слагам АМ(захранихме се преди 10 дни)
18:30 - АМ(изпива около 60мл)
22:00 - АМ(изпива около 115мл). Направо издивявам!!!!! smile3511

Смятам от днес да минем на 4 пъти хранене: newsm78
8:30 - АМ
12:30 - АМ
16:30 - Каша
21:30 - АМ......Вие какво мислите??? newsm78

Време ли е вече да въвеждам пюрета? Ако е "ДА''  - в колко часа?

Предварително много ви благодаря!  love001

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може да даваш зеленчуково пюре на обяд.
На тези месеци аз въвеждах месото и след още един - попара сутрин.
Следобед до вечер ми се вижда голяма паузата.

# 2
  • Мнения: 576

Следобед до вечер ми се вижда голяма паузата.
[/quote]

Lilqna - А какво би ми предлижила да давам в този интервал? newsm78

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вечерното хранене може да го изтеглиш малко по-напред. Или няма да издържи до сутринта. Не знам, моите деца издържаха.

# 4
  • Мнения: 576
Lilqna - ще пробвам! ще го изместя в 21:00, пък ще видим! Благодаря ти!  love001

# 5
  • Мнения: 556
И ние имахме същия проблем все ядеше по 100-130 мл, но проблема бил в биберона. Смених го с биберон с две дупки и сега почна да яде около 160 мл 5-6 пъти на ден. Hug Дано да не е само моментно Praynig
Не знам дали си пробвала да го смениш.

# 6
  • Мнения: 576
mela - сутринта в 8:30 изяде 160мл АМ. Не мисля, че проблема ни е в биберона..... newsm78

# 7
  • Мнения: 556
mela - сутринта в 8:30 изяде 160мл АМ. Не мисля, че проблема ни е в биберона..... newsm78
Казах го, защото при нас Жаки изведнъж започна да яде  много бавно и да се дърпа на половината мляко, явно се е изморявала newsm78. Рая спокойно ли яде или и тя се дърпа?
Разбирам че плодови пюрета не си въвела още или не ги харесва?

# 8
  • Мнения: 576
mela - Яде си спокойно. И в между храненята също е спокойна...не плаче, спи по около 1-1,5часа??? Пюрета все още не съм въвеждала, захраних с каша преди 10 дни. Кога да започвам с пюрета? Зеленчуково или плодово?

# 9
  • Мнения: 556
mela - Яде си спокойно. И в между храненята също е спокойна...не плаче, спи по около 1-1,5часа??? Пюрета все още не съм въвеждала, захраних с каша преди 10 дни. Кога да започвам с пюрета? Зеленчуково или плодово?
Щом дедето е спокойно и ако наддава добре няма от какво да се притесняваш.
Относно това дали да е плодово или зеленчуково си решаваш ти. По принцип плодовите ги харесват повече, че са по-сладки, но ние сме изключение например, защото въобще не ги харесва. Някой майки започват първо със зеленчуковите, за да могат децата да свикнат първо с не толкова сладкия вкус и след това детето лесно приема плодовото. Но както казах не при всички е така. Детето ще те води. Щом си захранила преди 10 дни, смятам че трябва още малко да изчакаш и да почнеш тогава с пюретата.

# 10
  • Мнения: 576
mela - Яде си спокойно. И в между храненята също е спокойна...не плаче, спи по около 1-1,5часа??? Пюрета все още не съм въвеждала, захраних с каша преди 10 дни. Кога да започвам с пюрета? Зеленчуково или плодово?
Щом дедето е спокойно и ако наддава добре няма от какво да се притесняваш.
Относно това дали да е плодово или зеленчуково си решаваш ти. По принцип плодовите ги харесват повече, че са по-сладки, но ние сме изключение например, защото въобще не ги харесва. Някой майки започват първо със зеленчуковите, за да могат децата да свикнат първо с не толкова сладкия вкус и след това детето лесно приема плодовото. Но както казах не при всички е така. Детето ще те води. Щом си захранила преди 10 дни, смятам че трябва още малко да изчакаш и да почнеш тогава с пюретата.
Благодаря за бързите отговори! Hug

# 11
  • Мнения: 287
А дали не са започнали да я измъчват зъбки и за това малката Рая да отказва да яде?
 Моята Моника тези дни тотално отказва да хапва пюре, зеленчуковото на обяд някак го набутвам в устата и но плодовото хич не иска и да го лапне даже!!! опитах да и дам смачкан банан ама и него не щя... И аз смених тези дни бибероните но не помага newsm78

# 12
  • Мнения: 576
Нямаме все още зъбки, не са й подути венците, не се плюнчи, не плаче........... направо незнам?!! newsm78

# 13
  • Мнения: 287

 Виж, не се тормози!
 Детенцето само ще си поиска ако не му достига храната! Важното е да е здрава и да си наддава добре!
 Успех!!! Hug

# 14
  • Мнения: 2 197
Не се притеснявай, детето само определя колко храна му трябва. Моята е на 4-кратно хранене от 6-тия месец. Просто не иска повече. И никога не е плакала от глад, за нощно будене само сме чували от други хора. Расте си детето, кръвните и изследвания са добре, всичко си изяжда, но не иска да яде често.
Мисля, че трябва да и въвеждате по-разнообразно меню, а и по-твърда храна, за  да свиква вече да се разделя с млякото.

Общи условия

Активация на акаунт