Ангажименти в периода на сбабясване

  • 4 872
  • 116
  •   1
Отговори

Анкета

Ще гледате ли внуци?

Опции:

  • Мнения: 4 664
 Когато живот и здраве станете баби ще сте склонни ли да гледате внуците ( то е ясно, че когато му дойде времето ще се мисли, но аз питам за сегашната ви гледна точка )? В смисъл да ви ги връчват през ден-два за да миткат майката и таткото? Моята майка стои твърдо зад тезата " Който си има деца, да си ги гледа! "  Laughing За себе си на този етап мога да твърдя почти същото. Когато се сбабясам ще ми е приятно в край на седмицата да ми гостуват примерно, но да ми ги тръсват през ден ще имат да вземат #Cussing out ( винаги ми се е искало да използвам този гневен емотикон  Mr. Green )

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 147
..." Който си има деца, да си ги гледа! " ...
- Мнението на родителите ми, моето и на мъжа ми също Crossing Arms
Не вярвам да си го променя, ама знае ли човек Thinking

# 2
  • Мнения: 3 447
Да си гледат работата, щом аз мога да си гледам детето сама, значи и ТЯ (т.е. снахата  Mr. Green) ще може. Освен това смятам най-после да проверя дали бракът е купон  Laughing

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Хич не възнамерявам да ОТглеждам внуци. Да помагам чат-пат за по няколко часа - да. Да взимам с преспиване понякога (над 2-3 годишна възраст минимум!) - да. Но да отглеждам и да съм винаги готова за "тръсване" - тц. Майка ми е така и мисля, че това е правилният начин.
Свеки е от другия вид, винаги готов да поеме каквото и да сервират, без оплаквания, но не е случила на снаха, горката... Mr. Green

Съседите ни (при маман) са от отглеждащия вид. Две внучета на 4 и 6 - през ден ги гледат, събота и неделя са у тях, ако не ги гледат, взимат от градина поне... Не знам, не го намирам за нормално Confused Все пак те са си отгледали децата навремето и това вече не е помощ за отглеждане на внуци, а живо полу-отглеждане.

# 4
  • Мнения: 4 664
Хъ аз така Laughing Ще гледам през уикендите Laughing
 Между другото да се допитам за един лично касаещ ме въпрос Embarassed Като си имам друго бебе, което все пак ще гостува у родителите на новия мъж ( поне от време на време ), много ще ми е гадно да си деля децата Confused

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Между другото да се допитам за един лично касаещ ме въпрос Embarassed Като си имам друго бебе, което все пак ще гостува у родителите на новия мъж ( поне от време на време ), много ще ми е гадно да си деля децата Confused
Не ги делиш Peace Редно е новите баба и дядо да бъдат така любезни да приемат и твоето дете като полу-внуче. И ако взимат второто, и първото поне отвреме на време да взимат с него - то знае и те знаят, че не е истинско внуче, но какво от това? Слава Богу, тези връзки не се градят само на кръв.

# 6
  • Мнения: 4 664
И аз така мисля, но хора всякакви...нали знаеш

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И аз така мисля, но хора всякакви...нали знаеш
Като е тъй, ти ще бъдеш така добра да не оставяш второто да преспива там Peace за да не се чувства първото изолирано.
Ще си ги гледаш и от време на време посещения за по няколко часа и така.

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Няма да гледам внуци аз. Или ще гледам във варианта на Бу - така, както гледат моите. По една седмица лете и зиме и за събота и неделя. И то вече в съзнателната им възраст. Нито едната, нито другата баба знаят що е то АМ и как, аджеба, се облекчават колики.

# 9
  • Мнения: 4 664
Мда, ще бъда така добра... Twisted Evil
" що е то АМ ", точно така  Laughing Ами ако младите се вземат млади и ненаходени, тогава какво Thinking минава се към варианта да мъкнат детето по кръчми и пушилки ooooh! Един вид душевен рекет спрямо загрижените за хлапето баби #Cussing out

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ааа, рекет...няма такъв филм. Ще играя обществено ангажирана, ако трябва. Пък нека ме разнасят по форумите Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 664
Ти представяш ли си , второ поколение форумки ровят из архива и ти навират под носа писания, кви си ги дъвкал на времето ooooh!

# 12
  • Мнения: 764
Не се заричайте ,че няма да гледате внуци,защото моята майка едно време все повтаряше,че няма да ни гледа децата и стана така,че вече 10 години е в чужбина и вижда внуците си веднъж годишно и много и липсват.Сега казва,че би дала всичко,за да може да си ги гледа.Живота е непредвидим!Надявам се да имаме възможността да си гледаме внуците!(Не,че имам и аз особено желание,ако трябва да съм честна)

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз точно с тази цел се и застраховам - На вниманието на Деница и Василена:

Днес, 02,05,2007г. ви казвам, обични мои деца, че внуци ще гледам след предварителна заявка от 24 часа и за не повече от 48. Възраст на потомството - над 3г. / в изключителни случаи - и над 2 може/

# 14
  • Мнения: 7 474
Ще гледам, така както майка ми гледа (не говоря за отглеждане) Laughing, не всеки ден, но една вечер в седмицата поне гледа и ако се наложи да пътуваме за ден-два някъде пак гледа , и на море като ходим също гледа (докато беше бебе детето) Wink , ако съм болна и не ми е добре също гледа . И ако не и я заведа 10 дни сама се обажда да я водим, защото я обича и иска да я види, а не защото ТРЯБВА да я гледа. Но това не значи, че на всеки можеш да оставиш дете, зависи от бабата все пак, не всички са оправни  . Laughing

П.П. Сега ,когато и аз имам дете, знам каква нужда има един млад човек да разпусне и да остане сам поне за вечер  Mr. Green





Общи условия

Активация на акаунт