Разделянето - как да заболи по-малко?

  • 1 657
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
От известно време нещата в моята връзка не са съвсем такива, каквито би ми се искало да бъдат. Естествено имало е дискусии, обещания, опити и то съзнателни тази връзка да стане по-удоволетворяваща, но не би.
Искам да се разделим. Има мотив, причина и не само. Има и влечение към друг човек (засега само това, т.е - не съм кривнала от пътя). Това влечение обаче е само катализатор на евентуална развръзка в тази посока. До тук се стигна поради други причини.
Питането ми е как да поднеса новината, че вече не искам да сме заедно, без да нараня човека до себе си, или поне да го нараня възможно най-малко? Всичко ли да си кажа? Истината, истината и само истината, или дежурните реплики "не си подхождаме", "да си дадем време" и др. подобни? Ще съм благодарна, ако някой сподели как се е справил в подобна ситуация, какви са били реакциите на засегнатата страна, как сте се чувствали Вие в позицията на човек, който "си тръгва".
От много време насам знам какво искам, но не знам как точно да го няправя.
За протокола - няма официален брак, няма общи деца, тоест потърпевши от решението ми ще сме само аз и партньорът ми (за момента).

# 1
  • Мнения: 447
Моето мнение е, че няма как да боли по- малко. Винаги съм казвала директно "до тук!". Шикалкавенето според мен обижда човека и язък за всичко което е било до тогава  ooooh!.....

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Дотук звучи,добре ,ако се приеме и от другата страна  по този начин.

# 3
  • Мнения: 589
Не знам как бих постъпила аз,но искам да кажа как мен би ме заболяло най-малко,когато ме напускат...Ако партньорът ми се раздели с мен,защото вече не е щастлив,бих му била признателна,ако известно време бъде по-дискретен с новата си връзка и не остави впечатлението,че ме е зарязал заради друга...

# 4
  • Мнения: 4 965
Моето мнение е, че няма как да боли по- малко. Винаги съм казвала директно "до тук!". Шикалкавенето според мен обижда човека и язък за всичко което е било до тогава  ooooh!.....

И аз мисля същото.
Трябва да се говори директно, че връзката вече не те удовлетворява, не си щастлива и искаш да се разделите. Разбира се, за влечението (още повече, че не става дума за нова връзка) можеш тактично да замълчиш. Болката ще е същата, но не е нужно да обясняваш на човека, че друг го "е изместил" от сърцето ти (примерно) или да го залъгваш с време, приятелство и т.н.

И съм напълно съгласна с казаното от Олимпия.

# 5
  • Мнения: 183
ще споделя личния си опит и първо ще ти кажа ,че няма малко болезнен вариант,винаги боли и двамата Rolling Eyesв нашето семейство аз вземах решението за раздяла по ред причини и аз бях тази ,която го заяви,вярвай ми че ме болеше ужасно ,още повече като виждах и депресията,която обзе мъжът ми .имаше сълзи и от двамата,имаше и молби от негова страна, имаше и обещания, но аз бях непреклонна,знаех че път назад няма и не трябва да отстъпвам Sadмного е трудно ,особено ако все пак държиш на този човек ,а то няма как ако все пак сте имали и хубави моменти заедно и сте били по дълго време заедно.много е погрешно да отлагаш във времето взетото вече от теб решение,с уговорката,че постепенно поднесената информация би я направила по-приемлива-не е вярно ,даже боли още повече и по горчиво.раздялата е раз-раз и за двете страни е по-добре,минава наистина време и вече доста по-спокойно можете да се срещате по улиците или просто да се чувате като добри познати HugБЪДИ СИЛНА,РЕШИТЕЛНА И УСПЕХ ,всеки има нужда да изживее живота си както смята за най-добре!

# 6
  • Мнения: 14 133
Моето мнение е, че няма как да боли по- малко. Винаги съм казвала директно "до тук!". Шикалкавенето според мен обижда човека и язък за всичко което е било до тогава  ooooh!.....

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Гледай да му спестиш някои факти, които биха го наранили...Все пак достатъчно шокираща и тежка ще е новината сама по себе си...

# 8
  • София
  • Мнения: 392
бъди честна,но си спести информацията за другия,дори и да е само в мечтите ти ,пак ще предизвикаш ревности това ще го озлоби,случвало ми се е.успех!

# 9
  • Мнения: 332
Не казвай за другия, просто му обясни как се чувстваш и че за теб връзката ви е изчерпана.
п.с. само не му предлагай да си останете "приятели", защото такова нещо между бивши партньори не съществува, а и не бива  Naughty

# 10
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
От личен опит - бъди директна, но не жестока, бъди откровена за чувствата ти към него и връзката ви, и не споменавай и дума за другия. Няма как да се намали болката, но поне ще си ясна, както се казва, ще свалиш картите, и ще спрат лъжите и преструвките - това е страшно облекчение, повярвай ми.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Няма безболезнена раздяла.Но щом е необходима знай,че времето лекува.Прави са другите,просто не навлизай в излишни подробности.Живота е твърде кратък !!!

# 12
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Вероятно ще ви заболи и двамата, но дали пък и той не обмисля такъв вариант, щом както казваш, връзката не е много читава  и да си отдъхне, че си му спестила неговите обяснения.

# 13
  • Мнения: 35
 Аз съм преживяла подобно нещо,само че при мен мъжът ми разбра за другия,без да иска. Говорихме доста и стигнахме до извода,че бракът ни е една агония,която трябва да приключи.Казах му,че другия не е причина,а катализатор за развръзката помежду ни. По-късно,след 3 месеца,другия го зарязах,колкото и грубо да звучи. Беше ми доста тежко и се страхувах как ще продължа сама,но не е толкова страшно,по-скоро мисълта е. Ние също нямахме деца,само брак. Сега всичко е в историята,аз имам бебе и съм влюбена и обичам. Но как ще му поднесеш решението зависи и от човека срещу теб,не бъди докрай откровена за всичко,но възможно най-искрена. Успех!

# 14
  • Мнения: 239
 Такива нещта не трябва се споделят според мен

Общи условия

Активация на акаунт