запек при тримесечно бебе

  • 3 335
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 367
моля ви,момичета,помагайте!синът ми е на три месеца и от няколко дни има запек.помага му само термометърът със сапунена водичка в дупето,но ме е страх да не привикнат червата му и да не може да ака нормално.ние сме на Фризовом,давам Мотилиум за повръщане,не искам да го тъпча с лекарства.знаете ли друг начин за справяне с проблема?предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 941
Кърмиш ли още?Сокове започнала ли си вече да даваш?По принцип Фризовома помага при запек,но всичко е индивидуално.За овесена вода сте малки още..Ако кърмиш още,гледай твоето меню да съдържа повече плодове,зеленчуци,супи,сокове и вода

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Синът ми също имаше запек.Оправяше го само фризовом,но даван на всяко хранене.Понеже сте на три месеца,пробвай да му даваш й пюренце от плодове.Също помагат при запечено стомахче.

# 3
  • Мнения: 1 367
не кърмя,само на фризовом сме и на водичка.още не смея да давам пюрета,след няколко дни сме на консултация и там ще ми кажат как да давам

# 4
  • Мнения: 662
Моят син спря да ака като стана на 1 месец и нищо не помогна освен термометъра.През вечер извършвахме процедурата и така до 4 месеца докато не започна да яде зеленчукови пюрета и всичко си стана ОК.Така,че не му се притеснявай за термометъра

# 5
  • Мнения: 941
Моят син спря да ака като стана на 1 месец и нищо не помогна освен термометъра.През вечер извършвахме процедурата и така до 4 месеца докато не започна да яде зеленчукови пюрета и всичко си стана ОК.Така,че не му се притеснявай за термометъра
  и 3 месеца ежедневно си използвала термометър #Crazy извинявай,но ми идва в повече,по принцип,той се препоръчва само в крайни случаи

# 6
  • Мнения: 6 029
Моят син спря да ака като стана на 1 месец и нищо не помогна освен термометъра.През вечер извършвахме процедурата и така до 4 месеца докато не започна да яде зеленчукови пюрета и всичко си стана ОК.Така,че не му се притеснявай за термометъра
  и 3 месеца ежедневно си използвала термометър #Crazy извинявай,но ми идва в повече,по принцип,той се препоръчва само в крайни случаи

лелеееееееееее това е толкова вредно!!! не давайте такива акъли, моля ви се!

# 7
  • Мнения: 1 367
ох,и аз знам,че не е добре често да се прави термометър,затова питам има ли друг начин. този запек е последното,което ни трябва при нашите ужасни колики #Crazy

# 8
  • Мнения: 2 082
мисля,че е по-добре да помагаш с термометър/но през ден,два/отколкото да започнеш разни сокове-от тях проблемът има вероятност да се задълбочи и да получите още повече колики.сънът ми ака 3месеца с термометър и се оправи от самосебе си,а дъщеря ми -повече от година.промених и начина на хранене и се оправи,но вече беше по-голяма.иначе и аз се мъчех с фризовоми,сокове и др.-всичко е до дете и няма да привикне на термометъра,противно на много мнения.акото твърдо ли е или кашесто?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
Също помага и леко масажче,по посока на часовниковата стрелка.но много лекичко.Това отпуска бебешкото стомахче.И аз съм ползвала доста дълго време термометъра.

# 10
  • Мнения: 1 367
докато акаше сам,беше кашесто,а сега излиза като пашкулчета.детето явно се мъчи до го изкара

# 11
  • София
  • Мнения: 1 951
Може и да е от коликите.

# 12
Според мен проблемът идва от храната му. Сменете вида сухо мляко с такова което има повече фибри или не съдържа касеин който е главният проблем при запекът.

# 13
Моята девойка не ака сама от втората си седмица. Вече месец и половина става откакто не съм сменяла самостоятелно наакан памперс. В началото чаках 2-3 дена преди да я изакам с термометъра, но явно от напъните направи пъпна, и 2 ингвинални хернии. Преди 10 дни я оперираха за ингвиналните хернии. От тогава термометъра е наш ежедневен помощник! Rolling Eyes
А малката е САМО на кърма !?!
Просто не знам и аз какво да правя, дали някой ден ще започне да се изаква само?

# 14
  • Мнения: 4 458
Ако от скоро си започнала да даваш Фризовом и преди това сте били на "друга марка" тогава отговора е ясен - смени фризото.
Аз съм ползвала всички продукти на фризо и съм много доволна, но когато се сменят фирмите стават едни такива малки катаклизми в стомахчетата....

Съгласна съм да не даваш никаква нова храна особено сега с този проблем.

А, повръщането от какво е? Излекувахте ли го?

Общи условия

Активация на акаунт