ако збременееш кърмачето усещало и се било отбивало

  • 593
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 043
 newsm78 има ли нещо вярнов това , заявиха ми го тези дни че бебето усещало по някаъв начин , аз дадох примен уж с мой приятелки , но съм чела много мами тук че къмят повреме на бременността че и след това , но пък ззнам ли може би усещат промяна или нещо като стачка при бебето ... пищете ако има нещо такова  Peace

# 1
  • Мнения: 1 008
Знам,че по-време на менструация,някои бебета не харесват вкуса на кърмата,възможно е и при забременяване да е подобно-заради хормоналния балнс.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 201
  Знам че има бременни мами които кърмят, но определено има промяна и много често именно тогава бебето наистина може да се отбие.

# 3
  • Мнения: 1 043
аз се интересувам от мами който са го минали какво ще ми отговорят че сънувах че раждам и ме хвана малко шубе да не съм бременна пък да си мисля че нямам цикал и да взема да разбера късно , не че няма да се зарадваме на още един такъв малък човек но малко ми е рано а и не сме го планували точно сега да дебелея пак  Mr. Green
поне по това ако може тогава да се тълкува по рано евентуално...  Rolling Eyes

междо другото и с двете си деца като сънувах че раждам разбирах че съм бремнна след това даже с бебка си направих тест но ми показа една четра но след седмица две показа две - просто е било много рано - та си мислех че може да съм със свръх усещане някакво  Whistling

# 4
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
По време на бременността при голяма част от жените намалява количеството кърма. Променя се и съставът, за  да се подготви за нуждите на новороденото и в един момент се превръща в коластра. Това са вероятните причини за отбивани на някои кърмачета, но далеч не всички го правят. А някои могат да спрат за малко и после пак да почнат да сучат с новороденото.

# 5
  • Мнения: 2 122
Навремето майка е забременяла с мен докато е кърмела, брат ми е бил на 6 месеца. Тъй като все още нямала цикъл, не усетила нищо. Само че брат ми почнал да пищи докато суче- една баба казала на майка че е бременна и то с момиче. Имало една приказка- Брат на сестрата дава, но сестра на брата- не. Според тази баба ако забременееш с момче, а кърмиш момиче- то ще продължи да си суче, но в обратния вариант ще се отбие. Майка отишла на преглед и се оказало че е бременна в 3 месец- разликата ни е година и два месеца /аз съм осмаче/.

# 6
  • Мнения: 4 915
По време на бременността при голяма част от жените намалява количеството кърма. Променя се и съставът, за  да се подготви за нуждите на новороденото и в един момент се превръща в коластра. Това са вероятните причини за отбивани на някои кърмачета, но далеч не всички го правят. А някои могат да спрат за малко и после пак да почнат да сучат с новороденото.

Подкрепям горното.
При мен ес случи следното - бях бременна в 5-6 месец, когато кърмата ми намаля драстично и просто спря, а аз май късно разбрах за този факт, защото дъщеря ми настървено сучеше.  Laughing Явно, горкото, се е опитвало да си навакса с често цоцкане намаленото количество, но хормоните на бременността надделяха.  Laughing
След това не пожела да суче отново, дори вкуса на кърмата, предложена в чашка, не й хареса.

Познавам, а и тук пишат майки, които кърмят в тандем - и бебето, и по-голямото дете.

Всякакви други тълкувания за "бебето усещало, някое давало, друго - не" за мен са в сферата на народния фолклор.  Wink

# 7
  • Мнения: 1 896
И при мен стана както пише Червената кралица - кърмата много намаля, но това стана месеци след началото на бременността. На някои майки бебетта наистина се отбиват поради промяна във вкуса още преди бременността да е установена. Така стана примерно с Ivy тук във форума. Майка ми също е имала такава бременност, поради която се е отбила сестра ми на 10 месеца. Може би донякъде зависи от възрастта на кърмачето. Моето е голямо и не се отбива напълно, макар че много намали сукането.

# 8
  • София
  • Мнения: 191
Това са някакви суеверия - че не било хубаво да се кърми бременна, защото едното "взима" от другото. А пък да зависи от пола дали ще се отбие - смехотворно е. Зълва ми няколко месеца кърми сина си след като беше забременяла (с момиче Joy)

# 9
  • София
  • Мнения: 293
ами и при мен намаля кърмата по време на бременността, но в никакъв случай това не стана отведнъж. много се бях уплашила, че моето кърмаче ще е от процента на отбилите се, но то премина от около 10-тина кърмения на 3-4 и продължи така до края. сега пак е в период на усилено сукане. Wink
от материалите, които четох, ако се разгледа внимателно процента на отбилите без помощта на майката - не е толкова висок и отбиването не е неизбежния вариант.

# 10
  • Мнения: 3 205
Моето кърмаче определено усети и намали само кърменетата от 4 дневно на 2 за един месец. Аз пък реших да махна 1 (много ме болят зърната  Rolling Eyes ) и така вече сме само на 1 кърмене, вечер. Поради това млякото ми намаля драстично последните 2 седмици и затова вече официално си имам АМ-че вкъщи  Mr. Green
Надявам се обаче да запазя вечерното кърмене още дълго време.

# 11
  • Мнения: 941
моята бебка сучеше доста добре до към 3тия месец от бременността ми, и после започна отраз да пищи и да се дърпа, хем иска хем явно вкуса е друг и не го хареса, и така за 3-4дни сама се отби, аз мислех да я кърмя поне до към 6-7месец от бременността ми, но тя не пожела, сега и адапте не ще,
мисля че по малките бебчета не се отбиват, моята когато забременях беше на годинка, и явно усети разликата

# 12
  • Мнения: 3 161
да-да! при нас такова нещо не се случи.

# 13
  • Мнения: 1 947
   Случва се, но сигурно може да се предотврати с повечко упоритост.! Аз знам за бебе,
отбило се на 6 месеца, в третия месец на бременността. Тъй че - при всеки е различно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт