Сега когато има слънчице, намалихте ли вигантола?

  • 1 058
  • 28
  •   1
Отговори
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Нашият педиатър ни посъветва да спра с капките вигантол и по негова преценка евентоално да ги започнем отново през есента.Аз обаче знам че се дават до 1 годинка непрекъснато и съм притеснена.Има ли мами като мен, които спират вигантола на 8 месечно бебе?

# 1
  • Мнения: 2 956
Давах ги и през лятото-нашата лекарка не ми е казвала да ги спирам.Давах Вигантол до 1г. и ....2 м. някъде.

# 2
  • Мнения: 5 391
Аз спрях Вигантола някъде февруари, т.е на 10 месеца, така или иначе всеки ден бяхме навън, имаше слънце.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 967
Ако расте бързо едно дете не се спира. Нашето лятно бебе изкара цялото лято на Вигантол.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Давам чат-пат, като се сетя, но не съм стриктна. Навън сме по цял следобед.

# 5
  • София
  • Мнения: 119
Аз го спрях още през януари, нали беше все слънчево. Общо взето съм го давала месец-два, през ноември и декември. Не съм говорила с педиатъра, но мисля че няма проблем, особено сега през слънчевото време.

# 6
  • Мнения: 1 691
Смятам да говоря с педиатърката тези дни поне да го намалим (че сме на 3 капки), а ако може и да го спрем. Иначе и аз не съм особено стриктна в даването.

# 7
  • Мнения: 1 896
Аз не съм давала изобщо, въпреки че синът ми е роден през декември - нашият педиатър не одобрява вигантола.
Между другото например в Англия където има доста по-малко слънце отколкото тук, по принцип не дават на децата добавка от витамин Д. В Скандинавия пък дават рибено масло като естествен източник на витамин Д за предпочитане пред синтетичния. Мненията за добавката от синтетичен вит. Д не са еднозначни, той се натрупва в организма и предозирането крие рискове.
Но дори ако през зимата се дава, поне през лятото трябва да се спре - все пак витамин Д по принцип се синтезира чрез кожата при излагане на слънце - това е естественият път за набавянето му, а не приемането му чрез храносмилателната система.

# 8
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Нашата педиатърка ми каза да не го спирам до годинката,давам по 2 капки,независимо дали има слънце или не

# 9
  • Мнения: 1 230
Намалихме капките но няма да ги спираме. Родени сме през септември и ще давам чак до пролетта на 2008 по съвет на джипито.

# 10
  • Мнения: 117
И аз мисля да ги намаля по 1 капка през лятото и така до годинката.  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 622
Синът ми е декемврийско бебе и се роди доста голям, но му давам 1 капка Вигантол , само когато не излизаме. Мисля, че всякакви добавки като Вигантола и Зимафлуор (който също не давам) по-скоро вредят и може и без тях.

# 12
  • Мнения: 2 015
На мен педито ми каза, че ще ги спрем в жегите Юли, Август.

# 13
  • Мнения: 4 451
Аз съм го спряла много отдавна. За 8м. бебка е изпила само половин шишенце. Не е имала рахит изобщо, за всичкото това време. Педиатъра редовно я следи. Вигантола е токсичен, освен всичко друго и не бива да се прекалява. Разбира се, ако детето е започнало да развива рахит, това е алтернативата.
kaleia, е се притеснявай изобщо, още повече, че това е мнението на педиатъра ви.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
По препоръка на педиатъра все още давам по две капки PeaceНа следващата консултация ще каже как ще процедираме за по-нататък!

Общи условия

Активация на акаунт