Питане от мама на момченце !!!

  • 3 193
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
Моля мами на момченца за съвет.
Понеже никой нищо не ми казва аз ще питам вас тогава.
Интересува ме какви по специални грижи полагате за паците на своите момченца освен миене, понеже някой ми беше споделил, че имало случаи да се затворят и след това се налагало оперативна намеса.
Ще съм ви много благодарна за инфото.
Юлето
П.С. Търсих в търсачката за такава тема , но не открих нищо.

# 1
  • Мнения: 470
Само се мием, но при миенето задължително се издърпва кожичката, за да не залепне. Всъщност това е най-важното,защото иначе се образува джоб, който се пълни със смегма и наистина става проблем

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Цитат на: pretty_witty
Само се мием, но при миенето задължително се издърпва кожичката, за да не залепне.


И ние правим само това.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Vivi
Цитат на: pretty_witty
Само се мием, но при миенето задължително се издърпва кожичката, за да не залепне.


И ние правим само това.

И аз се присъединявам към тези мнения!

# 4
  • Мнения: 278
Zadaljitelno se "puli pileto" - kakto kazvashe baba mi javascript:emoticon(':D')
No daje i da zalepne ne se pretesniavaj - li4nia mi lekar napravi operacia na plemenika za raztvariane na koji4kata to4no za 5 min. Viarno e 4e e mnogo bolezneneno za deteto no ne e strashno.

# 5
  • Мнения: 7 837
jullianna, наскоро пуснах  питане относно пишлето. Ето какво ми отговориха мамите
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16904&highlight=%C7% … E5%EB%E2%E0%ED%E5

Мъжът ми се бори със забелването вече трета седмица и май сме доникъде  Grinning

# 6
Hi!
Tova e nai-chesto sreshtaniq problem pri maiki s momchenca:)Moq priqtelka ima sin na okolo 4 mes i  beshe mnogo pritesnena,zashtoto ne znaeshe nishto po temata.Tq se konsultira s doktor i i kazaxa,che izdarpvaneto na kojichkata zapochva ot 3-4 mes.Tq se beshe pritesnila,zashtoto zapochna ot samoto nachalo.Mislq,che ima znachenie na kolko meseca e malkiq BOY,za tazi procedura:)

# 7
А знае ли някой кога трябва напълно да е завършила тази процедура (главичката напълно да се показва) Confused

# 8
  • sofia
  • Мнения: 25
кожи4ката постепенно се забелва,така 4е до около 6 мес.да е готова на пълно.При на6ият батко о6те на 3 мес. вси4ко бе6е готово.Ина4е лекарите я дръпват,но е по-болезнено.

# 9
  • Мнения: 1 383
На нас ни бяха казали до 4-5 месеца да не го пипаме, после да започнем постепенно да го забелваме, и до 1г. трябва всичко да е наред. Мислех че съм направила необходимото, но като беше на 1г.9м. веднъж изплака, че го боли като пишка. Явно не сме го забелвали докрай, защото имаше насъбрана смегма като ядка. Не е имало хирургична намеса, докторът само го дръпна по-силно и го почисти, но после го боля няколко дни детето. Изобщо беше много гадно, затова съветвам майките, ако не са сигурни какво правят да се консултират с лекар.

# 10
  • Мнения: 8 769
Цитат на: adist
Ина4е лекарите я дръпват,но е по-болезнено.

Не винаги е болезнено. Важното е лекарят да е добър. Моя приятелка води сина си на лекар, когато беше на 5г. - всичко приключило буквално за секунди, той не се травмира, нито го заболяло. А тя бе много наплашена от случаи, когато това се прави от лекари-касапи, когато детето до такава степен се травмира, че не иска да си сваля гащите за къпане! Shocked

# 11
Моят син е на година и 5 месеца и още не му се е отвовила,но личната ни лекарка все още ни казва да не пипаме и само тя го преглежда .Е аз все пак при къпане я измивам.Но исках да кажа ,че най-добре е всеки да се консултира с лекаря си ,защото той ще прецени най-правилно.

# 12
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ето тук са обсъждани подобни въпроси:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3693&highlight=%EC%E … EC%F7%E5%ED%F6%E0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14923&highlight=%EF%E0%F6%E0%F2%E0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4749&highlight=%EC%E … EC%F7%E5%ED%F6%E0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4183&highlight=%EC%E … EC%F7%E5%ED%F6%E0
Ние при къпане вдигаме кожичката нагоре, измиваме главичката с малко сапуснче, изплакваме и връщаме кожичката. Пишлето му го забели хирург на 2 месеца, по препоръка на педиатъра ни, при синът ми беше много затворена кожата отпред. И още нещо много лекари препоръчват въобще да не се забелва, а ако се прави да е от специалист - уролог или хирург, не от личния лекар, не от родителите.

# 13
  • Мнения: 2 807
Нашето е забелено изцяло, почистваме всяка вечер във ваната само с вода, но после задължително с памуче напоено с риванол, т.к. образува смегма (бялото нещо по главичката и най-вече в основата) - именно тя би могла да доведе до залепване, ако не се чисти редовно.
Ако не образува много смегма - не е нужно всяка вечер да почиствате с риванола.
Дано съм помогнала!  Wink

# 14
Ние още на третия месец започнахме да се опитваме да забелваме главичката, но се оказа, че нашият има т. нар. пълна фимоза и лекарката ни каза, че каквото и да правим няма да успеем нищо да направим. Затова изчаках да навърши 7 м. и отидох в Пирогов на детски уролог. Хем му прегледа всички мъжки атрибути, хем го оправи. Рева един ден и с това приключи. След това малко отново залепна около главичката, пак го заведох и пак го оправи, но този път не рева. Сега всичко е наред /малкият е на 1 г./, вечер хубаво оголваме главичката, измиваме и това е.

Общи условия

Активация на акаунт