Появяват ли се стрии при отслабване?

  • 5 558
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 286
Та това ми е въпроса! Нямах грам стрия през цялата бременност и година след това. Но отскоро забелязвам тънки "змийки" на д-то. Постепенно си възстанових старите килограми, а не изведнъж и драстично. Откъде са се появили тези неща, не са много забележими, но ги има! И то само там!  newsm78  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 35 817
Кожата губи еластичността си.
Стрии имат и много слаби, които никога не са отслабвали и надебелявали. От самата кожа е.

# 2
  • Мнения: 676
Така е зависи от еластичността на кожата,след раждането по принцип е трябвало да продължиш да се мажеш с крем за стрии до възвръщането на старите килограми.

# 3
  • Мнения: 601
Стрии се появяват и от напълняване и от отслабване, и от бърз растеж в пубертета (което теб не те касае  Laughing). Беше нещо свързано с епитела на кожата.  newsm78 Ако са още лилави - мажи с нещо.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 585
И мен ме вълнува този въпрос. През бременността слава богу не ми зилязоха, но не знам сега след като родя дали няма да се появят. Дано не.

# 5
  • Мнения: 601
И мен ме вълнува този въпрос. През бременността слава богу не ми зилязоха, но не знам сега след като родя дали няма да се появят. Дано не.

Затова се мазах и след като родих, докато не си възстанових кг.

# 6
  • Мнения: 1 540
Стрии се появяват и от напълняване и от отслабване, и от бърз растеж в пубертета (което теб не те касае  Laughing). Беше нещо свързано с епитела на кожата.  newsm78 Ако са още лилави - мажи с нещо.

Абе от тогава имам стрии на кръста  Shocked и до ден днешен се чудя защо се появиха... Не съм надебелявала въобще през пубертета /може би отслабнах мъъничко/, но стриите са факт. Дали в моя случай са се появили заради самата структура на тялото ми? В смисъл ако по принцип кръста ми се натоварва повече, тоест кожата се свива/разпъва повече?

# 7
  • Мнения: 636
По време на бременността и след нея се мажех усилено, но имаше един период след бременността, през който пропусках  Embarassed
Скоро забелязах 1 стрия, а през бременността нямах.
Може би появата им ще се предотврати с обилно мазане до връщане на старите килограми.

# 8
  • Мнения: 601
Стрии се появяват и от напълняване и от отслабване, и от бърз растеж в пубертета (което теб не те касае  Laughing). Беше нещо свързано с епитела на кожата.  newsm78 Ако са още лилави - мажи с нещо.

Абе от тогава имам стрии на кръста  Shocked и до ден днешен се чудя защо се появиха... Не съм надебелявала въобще през пубертета /може би отслабнах мъъничко/, но стриите са факт. Дали в моя случай са се появили заради самата структура на тялото ми? В смисъл ако по принцип кръста ми се натоварва повече, тоест кожата се свива/разпъва повече?

Ами, ако си се издължила по-бързо... Имам една позната със стрии по коленете заради бърз растеж. А и 90% от хората със стрии са ген. В смисъл, че ако майка ти има и ти почти със сигурност ще имаш.

# 9
  • Мнения: 1 540
Стрии се появяват и от напълняване и от отслабване, и от бърз растеж в пубертета (което теб не те касае  Laughing). Беше нещо свързано с епитела на кожата.  newsm78 Ако са още лилави - мажи с нещо.

Абе от тогава имам стрии на кръста  Shocked и до ден днешен се чудя защо се появиха... Не съм надебелявала въобще през пубертета /може би отслабнах мъъничко/, но стриите са факт. Дали в моя случай са се появили заради самата структура на тялото ми? В смисъл ако по принцип кръста ми се натоварва повече, тоест кожата се свива/разпъва повече?

Ами, ако си се издължила по-бързо... Имам една позната със стрии по коленете заради бърз растеж. А и 90% от хората със стрии са ген. В смисъл, че ако майка ти има и ти почти със сигурност ще имаш.

Майка ми мисля има стрии от бременностите, но сега се сещам, че баща ми също има стрии на кръста  Thinking Значи може да се предаде "по наследство"? Или имаш предвид наследствена е предразположеността към образуване на стрии... Апък за издължаването... хм не знам дали съм порастнала бързо на височина  newsm78

# 10
  • Мнения: 601
... имаш предвид наследствена е предразположеността към образуване на стрии...

Точно.

# 11
  • Мнения: 4 546
появяват се. имам си такива от ученическите години, от отслабване, не от бърз растеж  Confused освен да се мажеш с крем за тяло или против стрии и да стискаш палци да не се появят, незна мкакво друго можеш да направиш  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 286
Стрии се появяват и от напълняване и от отслабване, и от бърз растеж в пубертета (което теб не те касае  Laughing). Беше нещо свързано с епитела на кожата.  newsm78 Ако са още лилави - мажи с нещо.

Не са лилави, белезникави са. Аз през бременността не бях особено редовна в мазането, но е факт че не ми се появи нито една стрия. След като родих реших, че вече е ненужно да се мажа тъй като няма да се разтяга кожата повече. И явно това ми е била грешката  newsm78 Сега май е безсмислено да се мажа или да започвам?  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 601
Стрии се появяват и от напълняване и от отслабване, и от бърз растеж в пубертета (което теб не те касае  Laughing). Беше нещо свързано с епитела на кожата.  newsm78 Ако са още лилави - мажи с нещо.

Не са лилави, белезникави са. Аз през бременността не бях особено редовна в мазането, но е факт че не ми се появи нито една стрия. След като родих реших, че вече е ненужно да се мажа тъй като няма да се разтяга кожата повече. И явно това ми е била грешката  newsm78 Сега май е безсмислено да се мажа или да започвам?  Rolling Eyes

Не знам какво означава белезникаво. Следващия стадий на лилавото ли е? Ако си е вече стрия, опитай да мажеш с мас и невен. От тук вземи рецептата. В същия линк има и крем за белези. На принципа на Контратубекса, но казват, че е по-ефикасен.

# 14
  • Мнения: 4 546
белезникавото би трябвало да е етапът след лилавото. моите никога не са били лилави, винаги - бели. обаче, сего от бременността ми се появиха и лилави  Cry

Общи условия

Активация на акаунт