Ягоди от каква възраст?

  • 2 962
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 917
Тъй като вече има ягоди на пазара, а и тези домашно производство почнаха да стават, чуда се мога ли да давам на мойта бебка да опита. Тя е на година и месец - два и още не е опитвала ягоди, но по принцип е много алергична и се чудя от кога мога да й давам. Тия, които баба й произвежда със сигурност са без нитрати, но дали вече е достатъчно голяма. Иначе тя до момента от плодовете с удоволствие гризка ябълка и банан, ама ягоди....

# 1
  • Мнения: 27 524
По принцип след годинка може.
Ако има обаче алергия - обезателно след 3 годинки. Ягодите са силен алерген!

# 2
  • София
  • Мнения: 248
След 2г., ягодите са силен алерген.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 197
Въпросът за ягодите е традиционен-задава се всяка пролет.  Laughing Ето теми от предишни сезони:
Въпрос за ягодите
Давате ли ягоди?
Давате ли ягоди?Откога?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Още не съм давала,но съм решила тази година като излязат ягодите на баба му да го пробвам.Дано няма алергия

# 5
  • Мнения: 917
Благодаря ви момичета за отговорите - мисля да пробвам по мъничко, като първо обеля една , колкото да си вкуси и така постепенно да ги вкарам в менюто, ако й харесат естествено и ако няма някакви реакции на организма

# 6
  • Мнения: 27 524
Благодаря ви момичета за отговорите - мисля да пробвам по мъничко, като първо обеля една , колкото да си вкуси и така постепенно да ги вкарам в менюто, ако й харесат естествено и ако няма някакви реакции на организма

А защо трябва да бързаш и да излагаш детето на риск, при положение, че е алергична и те са силен алерген? Недоумявам подобно безхаберно поведение. Извини ме, че съм рязка, но съм права!

# 7
  • Мнения: 832
И аз не виждам смисъл да ги вкарваш в менюто, след като са алерген, при положение, че има още толкова много плодове, които можеш да му даваш. Има време, и ягоди ще яде като порастне още.

# 8
  • Мнения: 5 103
След годинка може Peace

# 9
  • Мнения: 27 524

Коки, след годинка може на деца без никакви алергии. Нейното е алергично.

# 10
  • Мнения: 5 103

Коки, след годинка може на деца без никакви алергии. Нейното е алергично.

Ооо мадам , пак не съм чела като хората  Mr. Green тогава след 3 години.

# 11
  • Мнения: 1 032
Мойта дъщеря направи ларингитен пристъп след като беше яла ягоди, а е на 2 години. Въобще не те съветвам да й даваш, особено след като е обременено с алергии детето.

# 12
  • Мнения: 917
като казах, че детето ми е алергично, нямах в предвид към плодове, а че на месец и избиха пъпки по лицето, който така и не се установи от какво са и минаха от самосебеси. другата алергия, която направи е към мръсния въздух в Бургас - хрема и кашлица. иначе не е имала алергия към глутен, белтъци или някакъв плод, затова бях склонна да пробвам. аз също искам детето ми да си е здравичко, но просто срещам различни мнения и стигам до извода, че си зависи от самото дете. не зная как да постъпя затова реших да питам тук. а ягодите освен, че са силен алерген са и много полезни. иначе е яла малини още като беше на 6 месеца и нямаше никакви проблеми.  аз съм на мнение, че трябва всичко да опита, даже и шоколадче по малко й давам да си куса /другите работи ще ви ги спестя за да не ме нападате/.не знам, все още се колебая

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Ами няма значение, пак не рискувай.
И моя син има алергична обремененост от баща си, получи ортикария от АМ и не бих рискувала с ягоди, малини и други подобни.

# 14
  • Мнения: 832
аз съм на мнение, че трябва всичко да опита, даже и шоколадче по малко й давам да си куса /другите работи ще ви ги спестя за да не ме нападате/.не знам, все още се колебая

Разбира се, че от всичко трябва да опита, но за всеко нещо си има време. Това ми напомня, тук във форума бях чела някъде, една майка беше побесняла, че като оставила бебето си (на 3 месеца) на свекърва си, тя му дала да си близне шоколад, защото от всичко трябвало да опита.

Общи условия

Активация на акаунт