Да поговорим за ревльовците!

  • 1 299
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Майчета, напоследък никак не ми издържат нервите! Направо истерясвам. Всеки ден е едно и също чудо - рев, рев и пак рев. Тези идиотски колики просто не минават, ами не стига това, като че ли стават още по-силни. Нищо не помага: нито капки, нито чайчета, нищо. Нямам нормално ежедневие, по-цял ден друсам бебето. Напоследък се опитвам да я оставам да реве. Резултатът е, че нервите ми се опъват още по-силно, а тя пищи до посиняване. Ферберизирането очевидно на помага! Вие как се справяхте с ревливите си деца? Имам чувството, че и ден повече не издържам. На моменти викам като луда, а ми се струва неествествено да се караш на едно двумесечно кърмаче, което нищо не разбира. Нощем положението е хранене на три часа, вместо да разрежда, тя иска още по-често да яде и цяла нощ съм стани-легни. Направо се чудя за какво ми беше това дете, а толкова беше желано, но заради него нямам свой живот и съм се превърнала в един бебешки роб. Чудно ми е има ли и други, които са в ситуация като моята и как понасят всичко това? Да не забравя да добавя поредната екстра: малката е с алергия към белтъка на кравето мляко и аз стоя на една безумна диета, която обаче не виждам да дава особен резултат. Ева още е обрината по лицето и всеки ден откривам нов обрив. Ненавиждам това кърмене и нямам търпение да израсте, да спи по цяла нощ и да яде нормална храна. Като капак се чувствам доста виновна, защото нямам търпение, не съм всеотдайна майка и така се уморявам от нея, че искам да я видя направо на абитуриентския й бал.

# 1
  • Мнения: 2 891
Провери ли колко кърма имаш. Изцеди се пробно и виж. Аз държах Сашо на диета с по 25 мл кърма, преди да се усетя, че не е от колики, а ит глад. А хранителна ли е кърмата ти  newsm78

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Много позната история. Същата работа бяхме и ние. Капки от Англия, Германия и САЩ ми носиха... ефект- 0. Чай... дори не го помирисваше... алергия... естествено... лишеи, обриви... Аз диети, носене, люляне... лудница. На два пъти такива пристъпи получаваше, че към Пирогов сме тръгвали. На всичкото отгоре се захласваше и посиняваше и имаше и съмнения за пъпна херния... та по цял ден на ръце.  Как издържах не знам. По нататък се оказа че нямаме алергия, а атопичен дерматит. Напразно съм била на диета. Ама ужаса продължи до към 6-тия месец. И знам че не е бил гладен, защото си имах електронна везна и го мерех на всяко ядене. Кърмихме се до годинка и не съжалявам, въпреки трудностите.
Помоли съпруг, майка, свекърва... някой да те смени за час-два, да се разходиш сама из улиците. На мен също никой не ми е гледал малкия. Оставяла съм го два-три пъти на майка ми, за да отида на лекар. Мъж ми спеше в хола, защото нощите бяха страшни при нас. Не че сега ни е по различно... няма да ти казвам как вадим зъбите... Ама за това сме майки... ще стискаме зъби и ще търпим. Поискай помощ от близките си.
Консултирай се с педито, кожен лекар, гастро...
Мога само да ти кажа да си силна и търпелива. Ще отмине. Ти си му единствената опора на това мъниче. А и то усеща че си изнервена и също се изнервя и се получаваедин затворен кръг. Стискам палци бързода отмине този период.
Успех!

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 12:15 от Drina

# 3
  • Мнения: 545
Провери ли колко кърма имаш. Изцеди се пробно и виж. Аз държах Сашо на диета с по 25 мл кърма, преди да се усетя, че не е от колики, а ит глад. А хранителна ли е кърмата ти  newsm78
Мисля, че имам кърма - тя пълни след всяко ядене памперса. Освен това наддава доста и расте като гъба. А дали е хранителна - не знам. Питах нашето педи и тя каза, че нямало такова нещо като хранителна кърма, все пак не сме живеели в Сомалия и такива от сорта. По начина, по който се свива, пръцка и почервенява, ми се струва, че са колики.

# 4
  • Мнения: 545
Дрина, благодаря ти, много точно си го описала. Водих я при гастроентеролог тъкмо три пъти - тя е 100 % сигурна, че се касае за тази алергия, както и нашата педиатърка. Посъветвах се с трети педиатър и тя пък твърди, че това е атпичен дерматит. Само че въобще не смея да наруша тази диета. Ами ако не е права. Ева също има такива кризи, пускаме прахосмукачка, пералня, всякакви уреди, които бучат, защото това я успокоява. Донесоха ми и капки от Англия - прословутия Инфакол, преди това давах Саб и Еспумизан. Нищо не помага.

# 5
  • Мнения: 2 891
Тогава не мога да се сетя за нищо друго. Стискам палци всичко бързо да отмине   bouquet

п.п. Къде съм бляла, чак сега чета за алергията. Щом са му поставили тази диагноза, вземи направление и отиди при доцент Маринова, в София. Тя следеше алергията на Сашо. за обривите ти препоръчвам да не ползваш кортикостероидни кремове, защото само подтискат, а не премахват. Мажи го с мехлема на Др. Тайс. При нас това помогна.

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 12:26 от jj okocha

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И Павел беше така и още сме така.Първо колики,после зъби,а сега страх от непознати.Достатъчно е някой да го погледне и се тръшка на земята с рев.Съвет не мога да ти дам,освен да те успокоя че не сте сами.

# 7
  • Мнения: 1 138
За колики ни донесоха Лефакс от Австрия(Лефаксин в Германия). Много му помогна на Вики. Иначе още сме си от ревливите.
Чак до такива истерии като бебе не е стигала за разлика от сега. За това не мога да ти дам съвет за съжаление Sad
Дано го израстнете по-бързо.
За храненето да ти кажа още става през ноща да се кърмиме, и само това успява да го приспи отново.

# 8
  • Мнения: 545
п.п. Къде съм бляла, чак сега чета за алергията. Щом са му поставили тази диагноза, вземи направление и отиди при доцент Маринова, в София. Тя следеше алергията на Сашо. за обривите ти препоръчвам да не ползваш кортикостероидни кремове, защото само подтискат, а не премахват. Мажи го с мехлема на Др. Тайс. При нас това помогна.
Ева я следи доц. Ковачева. Тя също изписа мехлема на д-р Тайс, мажа я редовно, но обривът е доста упорит.

# 9
  • Мнения: 1 992
И Павел беше така и още сме така.Първо колики,после зъби,а сега страх от непознати.Достатъчно е някой да го погледне и се тръшка на земята с рев.Съвет не мога да ти дам,освен да те успокоя че не сте сами.

Май си описала моето дете тук. Като добавим и това, че не спи. От два-три дни започна да прави сън по-дълъг от половин час през деня Crazy

# 10
  • Мнения: 2 891
Ева я следи доц. Ковачева. Тя също изписа мехлема на д-р Тайс, мажа я редовно, но обривът е доста упорит.

И вие трябва да сте упорити. Чистихме го около 2 месеца. Най-тежко беше на лицето и ръцете. Чак кори се бяха образували, все едно е паднал по очи и се е ужулил, но симетрично.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 907
Да не би да е гладна  newsm78 ? Аз бях в същото положение, когато се оказа, че е гладен, понеже като го сложа на гърдите заспива и не суче  Confused.

# 12
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092


Направо се чудя за какво ми беше това дете, а толкова беше желано, но заради него нямам свой живот и съм се превърнала в един бебешки роб.....
Хората са казали -"Майка да имаш , но майка да не си"
Моят син също плачеше много !До края на 4 месец го мъчиха колики и нищо не помагаше(пробвах всичко против колики , което е на пазара) , носихме  го  на ръце, люлеехме  , кърмих го  на поискване , през нощта и на 1ч се събуждаше да си хапва!Да кажа , че беше с диагноза ГЕР(доц. Ковачева ни я постави) и преди да разберем на два пъти беше се задавял и задушавал и ужаса докато се мъча да му помогна да си поеме въздух , бях готова да не спя денонощно за да го гледам и да не ми се случи пак......Да не казвам , че отначало си мислеха , че е епилепсия и  докато  отхвърлят тази диагноза не знаех къде се намирам !
Исках да е минало време и да е вече голям за да ми казва какво го боли от какво има нужда , защото имах чувство , че ще се побъркам от умора и притеснение , но...................оцелях   Laughing
След като минаха коликите , започнаха да го   мъчат зъбите и до към годинка се будеше на 2-3 часа през нощта, но и това отмина сега се буди само два пъти , което при нас си е постижение! Grinning
Като капак се чувствам доста виновна, защото нямам търпение, не съм всеотдайна майка и така се уморявам от нея, че искам да я видя направо на абитуриентския й бал.
Разбира се , че има моменти, в които се чувстваш зле и ти се иска да се наспиш на воля , да излезеш с приятелки сама , да направиш нещо само за себе си, но това не те прави лоша майка , просто  умората си казва  думата!
Хубаво е ако има на кого да я оставиш за малко и(тогава пък сигурно ще бързаш да я видиш , защото ще ти липсва  Laughing) да си починеш !
Много търпение ще ти е нужно , но си заслужава Hug

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И Павел беше така и още сме така.Първо колики,после зъби,а сега страх от непознати.Достатъчно е някой да го погледне и се тръшка на земята с рев.Съвет не мога да ти дам,освен да те успокоя че не сте сами.

Май си описала моето дете тук. Като добавим и това, че не спи. От два-три дни започна да прави сън по-дълъг от половин час през деня Crazy
Аааа и моя не ще да спи Laughing.Люлеем се по половин час само и само да подремне на обяд че да си почина

# 14
  • Мнения: 2 757
Явно нямаш късмет с бебе, но далеч не си единствената. И ние бяхме така в началото. Понася се трудно, но не се умира от него  Wink. Успокояваме се и това е. Ако трябва вечер се кърмим по 5 часа - това като че ли по-лесно се понася от рева. Не че натам стана по-лесно де. Сега нощем спи, ама има други проблеми и го мисля и пак не мога да спя. И той беше толкова желан. Сигурно затова сега си позволяват да ни тормозят  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт