Отговори
  • Мнения: 532
Кой ще ми издаде бележка за дохода за времето в което съм в болнични? Тези бележки за детските. До колкото помня в старите бележки имаше разделение за дохода и обезщетенията за беменност и раждане.

# 1
  • Мнения: 9 050
Работодателя. Ако имаш обезщетение, изплатено от НОИ, тази информация НОИ служебно я дава на социалните.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Счетоводителя на фирмата Peace

# 3
  • Мнения: 10 983
Работодателя Peace

До колкото помня в старите бележки имаше разделение за дохода и обезщетенията за беменност и раждане.

И сега ги има.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 074
Зина Ст,
Знам, че отговаряте на всякакви въпроси. Аз имам такъв - поисках в НОИ да ми дадат информация точно колко са ми болничните за отглеждане на дете, както виждате от лентичката, би трябвало да получавам 90% от заплатата ми. Отказаха ми.
Не мога да разбера от банковия превод поради ред причини. В социалните казаха същото - че ще им преведат информацията по служебен път, но аз искам да знам точно колко трабва да получавам и ако не съм съгласна съответно - да обжалвам.
Как все пак да разбера колко точно ми превеждат за майчинство или както там се нарича Wink

# 5
  • Мнения: 9 050
Зина Ст,
Знам, че отговаряте на всякакви въпроси. Аз имам такъв - поисках в НОИ да ми дадат информация точно колко са ми болничните за отглеждане на дете, както виждате от лентичката, би трябвало да получавам 90% от заплатата ми. Отказаха ми.
Не мога да разбера от банковия превод поради ред причини. В социалните казаха същото - че ще им преведат информацията по служебен път, но аз искам да знам точно колко трабва да получавам и ако не съм съгласна съответно - да обжалвам.
Как все пак да разбера колко точно ми превеждат за майчинство или както там се нарича Wink

Явно не сте поискала където трябва. В НОИ в стая 103 можете да подадете молба за да ви дадът справка за начина, по който ви е изчислено обезщетението. Срокът е 14 дни за издаването на такава справка. Не могат да ви откажат.
Имайте предвид, че трябва да получавате 90% от осигурителния си доход, но не повече от нетното ви възнаграждение.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 074
Знам, за съжаление Wink
Благодаря, но е абсурд да ходя сега до там - кърмя през час два Wink
Значи пак нищо...

# 7
  • Мнения: 9 050
Знам, за съжаление Wink
Благодаря, но е абсурд да ходя сега до там - кърмя през час два Wink
Значи пак нищо...

Молбата не е задължително да я подавате лично. Може например да я дадете на работодателя ви със следващия болничен лист и той като носи болничните следващия месец, да остави и молбата ви в 103-та стая.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 074
Благодаря!

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Бях в болничен от 20.03 до 16.04. Този месец трябва да подам за детските, значи от нашето счетоводство ще ми дадат бележка, само за месеците рез които съм била на работа а тези дни в които съм била в болничен ще си ги пратят от Нои, а аз как ще попълня разните графи, където се изчислява средно месечния доход. И понеже парите за април от болничния  трябва да ми ги преведат юни, то за кой месец ми се брои доход. Айде пак се обърках  newsm78

# 10
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Бях в болничен от 20.03 до 16.04. Този месец трябва да подам за детските, значи от нашето счетоводство ще ми дадат бележка, само за месеците рез които съм била на работа а тези дни в които съм била в болничен ще си ги пратят от Нои, а аз как ще попълня разните графи, където се изчислява средно месечния доход. И понеже парите за април от болничния  трябва да ми ги преведат юни, то за кой месец ми се брои доход. Айде пак се обърках  newsm78

Ще попълните само данните от служебната бележка, която ви издава работодателя, останалите графи може да ви останат празни - информацията я получават служебно

Общи условия

Активация на акаунт