проблемни бъбреци

  • 5 153
  • 10
  •   1
Отговори
Преди един месец ми беше направена операция на бъбрека имах много голям камък всичко мина ок и аз реших че проблема ми свърши,но е било голяма заблуда.Вчера ми беше контролния преглед и ми казаха,че бъбреците ми са образували още камъни.Доктора каза,че причините организъма да прави тези камъни са много .............и нищто повече . Ако ниакои от вас може да ми каже на какъв лекар триабва да отида нека ми пише. Аз лично незнам  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
Баща ми от 30 години има болни бъбреци,3 операции и 2 пъти разбиване с лазер,майката му е билки,процедури в Хисаря и пак билки.

# 2
  • Мнения: 10
Приблизително 1/3 от хората, страдащи от бъбречно-каменна болест образуват нов камък в рамките на една година след спонтанното изхвърляне или изваждане а такъв. Приблизително половината образуват нов камък в рамките на 5 години и 3/4 изпитват някакви симптоми на заболяването по-нататък през живота си.

Можем ли да се предпазим от образуване на камъни в бъбреците?
Не трябва да се забравя, че хората, в чиито семейства има болни от бъбречно-каменна болест, са изложени на много по-висок риск от образуване на бъбречни камъни и развитие на оплаквания. Това налага профилактичен преглед с подробно изследване на урината, след което насочено могат да бъдат атакувани някои ненормални параметри на урината (например висока концентрация на калций или пикочна киселина, пикочна инфекция и др.).


Най-важната предпазна мярка представлява приемът на обилно количество течности(над 2,5л/24ч.), количеството е значително по-важно отколкото състава на водата. На хора, при които има риск от образуване на калциеви и оксалатни камъни (най-честите бъбречни камъни) се препоръчва известна промяна в диетата с подкиселяване на урината (намален прием на месо и животински белтъци, повишен прием на зеленчуци) и ограничаване до разумно минимални количества на храни съдържащи в голямо количество калций и оксалати (мляко и млечни произведения, спанак, салата, ядки,киселец,коприва,зеле грозде, броколи, какао, шоколад и др.), ограничаване прием на кафе, кола,какао и т.н.


Преди въвеждането на определен диетичен режим се консултирайте с лекар.

Това намерих в нета по този проблем, общо взето пазиш диета и пиеш много вода и се надяваш, че все някога ще спрат да се образуват тия гадни камъни Sad  скъпа, горе главата  Hug

# 3
мерси скъпичка ако намериш още нешто пращай го newsm10 newsm10

# 4
Ако знаеш какви билки е пил бащати моля те кажи ми как се казват ще ти бъда благодарна

# 5
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами много неща е пил не знам точно какво,всеки билкар различни неща му даваше.Но мога да ти кажа за мъжа ми понеже и той страда от бъбреци,на него му изписват пък билкови лекарства,основните са:Неоренал,Роватинекс,чая на Ламбрев.......но всъщност трябва да се направят изследвания,да се установи какви са камъни и според тях да се назначи лечение въз основа на общото състояние.Така и да ти ги кажа,не върши работа.На мъж ами камъните бяха уратни-те се топят,не се разбиват защото не се виждат добре.Стопи ги с едно лекарство Уралит,тук го няма,пратиха ни го от Германия.Изпи три бурканчета от него и камъните се стопиха,обаче пак си образува.Вече ак оса оксалатни-те могат да се разбиват,имаше и още едни фосфатни май бяха.Отиди при добър уролог и тогава пий каквото и да е,иначе така със съвети от форума няма да се излекуваш.Успех! Hug

# 6
чувала съм за това лекарство от германия казаха ми че струва 25евро но аз незнам какви са ми камъните тгиабва да ги иседвам newsm78

# 7
ако има някой доктор уролог които чете този форум нека пише Rolling Eyes

# 8
опитайте с полски хвощ,дядо ми от него изкара 3 камъка

# 9
здравейте на всички!!!и аз сам човек с проблемни бъбреци.ходих на доктор и ми казаха че камъчето е още в уретера преписаха ми едни капки с вкус на миризливка които са адски гадни и още няколко вида хапчета.Имам и адски болки,пия какво ли не но нищо не помага.Бихте ли ми препорачали някво силно болко успокоително????

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
здравейте на всички!!!и аз сам човек с проблемни бъбреци.ходих на доктор и ми казаха че камъчето е още в уретера преписаха ми едни капки с вкус на миризливка които са адски гадни и още няколко вида хапчета.Имам и адски болки,пия какво ли не но нищо не помага.Бихте ли ми препорачали някво силно болко успокоително????

обърни се към лекар, той трябва да ти препоръча!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт