Калугерска салата

  • 776
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109

КАЛУГЕРСКА САЛАТА
******************
Продукти: пиперки от сорта Сиврия около 5-7 бр а може и други но понеже тези са по месести., готово кьопоолу 300 г , краставица  1 бр, растителна мазнина 3 супени лъжици, копър, оцет и сол на вкус.

Пиперките се изпичат, обелват се, почистват се от семето, посоляват се леко отвътре и се поливат с оцет и зехтин. Краставицата се обелва и се нарязва на малки кубчета, които се размесват със ситно нарязан копър и малко сол. С тази смес се пълнят пиперките. Готовото кьопоолу се поставя в средата на чинията за поднасяне, а наоколо се нареждат напълнените пиперки. Салатата се украсявата от червени домати, полива се с оцет и зехтин и се поднася. Peace
Много е хубава пробвайте дано да ви хареса. Аз я ядох в Рилския манастир и много ми хареса.

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ееее, ама как няма да е хубава, с тия мои лкюбими печени чушки..........

# 2
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Ще я направя и ще я поднеса на съпружеското тяло , той си пада много по кьопоолу а и по печени чушки .....Мерси за рецептичката  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 426
Чудесно, тъкмо снощи видах във фризера, че ми е останало едно последно пликче с печени чушки!

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Аз пък си мислех, че калугерската салата е от боб с печени чушки и кисели краставички  ooooh!
Явно има вариации по темата Mr. Green
Салатата звучи супер, още повече че умирам за печени чушки  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт