От кога започнахте да давате АМ

  • 1 394
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 348
 Hug
Бях писала наскоро, че мисля да сменя едното сутрешно кърмене с АМ и следващото с пюре, а през останалото време да е на кърма. По две причини - за да престана да се цедя в работата и защото четох, че след шестия месец бебето освен кърмата се нуждае и от тази добавка, заради високото съдържание на желязо, калций и т.н.  Rolling Eyes Само че сега вече не съм много сигурна дали е нужно или не, а и педиатърът ни изписа калций на капки. И понеже съм малко объркана /да кажа, че от няколко дни давам пюре и каша горе долу успешно по веднъж на ден  Grinning/ се чудя, а вие от кога почнахте да давате и АМ?

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 15:21 от jupeto

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ами аз още на давам, а и не мисля да давам. На 1г и 6м е.

# 2
  • Мнения: 4 915
 
.......и защото четох, че след шестия месец бебето освен кърмата се нуждае и от тази добавка, заради високото съдържание на желязо, калций и т.н.  :roll: Само че сега вече не съм много сигурна дали е нужно или не, а и педиатъра ни изписа калций на капки. И понеже съм малко объркана /да кажа, че от няколко дни давам пюре и каша горе долу успешно по веднъж на ден  Grinning/ се чудя, а вие от кога почнахте да давате и АМ?

Това в червеното е измислица. Къде са го написали, нелепо е... Tired Кърмата има "вълшебното" свойство да се променя откъм състав взависимост от нуждите на растящото дете. Нещо, което никое АМ не може да направи.
Желязото в кърмата е по-малко, отколкото в АМ, но се усвоява към 50-70% от нея, а от адаптираното мляко 3-12 %. Всичко от кърмата се усвоява перфектно, защото е идеалната, естествена храна за бебето. В АМ почти всичко е добавено изкуствено и не е така добре усвояемо.

А защо ви е изписал калций педиатърът?  Rolling Eyes

АМ започнах да давам на 22 месечна възраст на каката, когато ми спря кърмата заради новата бременност.
Повечето майки тук само кърмят до отбиване на детето, често - до 2-3 годишна възраст.

А относно това, че не искаш да се цедиш в офиса - не съм запозната с предишния ти постинг по темата...По колко часа ходиш на работа дневно и колко ти се налага да се цедиш?

# 3
  • Мнения: 348
Абе знам, че е нелепо и всеки гледа да си продаде продуктите, но тук /живея в Испания/ педиатрите са както и в БГ. Общо взето до този момент най-основно чета информацията тук, във този форум и ми е доста полезна. От друга страна, педиатърът ни изписа калций защото казва, че бебо изостава със зъбите /все още няма нито един/, на мен и това ми се струва глупаво... Thinking
Работя на шест часов работен ден и цедя по веднъж, около 200 мл.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 526
Разбирам те напълно! На мен ми се налагаше да отсъствам и да се цедя 6 месеца. Знам, че е досадно и изморително, но пък смятам, че си заслужава.

# 5
  • Мнения: 4 915
.... педиатърът ни изписа калций защото казва, че бебо изостава със зъбите /все още няма нито един/, на мен и това ми се струва глупаво... Thinking
Работя на шест часов работен ден и цедя по веднъж, около 200 мл.  Simple Smile
Мда, глупаво е, на 6 месеца "трябва" много зъбато детенце да имате.  Laughing
Калций да му пораснат зъбки по-бързо - нещо ми се губи логиката...Калций не се ли изписва само при болестно състояние и то след изследвания за недостиг на такъв?.... Rolling Eyes Както и да е...

А колко часа с отиването и връщането от работа отсъстваш общо от дома? Нощем кърмиш ли?
Защото може и да премахнеш цеденето в офиса, без да се налага да додаваш АМ. Но ще е добре да кърмиш нощем, а също и да не заместваш кърмене с друга храна (пюрета, каши). Твърдите храни да са в малки количества след кърменето. Обикновено и когато майката тръгва на работа, детето само си обръща режима и започва по-често да суче вечерно и нощно време, когато майката си е у дома, за да навакса. Така се приема пак същото количество кърма.

# 6
  • Мнения: 526
И аз мисля като Free Soul.
Free Soul  - понеже казваш, че не даваш АМ, ползваш ли каши с АМ или си ги приготвяш в къщи без мляко?

# 7
  • Мнения: 8 242
Не съм давала и докато кърмя не смятам да давам..
Нито съм въвела каквото и да е млечно нещо още..
А това за калция и зъбите е  Shocked На Тони първите му излязоха на 9 месеца.. А във форума чета има дечица след годинката се показват.. Изобщо не го мисли това  Peace

# 8
  • Мнения: 4 915
Слагам АМ в сутрешната каша, понякога и в супите. В течен вид в чаша не иска и да го погледне.

# 9
  • Мнения: 888
Не съм и не мисля да почвам! Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 1 586
Дъщеря ми е на 3г. и 5м. и не е близвала адаптирано мляко дори в каша. Изобщо не е нужно да се дава такова на кърмено дете.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 202
  Аз малко да се намеся в темичката, но имам едно въпросче, което ще задам тук..  Не става  въпрос за мен.
  Възможно ли е да се избегне даването на АМ, на захранено малко преди шестия месец бебе, което обаче има заместени почти всички хранения без сутрешно и вечерно? В резултат на това кърмата е по-малко и вечер не е достатъчна.  Възможно ли е без да се въвеждат кърмения между твърдите храни кърмата да стига толко че бебето да не се буди нощем. Бебе на около 9 месеца? Винаги ли се получава така, че се налага при заместени хранения да се дава АМ?

# 12
  • Мнения: 8 242
  Аз малко да се намеся в темичката, но имам едно въпросче, което ще задам тук..  Не става  въпрос за мен.
  Възможно ли е да се избегне даването на АМ, на захранено малко преди шестия месец бебе, което обаче има заместени почти всички хранения без сутрешно и вечерно? В резултат на това кърмата е по-малко и вечер не е достатъчна.  Възможно ли е без да се въвеждат кърмения между твърдите храни кърмата да стига толко че бебето да не се буди нощем. Бебе на около 9 месеца? Винаги ли се получава така, че се налага при заместени хранения да се дава АМ?

 newsm78 Аз не съм много сигурна.. но да отговоря..

1. Давам 4 пъти на ден да яде по колкото иска твърда храна (на 9м. бяха 3 пъти) - това би означавало на теория, че са ни заместени всички хранения.. Което не е точно така, защото се кърмим между другото и на поискване от 1 до 4 пъти пред деня - рядко веднага преди или след хранене, но и това се случва..
2. За буденето нощем - туй не е от наяждане или ненаяждане.. Мойто звяр колкото и да е изял каша или каквото преди да легне, и колкото и да е сукал след това.. Винаги се буди поне 10тина пъти през нощта..
3. Никога не съм давала АМ..
4. Според мен кърмата си му е напълно достатъчна при тоз начин на хранене - виж по-горе - не съм давала нищо друго млечно..

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Никога не съм давала на дребната нито АМ, нито нещо, което го съдържа. След 6-тия месец се предполага, че бебето ще си добавя допълнителни количества от необходимите му минерали от храните, с които е захранено (само млякото - каквото и да е то, все едно кърма или АМ - вече няма да може да покрие изцяло и напълно нуждите му от тези вещества, макар че калорийно ще ги покрива още доста време).

# 14
  • София
  • Мнения: 12 202
   duhi_puhi мерси за отговора.

Общи условия

Активация на акаунт