кафяво зацапване в 1-вия месец??

  • 809
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
Здравейте момичета, тъй като тук винаги намирам полезни съвети и насоки за проблемите, които ме вълнуват, искам да помогнете със съвет и на моята приятелка, която ме помоли да ви пиша, тъй като тя няма мъзможност!
Копирам това,което тя ми написа  "можеш ли да питаш в бг мама, че немога да се оправя , за това че съм 1-вия мессец и нещо леко кафявичко със смес от бяло течение ми тече и че преди малко като се избърсах в тоалетната на тоалетната хартия се полепи една лигавица с кафяв цвят, неможе така да ми тече ... верно не много е лекичко все едно бяло течение но 1 -  2 пъти на ден само че кафяво
"


На първата консултация са и изписали Фолиева киселена и Дуфастон, сега чак в понеделник е на гинеколог, но много се е притеснила, тъй като преди 6 или 7 год е правила спонтанен аборт в 3тия месец!
 Моля за съвет дали това е повод за безпокойство и на какво може да се дължи?? Thinking

# 1
  • Мнения: 1 335
здравей!
Зацапването може да е признак на много неща, лекар само може да каже. Има и много жени, които за имали зацапване през бременността ( и през цялата бременност). Приятелката ти да пие дуфастона както и е предписан и да лежи повече. Да гледа да е спокойна, паниката само вреди излишно. Стискам палци всичко да е наред Praynig
Успех!!

# 2
  • Мнения: 280
здравей!
Зацапването може да е признак на много неща, лекар само може да каже. Има и много жени, които за имали зацапване през бременността ( и през цялата бременност). Приятелката ти да пие дуфастона както и е предписан и да лежи повече. Да гледа да е спокойна, паниката само вреди излишно. Стискам палци всичко да е наред Praynig
Успех!!
Да! и аз така мисля, но
аз бих се притеснила също. Моге да слага дуфастона вагинално вечер 2 табл. и после задължително преглед

# 3
  • Мнения: 9 074
Само може да разчита на Дуфастона, дори ако са й го предписали в нормални дози - добре е да се завиши, но това задължително с лекар се обсъжда. Може и да се мине на Утрогестан, той е по-подходящ за случая, според мен.
Да лежи максимално...и да е спокойна, от паники никой не е видял хубаво.
Каквото зависи от нея да го направи, другото е Божа работа.

# 4
  • Мнения: 183
И аз да питам , защото съм невежа... Може ли да се ходи на работа в такова състояние? И ако работата е свързана със седене на стол по цял ден ... това лошо ли е или трябва да се лежи? Питам, защото и мен ме интересува.

# 5
  • Мнения: 1 765
Няма нищо срамно да се обади на лекар, ако е свестен ще и даде и консултация по телефона. Това, че пие Дуфастон е добре....но да му се обажда и да отива утре на лекар.

# 6
  • Мнения: 4 700
marsiana аz на нейно място бих оти6ла в веднага да ме видят на видеоzон. Не бих чакала до понеделник. Освен дуфастон би могла да вzема и магнеzиум. Няма да и навреди. Аz вzемах о6те от началото на бременността ми. Така каzа лекарят. За съжаление не помогна Cry Дано с твойта приятелка всичко е наред.

# 7
  • Мнения: 9 973
Освен Дуфастон може да пие и Утрогестан!На мен по същите причини(е,обилно кървене)ми го изписаха и казаха ако не го намеря,заместител  е Дуфастон!

# 8
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
А колко пъти е зацапало, няколко дена ли? На мен също ми зацапа така и то точно, когато трябваше да ми дойде, а всъщност вече бях бременна. Нищо не съм вземала, но все пак консулта е много важен.

# 9
  • Мнения: 669
Още утре да отива налекар и да не чака до понеделник. Аз така имах леко зацапващо течение - розово-кафеникаво, и тъй като беше около датата, на която трябваше да ми дойде, реших че е нормално и отидох 3 дни по-късно на лекар, когато вече се видя, че съм претърпяла спонтанен аборт, което не го пожелавам на никой, но се случва и това не е шега работа. Да отива и да се успокои.

Общи условия

Активация на акаунт