Не иска да яде

  • 412
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте,

ние сме почти на 3месеца. От седмица насам не иска да яде Confused. Яде по 80-90гр с големи мъки и рев. Нямам идея от какво може да е така.  слувало ли се е на някой друг? Страх ме е да не вземе да отслабне Confused.

# 1
  • Мнения: 473
моята дъщеря е на 3 месеца и 3 дни и се държи даже по-зле - преди 3 седмици започна да се дърпа от гърдата и да реве зверски, не я насилвах и добре че мога да се изтисквам започнах да и давам с шише и нямаше проблем, сега пък от около седмица не иска да яде по-много - гониме се с шишето и я издебвам когато е сънита и през нощта за да яде, а през деня е нещо страшно -- няма вече режими или часове. Незнам на какво се дължи това, след като нищо не ми се струва различно, и аз като теб се притеснявам да не отслабне и да ни изследват. Не искам да я насилвам, за да не намрази храната и да откаже тотално да яде и после да стане злояда. Ако някой друг е със същия проблем моля да сподели какво прави?

# 2
  • Мнения: 556
Моето бебе има постоянно такива периоди. И аз като вас отначало се притеснявах, но вече не. Отминава това им настроение на бебетата. Един път ядат повече, друг път по-малко.
Не се притеснявайте. Peace

# 3
  • Мнения: 66
Добре де, но правиш ли нещо за да яде или просто я оставяш колкото изяде толкова. Не знам какво да правя Confused.

# 4
  • Мнения: 6 164
Имаше да, първо от колики, после от зъби, периодично ми отказва храна от новороден още, та до ден днешен. Не се притеснявай, важното е да наддава всеки месец, а не да губи тегло, ако почне да сваля е притеснително вече.

# 5
  • Мнения: 556
Добре де, но правиш ли нещо за да яде или просто я оставяш колкото изяде толкова. Не знам какво да правя Confused.
Нищо не мога да направя. Тя като не иска как да стане? Ако пропусне едно, две хранения няма нищо да й стане. Дори ми се е случвало да яде сутринта в 6 и  после чак в 18.00. Е това беше само един път, но тя така се дърпаше и почваше да пищи, че какво можех да направя. Но да ми е жива и здрава си е много добре детето.

# 6
  • varna
  • Мнения: 1 012
и при нас е същата работа от няколко дни-яде и реве едновременно,нервно е детето-мисля да го водя на нефролог Thinking,и без това трябва да ходим-рутинно

# 7
  • Мнения: 305
И при нас имаше такива моменти.Бебето не можеш да го прилъжеш да яде.То само преценява кога е гладно или не.
Мисля, че няма да отслабне.Но ако все пак продължи прекалено дълго този период се посъветвай с лекарката на детето.

# 8
  • Мнения: 473
леко си поотдъхнах че има и други като нас, но на мен все пак не ми харесва това поведение и ще се консултирам с педиатъра другата седмица / ако се задържим на това положение/. страхувам се да не ни стане навик и да се преследваме с лъжицата, освен това се чудя как да махна нощното хранене, а тя пък тогава яде много. със сигурност ще споделя какво са ме посъветвали.  Wink

# 9
  • Мнения: 487
ronieta, може при вас да е кърмаческа стачка. Прочети тези статии ако намериш време.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
По принцип не е хубаво да даваш от шише, за да не се отбие. Пробвай да кърмиш когато е сънена и на по-спокойно и тъмно място. Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт