ако изляза по късно в болничен за раждане, губя ли дните

  • 564
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 768
еми това е въпроса Embarassed
излязох 34 дни вместо 45 дни преди термин, в такъв случай при изравняването на дните в последния болничен от педиатъра до 135 излизат май по-малко? така ли е или тези 11 дни разлика ще ми ги добавят в последния болничен? Thinking
много ще бъда благодарна ако ми отговорите  bouquet

# 1
  • Мнения: 545
Ще ти ги добавят в последния болничен. Нищо няма да загубиш.

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Ще ти ги добавят в последния болничен. Нищо няма да загубиш.

Това не е вярно  Naughty
Ако не си ползваш всичките 45 дни преди термин, а работиш през това време - ги губиш

# 3
  • Мнения: 1 138
и аз смятам че ги губиш.

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Да подкрепя изказването си с нормативен документ - Наредба за медицинската експертиза на работоспособността - чл.30 ал 2

"2. ако е работила част от периода 45 дни, предхождащ раждането, а през останалия период не е работила, болничният лист се издава за времето от прекратяването на работата й до датата на раждането;


3. ако до раждането бременната е работила, болничен лист за бременност не се издава.


(3) В случаите, при които бременната се явява по-късно за оформяне на отпуска си по бременност, тя представя на здравните органи документ от предприятието за датата, до която е работила. Документът се съхранява в ЛАК заедно с картона на бременната."

# 5
  • Мнения: 3 116
Хмм при мен беше по-друга ситуацията, но може да ти помогне.
Аз излязох в болничен навреме, но пък родих 15 дни преди термин  Thinking Тези 15 дни не ги загубих. Не знам дали твоята ситуация не може да се сведе до моята ситуация  Sunglasses

# 6
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Хмм при мен беше по-друга ситуацията, но може да ти помогне.
Аз излязох в болничен навреме, но пък родих 15 дни преди термин  Thinking Тези 15 дни не ги загубих. Не знам дали твоята ситуация не може да се сведе до моята ситуация  Sunglasses

Ситуацията е различна.
В случая на ritka неизползваните дни се добавят към последния болничен лист до общо 135 дни.

# 7
  • Мнения: 174
Хмм при мен беше по-друга ситуацията, но може да ти помогне.
Аз излязох в болничен навреме, но пък родих 15 дни преди термин  Thinking Тези 15 дни не ги загубих. Не знам дали твоята ситуация не може да се сведе до моята ситуация  Sunglasses
и аз така и ми ги изравниха до 135

# 8
  • София
  • Мнения: 2 768
Хмм при мен беше по-друга ситуацията, но може да ти помогне.
Аз излязох в болничен навреме, но пък родих 15 дни преди термин  Thinking Тези 15 дни не ги загубих. Не знам дали твоята ситуация не може да се сведе до моята ситуация  Sunglasses

Ситуацията е различна.
В случая на ritka неизползваните дни се добавят към последния болничен лист до общо 135 дни.
Благодаря ти много за отговора  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт