Кърмене и зъболекар с упойка?

  • 682
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 772
Страшно ме боли зъб и искам да питам дали знаете дали може да ме лекуват с упойка, защото е доста зле зъбът и ако може колко часа след това не трябва да кърмя? И също така може ли да се пият някакви обезболяващи, защото зъболекарката ми може да ми вземе чак в понеделник а дотогава ако ме заболи много да знам.Мерси предварително

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма никакъв проблем със зъболекарските упойки и можеш да кърмиш веднага след това, понеже тези упойки се излъчват бързо, а и ако се приемат през устата (както е случаят с бебето - то поема някакво малко количество чрез кърмата и тя отива в стомахчето), нямат никакъв ефект. Ако все пак държиш да си сигурна, че всяко количество упойка е изчезнало от организма, е нужно да изчакаш да се възвърне чувствителността на мястото.
За болките можеш да взимаш Нурофен или парацетамол-съдържащи лекарства в обичайните дозировки, но внимавай да не ги надхвърляш! Ако много те боли, по-добре да отидеш на спешен кабинет, вместо с дни да се тъпчеш с болкоуспокояващи.
Бързо да минава!

# 2
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Нямаш проблем да идеш на зъболекар и да искаш анестезия. Има различни видове. Просто кажи на зъболекаря си че кърмиш и ще подбере подходящата упойка за теб!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 772
Мерси  Hug Успокоих се доста. Дано до неделя да нямам силни болки, че хич не ми се ще при друг зъболекар, тя мойта ми е свикнала на капризите и за това  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 255
А на мен моята зъболекарка ми каза, че упойката се излъчва в следващите 6-7 часа, и оставихме един зъб за след края на кърменето. Може би просто не разполага с упойки, предназначени за кърмачки. Но ако те боли - по добре на стола, отколкото с хапчета.

Общи условия

Активация на акаунт