Помощ относно косата

  • 827
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Значи преди време имах зверски косопад и януари месец започнах терапия с витамини Пантогар и шампоан Фито. Да чукна на дърво косопадът спря, макар и много бавно, но вече близо месец и половина съм добре, тоест вече близо 4 месеца ги ползвам. Въпросът ми е да ги сменя ли с някакви други ампули/шампоан против косопад, нужно ли е? Смисъл да не стане така че да спрат да действат от пренасищане? Иначе Пантогарът знам, че трябва да го спра по някое време, аз даже си бях дала малко почивка (за около 2-3 седмици края на февруари), но за шампоана не съм сигурна. Страх ме е да не започне пак да пада косата ми, тъкмо се закрепи. Та Фитото ми свършва, същия шампоан ли да купувам или да взимам друг против косопад?
Също така ако може ми препоръчайте някаква маска за много суха коса. Досега ползвах на Лореал Профешънъл Intense repair и съм много доволна, но искам да я сменя, вече сума време я ползвам, няма свършване. Та нещо подобно ми трябва - много силно.

# 1
  • Мнения: 27 524
Въпросите са ти за лекар, не за тук. Сериозният косопад и смяната на лечението не се правят на своя глава, нито по съвети във форум  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Виж този линк,темата за косата доста се дискутира,почти всички сме имали проблеми,а пък всички искаме тя да изглежда добре Peacehttps://http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187063.0 Grinning Hug
А относно косопада и аз имах проблем след раждането 3 месеца пих ревалид,и използвах Фитовал лосион и шампоан,както и маската описана в другата тема,не само че косопада ми спря,ами и косата ми се съживи!!! Hug Peace Grinning

# 3
  • Мнения: 6 958
Въпросите са ти за лекар, не за тук. Сериозният косопад и смяната на лечението не се правят на своя глава, нито по съвети във форум  Peace

Най добре ще направиш така както Блонди те е посъветвала  Peace

# 4
  • Мнения: 47
ами както казах аз смятам, че се справих с проблема, сега просто искам да задържа ефекта и се чудя дали да сменя шампоана или да продължа със същия. ако имате опит, просто ме посъветвайте...дали е добре да си почине малко косата ми от шампоана, защото все пак е доста силен, или да продължа с него?

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
ами както казах аз смятам, че се справих с проблема, сега просто искам да задържа ефекта и се чудя дали да сменя шампоана или да продължа със същия. ако имате опит, просто ме посъветвайте...дали е добре да си почине малко косата ми от шампоана, защото все пак е доста силен, или да продължа с него?
Моят съвет е да го смениш,ама ти си решаваш.Както ннаписах и аз имах същия проблем с косата и използвах 3 месеца Фитовал сега използвам друг шампоан.Ти знаеш кой добре би ти подействал според  типа коса  която имаш.

# 6
  • Мнения: 636
По принцип, когато сме доволни не бива да сменяме шампоана. Виж при кремовете за лице е добре да се разнообразява.
Ако искаш пробвай ампулите на Виши срещу косопад. Много са хубави. Ползвала съм и аз и мъжът ми. Те са два вида-за мъже и за жени. А витамините е добре да ги сменяш, иначе организмът привиква. Ревалид са много добри при косопад Peace
Но иди задължително на лекар за да определи на какво се дължи косопадът ти.
Сетих се и за още нещо. Навремето моя близка го прави. Маска с чесън и мас- доста миризливо, но много ефикасно.

# 7
  • Мнения: 47
Благодаря за съветите  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт