Пиле на грил

  • 9 171
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте,
може да Ви се стори странно, че мъж може да чете и пише в този форум  Embarassed, но това е така.
Запален съм по кулинарията и ме интересува има ли си някоя (някой) от Вас идея какво съдържа марината за пиле на грил и колко време трябва да престои пилето в нея, така че да се получи съшият вкус както на пилето на грил или ако някои знае рецепта за маринатите използвани от големите маркети и заведения, които пекат на пилета на грил, също ще е интересно за мен, защото опитвам от доста време, но все не се получава достатъчно добре за мен.
Благодаря Ви предварително

# 1
  • Мнения: 577
тук има доста интересни предложения за пиле на грил
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=gotv&Number=19433 … mp;sb=7&part=
много зависи и от грила,затова не вярвам че с каквато и да била марината ще го издокараш като "пилето на грил"

# 2
  • Мнения: 81
Да, това което знам и съм пробвала е соев сос. Месото  намазвам със соев сос, оставям го за около час в хладилника, след това го слагам върху скарата, а отдолу тавата (пълна с вода) и за около един час пилето е готово. Обръщам го на половин час след като видя, че е хванало загар.   chef

# 3
  • Мнения: 81
Пропуснах да напиша, че пилето става добре на вентилатор с грил и няма никаква разлика от купеното пиле на грил!!! Simple Smile

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Тези пилета ,които ги продават ги пекат на газ.Стават много по-вкусни от домашно приготвените.

Общи условия

Активация на акаунт