Вреден химикал в шишетата на Avent и Dr. Brown

  • 27 745
  • 201
  •   1
Отговори
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
http://www.environmentcalifornia.org/reports/environmental-healt … oxic-baby-bottles
Химикалът бисфенол А, който се съдържа в пластмасата на шишетата, е токсичен за нервната и репродуктивната система.
В Калифорния са заведени искове срещу петте изброени компании (освен Авент, д-р Браун и Гербер има още 2, но те не са популярни на нашия пазар).
За да на се увеличава излъчването на химикала, се препоръчва шишетата да не се пускат в миялна или микровълнова, както и да не се използват четки, които могат да надраскат повърхността им.

# 1
  • Мнения: 6 164
А стига бе! #Crazy
Сега ли го откриха тоя химикал, ние си отгледахме децата с тях! #Crazy

Бтв, нали уж в листовката на Др, Браунското шише, изрично е упоменато, че не съдържа бисфенол А.  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 478
Това за всички шишета от тези марки ли става въпрос или само определени партиди?

Прегледах статията, ами че то всяка марка дето е на тукашния пазар се оказва токсична. Стана тя сега. И тук незнам дали има майка, която да не ползва миялна или микровълнова за шишетата, аз поне съм една от тях. Че и в началото четката ми беше такава дето драска, и сега какво да очаквам?

Някой друг чул ли е нещо по този въпрос?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На мен ми попадна по друга линия - ААР се очаква да излезе със становище по въпроса до 15.май и с препоръки за родителите, които ползват шишета. Така че тази истерия е съвсем скорошна, макар че вероятно е имало и преди подобни притеснения.

# 4
  • София
  • Мнения: 622
Леле, тръпки ме побиха  #Crazy Коя марка шишета са стъклени- аз май не съм виждала такива  newsm78 . Достраша ме и ще ги махна моите. В статията пише, че може стъклени, но не знам къде се продава това чудо.

# 5
  • Мнения: 917
Точно на опаковките от шишетата на Д-р Браун пише, че за разлика от останалите пластмасови шишета, тези не са направени от поликарбонат!Цитат от една тяхна реклама (пише го и на опаковките на шишетата): "Досега всички пластмасови шишета се изработваха от пластмаса, наречена поликарбонат. При съвременните методи на стерилизация се оказа, че тази пластмаса отделя хормоноувреждащия хормон химикал бисфенол А . Доказано е, че този химикал е потенциално опасен за здравето на Вашето бебе. Ние изобретихме шишетата  от нов материал наречен B *Free*. Той е гарантирано напълно пречистен от химикала бисфенол А. Произвеждаме шишетата от този материал в меден цвят, за да бъдат по-лесно различими от обикновените пластмасови шишета... " Освен това както знаете вит. C се разгражда при светлина, за това и цвета им е по-тъмен за да се запази витамина в млякото. Шишетата Авент ряпа да ядат, тези шишета са си супер, да не говорим че от както ги ползвам коликите на малката изчезнаха (взех ги в период на силни колики).
Аз не вярвам на тези провокации... Стига сте се стряскали, те американците се чудят с каква глупост да се захванат, вярвам, че шишетата на Д-р Браун са пречистени от този химикал. Те американците ако измерят колко е замърсен въздуха в София и радиацията в центъра на София ще се хванат за главата.

# 6
  • Мнения: 2 952
Би Фри (или както се нарича още - Доктор Браун)  затова се нарича Би Фри ....Бисфенол фри , т.е ....няма бисфенол в пластмасата.Авент имат.

# 7
  • София
  • Мнения: 622
и Чико предполагам Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 924
Аз като знам склонността на американците да се съдят за щяло и не щяло , може и да е леко попреувеличена историята.
Във всеки случай е доста стряскащо , де...

# 9
  • Мнения: 27 524
Хайде, стига истерии, и да искаме просто няма как да живеем стерилно  Wink

# 10
  • Мнения: 4 915
... Коя марка шишета са стъклени- аз май не съм виждала такива  newsm78 . ..... В статията пише, че може стъклени, но не знам къде се продава това чудо.

Ами не става ли с обикновени стъклени шишенца с биберон, както хранят бебетата с АМ по родилните домове?

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Моята дъщеричка е ползвала от 5-те споменати продукта в статията, ми то съм я обрекла направо. За сега не смятам да изпадам в истерия. Испаднах в истерия вчера, когато яде отрова за хлебарки и бяхме в спешното, днес съм пас. Tired Tired Tired

# 12
  • Мнения: 1 924
Хайде, стига истерии, и да искаме просто няма как да живеем стерилно  Wink
Това ме подсети:
Всъщност , ако повечето хора си дават сметка с какви химикали са им пълни телата ,
биха се застреляли ритуално.
Такъв ни е "модерният свят" , така че-без излишен шаш!

# 13
  • Мнения: 332
Утре може да остановят, че и къпането в пластмасови корита е вредно. На някое от децата ни да им има нещо? Не се паникьосвайте от такива съмнителни статии  Naughty

# 14
  • Мнения: 1 896
Хайде, стига истерии, и да искаме просто няма как да живеем стерилно  Wink
Стерилно значи без зарази и вредни микроорганизми, с тях организмът има свои начини да се справи, но с химията е нещо друго.
Аз лично сматам да пазя децата си колкото е възможно от вредни химикали. Доколкото знам, всички пластмаси при продължителна употреба, третиране с препарати за миене на съдове и издраскване започват "да пускат". Затова хранителни продукти в пластмасови съдове гледам да не съхранявам.
Друг е въпросът, че пластмасите, които изхвърляме на сметището, си пускат съставките в почвите и водите.
Както и да е - за шишетата, ако има стъклени, наистина би било най-добре. Ама и аз не знам да има такива на нашия пазар. Живот и здраве, детето ми сигурно изобщо няма да използва шише, поне първото не е  използвало (като изключим родилния дом и малко грешки в първите седмици).

Общи условия

Активация на акаунт