Контактна бележка

  • 13 715
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Колко дена трябва да отсъства детето от ДГ, за да се вземе контактна бележка от личната???Благодаря ви предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 17 402
ПРи нас е повече от 2 дни. ОБаче в градината могат да отсъстват и по семейни причини Wink

# 2
  • Мнения: 2 631
Мисля, че градината си поставя изискванията!? newsm78
Ако сте казали, че отсъства поради отпуск на родител напр. - не е нужна бележка, независимо от дните; или ако градината е била затворена поради ваканция.
Ако сте казали, че е болно - тогава.

# 3
  • Мнения: 14 133
Мисля, че градината си поставя изискванията!? newsm78
Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
При нас бележката е задължителна, независимо по какви причини отсъства детето. Ако е отсъствало повече от 10 календарни дни, трябва да носи бележка.

# 5
  • Мнения: 442
ари нас такава бележка си иска, ако детето е отсъствало повече от 5 дни.

п.п. не знаех, че се казва `контактна бележка`. дъщеря ми й казва `билет за градина`

# 6
  • Мнения: X
При нас бележката е задължителна, независимо по какви причини отсъства детето. Ако е отсъствало повече от 10 календарни дни, трябва да носи бележка.
И в градината, в която ходят моите деца е по абсолютно същия начин.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 658
При нас е 10 дни,което лично на мен ми се струва много,но мисля,че не съм в грешка.

# 8
  • Мнения: 7 362
Мисля, че градината си поставя изискванията!? newsm78
Ако сте казали, че отсъства поради отпуск на родител напр. - не е нужна бележка, независимо от дните; или ако градината е била затворена поради ваканция.
Ако сте казали, че е болно - тогава.
Независимо по какви причини отсъства детето от ДГ е длъжно ако са повече от 3 да донесе бележка за контакт.И на почивка да е било може да е в контакт.  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 631
Не са ни поставяли такова изискване, затова не го спазваме - не само нашето дете, а всички.
Не казвам, че е правилно - споделям практиката в нашата детска градина.
 Rolling Eyes

А то и на детската площадка след градина може да направи контакт.
А доки, т.е. мед.сестрата, как издава бележките - няма да разправям, че е друга тема.
 Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 83
Благодаря ви,момичета!!!И аз си мисля ,че при нас е 10 дена ,но личната ми твърди,че дори и един ден да отсъства трябва бележка,естествено по семейни причини не ни искат.Иначе с издаването и  нямаме проблем.  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 586
Аз пък се чудя лекарят как разбира, че детето е било контактно. Това дори и родителят или човекът, който гледа детето, не може да разбере винаги.

# 12
  • Мнения: 83
Цитат
Аз пък се чудя лекарят как разбира, че детето е било контактно. Това дори и родителят или човекът, който гледа детето, не може да разбере винаги.
Ами не разбира и аз се чудя що за глупост е това newsm78,но изисквания...

# 13
  • София
  • Мнения: 2 967
По принцип знам, че и 1 ден да не ходи пак е добре да се носи бележка.

# 14
  • Мнения: 4 965
Цитат
Аз пък се чудя лекарят как разбира, че детето е било контактно. Това дори и родителят или човекът, който гледа детето, не може да разбере винаги.
Ами не разбира и аз се чудя що за глупост е това newsm78,но изисквания...

Бележката не показва дали детето е било в контакт, а дали самото то е контактно=заразно.

В нашата градина искат за всяко отсъствие да се носи бележка - от лекар или по домашни причини (всъщност, това е изискване по закон - в противен случай денят се брои за присъствен).
При по-дълго отсъствие - над 1 месец - независимо дали по болест или по домашни причини (пак по закон) се правят задължителни изследвания (подобни на тези при постъпване в градината) и също се носи бележка от личния педиатър - важат 3 календарни дни.

Общи условия

Активация на акаунт