КРАЖБА НА БАГАЖ ОТ ЛЕТИЩЕ СОФИА

  • 7 380
  • 55
  •   1
Отговори
Майка ми пристигна в БГ от Америка .От летището казаха ше куфарите са загубени.
На следващия ден се обадиха ше са намерили само един куфар.
Куриера доиде и даде на майка ми двата куфара.Тя се подписа и шофйора изшезна. Но в единия липсва половината неща на стойност около $1000. Дрехи на Томи Хелфингер,Натука,Ралф Ларуен ботуши,обувки,скиорски якета на стойност $ 400 и др.
Кажете,какво можеме да направиме.

# 1
  • Мнения: 7 091
Ами по принцип може да подаде оплакване до авиокомпанията, с която е пътувала, и която е превозвала багажа. Отсега да те успокоя, че нищо няма да и върнат, едва ли ще и платят нещо също така, но си заслужава да се опита. Трябва да реагирате бързо обаче, защото има срок, в който може да се подаде оплакването. Също така при подаването на оплакването трябва да имате опис на отркаднатите вещи.
Успех! Peace

# 2
  • Мнения: 7 914
уф, че гадна история Sick

# 3
Не е трябвало да приемате куфарите без да ги проверите. Не мисля че след като сте го приели може много да направите...по принцип като го приемате тряба да проверите теглото - ако е под измереното на трыгване, авиокомпаниите покриват на килограм до определена сума.

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Не са ли били заключени куфарите Thinking или са ги разбили и ако са разбити не ги ли е видяла още при доставката?
Аз също бих подала оплакване, поне ще се навикам и ще си излея яда Close.

# 5
  • Мнения: 368
На моята майка и изчезна куфара на идване от Б-я до САЩ.  #Cussing out Пристигна и само една малка пътническа чанта. Излишно е да описвам колко багаж е имало във въпросния куфар(преди време пуснах и аз подобна тема  Mr. Green). От летището в Сиатъл се опитаха да ни пробутат друг куфар, но аз като го видях(а и майка ми естествено) и веднага казахме на куриера да им го достави на авиокомпанията, а не на нас. Проведох много телефонни обаждания + ходене до летището с надежда да ни открият изгубения куфар. Но след около 2 седмици просто ми казаха, че ми изпращат документи, които трябваше в срок да попълня и изпратя, за да предприемат по-нататъщно издирване и при невъзможност да намерят багажа да пратят обезщетение. Но по незнайни за нас причини писмото с  попълнения формуляр и приложени оригинални документи така и не пристигна до централата на авиокомпанията. Следователно им изпратих факс с копия, които предвидливо бях направила на абсолютно всички документи. И така след много настояване и стоическо търпение след два месеца майка ми получи чек с прилично обезщетение. Въпросните авиокомпании са Нортуест и България Еър. Кой е "изпортил" нещата не знам, но в крайна сметка холандските авиолинии
след хиляди лъжи, че са намерили багажа и пр. поне нещо платиха.
Не се предавай и си търсете правата! По този начин не се третират пътници, които освен че плащат хиляди долари, са гласували доверие на хора, които определено не им е мястото по летищата, хора, които в нашия случай дори не си правеха и труда да прочетат описанието на куфара! Naughty

# 6
  • Мнения: 6 167
спред мен не става в-с за загубен багаж и съответно обезщетение, а за кражба.
логично е , тя да се установява по някаква процедура.
тоест, ти вече не можеш да докажеш кражбата, според мен- взела си си куфара, подписала си се.

Не е трябвало да приемате куфарите без да ги проверите. Не мисля че след като сте го приели може много да направите...по принцип като го приемате тряба да проверите теглото - ако е под измереното на тгване, авиокомпаниите покриват на килограм до определена сума.


това ми се струва най-логична процедура, да.

в допълнение, когато има багаж с по-стойностни неща, както е в случая, багажа  може да се застрахова.  Peace



# 7
  • Мнения: 7 605
НиЩо ново под слънцето  Sad  На мен ми се слу4и преди 5 години. Куфарите ми пристигнаха на лентата, дори не се zабавиха, но бяха по леки. Раzбрах го 4ак, когато бях във Варна  Crazy  Обадих се до авиокомпанията, където ми каzаха, 4е трябва да се направи протокол оЩе на летиЩето (в София). Но кой ли си проверява багажа, който иzглежда съвсем на ред, пък и 1 кг по малко не се усеЩа...  Confused  Каzаха ми въпреки това да йм пиШа, със списък на "иzгубените" веЩи и стойността йм. Така и направих и 3 седмици по късно ми преведоха цялата сума  Shocked  Така 4е, пробвай  Peace

# 8
  • Мнения: 3 425
Гадна история  Close

При този случай откъде си сигурна,че е станало на летище София  newsm78 Навсякъде го правят това!Особено ако има по-дълъг транзит някъде!Вижте стоповете и преценете...според мен авиокомпанията трябва да се сезира веднага  Peace

За следващия път да си заключи и пакетира багажа....най-лесната и евтина застраховка  Peace

# 9
  • Мнения: 7 605
За следващия път да си заключи и пакетира багажа....най-лесната и евтина застраховка  Peace

Куфари не бива да се zаклю4ват  Naughty  Винаги трябва да имат достъп до него при съмнение , и ако нямат, раzбиват катинарите и т.н.

# 10
  • Мнения: 3 425
За следващия път да си заключи и пакетира багажа....най-лесната и евтина застраховка  Peace

Куфари не бива да се zаклю4ват  Naughty  Винаги трябва да имат достъп до него при съмнение , и ако нямат, раzбиват катинарите и т.н.

Това американски изисквания ли са?  newsm78
За пръв път чувам  newsm78

# 11
  • Мнения: 7 605
За следващия път да си заключи и пакетира багажа....най-лесната и евтина застраховка  Peace

Куфари не бива да се zаклю4ват  Naughty  Винаги трябва да имат достъп до него при съмнение , и ако нямат, раzбиват катинарите и т.н.

Това американски изисквания ли са?  newsm78
За пръв път чувам  newsm78

Абсолтно навсякъде може да ти се слу4и.

# 12
  • Мнения: 5 476
[Куфари не бива да се zаклю4ват  Naughty  Винаги трябва да имат достъп до него при съмнение , и ако нямат, раzбиват катинарите и т.н.

  Абсолютно вярно и аз от години не заключвам куфарите и досега нищо не ми е изчезнало. Peace
Преди година се беше загубил багажа на дъщеря ми на Франкфурт,върнаха куфара след месец и всичко си беше на място. Peace

Калче,а в САЩ дори като ти направят проверка ти оставят лист ,че е бил отварян. Wink Peace
 

# 13
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Куфари не бива да се zаклю4ват  Naughty  Винаги трябва да имат достъп до него при съмнение , и ако нямат, раzбиват катинарите и т.н.

И аз за първи път го чувам, но дори и да е така, ако ми е разбит куфара или разкъсан найлона със сигурност ще знам, че е пипан и ще може да се сигнализира на време. Пък и ако не е заключен винаги може да се отвори по случайност и да се пръсне багажа, не измислиха ли за това и пакетирането.

# 14
  • Мнения: 7 605
Куфари не бива да се zаклю4ват  Naughty  Винаги трябва да имат достъп до него при съмнение , и ако нямат, раzбиват катинарите и т.н.

И аз за първи път го чувам, но дори и да е така, ако ми е разбит куфара или разкъсан найлона със сигурност ще знам, че е пипан и ще може да се сигнализира на време.

Да, и освен 4е ти липсват работи от багажа, трябва да си купиШ и нов куфар.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт