И двете гърди ли предлагате всеки път?

  • 2 913
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Здравейте майчета,

скоро моят бебо ще стане на 2 месеца и го кърмя. Възникна ми въпрос към всички по-опитни майчета и двете гърди ли предлагате на всяко кърмене.
Досега аз му давам едната за 10 минути, после го слагам на другата още макс. за 10 минути и после не се изцеждам. Правилно ли е така?
Вчера ми се насадиха съмнения от друго майче, която каза че на едно хранене се дава само еднага гърда, не се изцежда нито една, а на следващото хранене дава другата гърда. Четох в библиотеката някъде в описанията за преднотои задното мляко и още повече ми се засилиха притесненията дали моят бебо не яде само предно мляко?

Моля посъветвайте ме.

# 1
  • Мнения: 5 401
Ех, тези начални кърмачески неволи!  Hug

Щом предлагаш и двете гърди, значи бебчо приема и предното, и мазното мляко!

В началото кърмих само от едната гърда, без да цедя, но после постепенно започнах да давам и двете и така сме и до днес.

# 2
  • Мнения: 1 043
според зависи, понякога ги редувам на ядене понякога я премествам за да ми е по комфортно на мен - иначе с две различни гърди да ходиш  Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 1 368
Давам и от двете гърди на всяко хранене.Така правя още от самото начало.

# 4
  • Мнения: 498
Моето бебче е лакомо!Давам и от двете.Пък така ми е по-леко и на мен,а бебчо се наяжда със сигурност! Simple Smile

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз за сега кърмя само от едната гърда и ги редувам, бебчо расте и наддава.

# 6
  • Мнения: 216
Съвсем правилно постъпваш, Mery Jane. И аз така си кърмя от самото начало, така ме научиха още в Родилното акушерките и винаги го спазвам. Мисля, че е хубаво и двете гърди да се облекчават, за да може и производството на мляко да е равномерно  Peace.

# 7
  • Мнения: 10 983
Да, всеки път давам и двете. После не се цедя.

# 8
  • Мнения: 59
Нямаш повод за притеснение, Mary Jane. Аз също като повечето мами, които са ти писали давам и от двете гърди, почти от самото начало, изцеждах се само в началото докато се регулира производството на мляко.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Досега аз му давам едната за 10 минути, после го слагам на другата още макс. за 10 минути и после не се изцеждам.

И аз така правех в продължение на 8 месеца и не съм имала проблеми нито с кърмата, нито с апетита на Калина /беше си огромен през цялото време... Mr. Green

# 10
  • Мнения: 304
Много ви благодаря за успокоението.
Бебчо също наддава, даже доста. Роди се 2650 а на първия месец беше 4100! На глезено му викаме "гюленцето", защото определено тежи. На 14-ти сме на 2-ри преглед и ваксина и ще видим колко сме пораснали.

# 11
  • Мнения: X
Давам само едната на кърмене, държа го по 20-30мин. На мен така ми каза моята акушерка и на лекциите за бременни, пак акушерките. Малчо се роди 4.200кг. и наддава доста добре засега. Така, че може би изборът е твой!
Успех!

# 12
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Нямаш повод за притеснение, Mary Jane. Аз също като повечето мами, които са ти писали давам и от двете гърди, почти от самото начало, изцеждах се само в началото докато се регулира производството на мляко.
И аз така. Не мога да си представя на какво ще ми стане едната гърда, ако стои до следващото кърмене пълна. Ами тя просто ще гръмне  Joy Все още, ако закъснеем с половин час за цицата ми тече шадраванчето, а пък иначе не ми се мисли...
Пожелавам ти по-дълго време да си кърмачка, много е хубаво   bouquet

# 13
  • Мнения: 857
И двете давам )

# 14
  • Мнения: 1 321
В началото кърмих от едната понеже все се будеше и спираше да яде ако му дам после другата но от скоро давам и от двете и така ми се струва по-удачно.Може би когато кърмиш само от едната гърда на едно ядене бебо наистина не може да получи по-мазното мляко. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт