Помощ!!! Дограмата е облепена с ленти, как да се махнат?

  • 2 010
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 148
Купихме си апартамент, в който старият собственик си беше направил PVC дограма на единия прозорец. Големият проблем е, че не е махнал навреме лентите около стъклата и сега (след доста време) те не могат да се отлепят  Sad. Направо незнам какво да правя - единствения изход, който виждам е да ги изтържа по някакъв начин ама така рискувам да надраскам дограмата. Има ли друго решение, с нещо да се намаже първо и после лесно да се махнат или нещо друго?!?! Моля,който знае да помага!  Ще черпя (от Варна съм Simple Smile)!

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 12:19 от Мис Бу

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Опитай с коресилин.Аз така изчистих дограмата,защото дълго време стоя с лепенките.Още не живеехме там и реших да ги съхраня.Но ми излезе през носа.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 148
Благодаря! Непременно ще опитам!

# 3
  • Мнения: 1 152
Намокри ги добре с вода и опитай. При нас така се получи.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Намокри ги добре с вода и опитай. При нас така се получи.
и аз така направих, но беше на следващия ден след поставянето

# 5
  • Мнения: 1 152
Намокри ги добре с вода и опитай. При нас така се получи.
и аз така направих, но беше на следващия ден след поставянето
Не, аз говоря за престояли повече от година ленти/на които пише да се отлепят до 6 месеца след поставянето/.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Пробвай с някаква мазнина - олио или нещо такова. Тук бях чела, че някой лепила са ма маслена основа и олиото ги разгражда. Обаче не ми се е налагало да пробвам.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Опитай с коресилин.Аз така изчистих дограмата,защото дълго време стоя с лепенките.Още не живеехме там и реших да ги съхраня.Но ми излезе през носа.
Само НЕ чист коресилин, ако са PVC! Той разяжда пластмасата. На мен ми казаха за смес от газ, вода и коресилин - газта "омекотявала". Не съм пробвала още, но се каня в най-скоро време Peace

# 8
A koга се маxат тези ленти някой знае ли.Веднага след поставянето и или кога,някой можели да каже.

# 9
  • Мнения: 2 591
A koга се маxат тези ленти някой знае ли.Веднага след поставянето и или кога,някой можели да каже.

скоро след поставянето - ние ги махнахме два месеца след това, тъй като имахме да правим още разни ремонти и нямаше АБСОЛЮТНО никакви проблеми - отлепваха се много лесно даже

а по темата: и моят съвет е с вода - или питай в магазин за строителни материали - в момента има всякакви препарати  Peace

# 10
  • Мнения: 98
   Трябва да се махнат колкото може по -скоро  и да не се оставят за лятото,защото  от слънцето се напукват и няма махане.И при нас е така и си стоят.

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
A koга се маxат тези ленти някой знае ли.Веднага след поставянето и или кога,някой можели да каже.
На самите ленти си пише до колко време трябва да се махнат!

Общи условия

Активация на акаунт