съвет за хранене с шише на 2-месечно бебе

  • 2 679
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Здравейте момичета Hug

бебето ни е на 2 месеца почти и отскоро имам проблем при храненето с шише.
До преди това той смучеше доста по - бързо и ясно показваше кога се е нахранил..
...но от скоро имам чуството, че изобщо немога да разбера дали е гладен или не и до кога да го храня.
Той по принцип е доста ревлив и постоянно плаче, така че му давам горе - долу на 3 , 3 часа и половина, 4 часа като не винаги съм сигурна дали плаче от глад или просто така...

Първоначално започа да смуче интензивно и като изпие 1/3 от шишето започва
1) да записва (и аз го будя за да се донахрани)
или пък
2) да ме избутва с ръце и да си върти настрани главата (сякаш неиска повече), като в същото време не пуска шишето и продължава да смуче (съответно още е гладен)

и при двата случая се съмнявам да се е нахранил, тъй като допреди това винаги си е изпивал всичко без проблем (дори е търсил още)

..и така яденето се проточва над 40 - 50 мин като накрая изобщо незнам нахранил ли се е или не, защото не дава ясни сигнали. По съвет на педиатърката го храня докато остане малко мляко в шишето, но с това негово ядене никога не съм сигурна. ..

Вие какво ще ме посъветвате? Как да направя храненето от шише възможно?
 Hug

# 1
  • Мнения: 953
Здравей,
ние също се храним от шише.
Като видиш че бебчо заспива или спре да суче изправи го да се оригне - може да е поел въздух, и после пак продължи да го храниш. На нас това ни помага.
Иначе и ние се храним за около 30 минути.
Незнам какви шишета ползваш, но биберона трябва да съответства на възрастта на детето, напримерно при Авент са с една капка ( новородено), 2 капки ( 2 месеца) и 3 капки ( по-големичко).
Ако искащ смени бибата, но внимавай да не се задави детето ако струята му е силна.

# 2
  • Мнения: 630
Здравей. Ние такъв проблем не сме имали. Моята дъщеря изяждаше всичко доста бързо, даже се чудех как да я накарам да яде по-бавно, за да намалим коликите. Но онова, за което се сещам е, че е възможно биберонът да пуска много ммалко, а бебето ти да е по-лениво и като се умори да спира да суче. Пробвай да смениш биберона наистина. Другото е, че може да не е гладен в момента. Опитай се да го храниш само когато е гладен. Успех.

# 3
  • Мнения: 2 952
    Вдигай го да се оригне щом започне да се врътка и да се увива такъв неспокойно, по няколко пъти на хранене  даже.Храни с  хубаво шише , което не  слепва бибероната и детето не смуче с напъване и не се нагълтва с въздух(харесвам БиФри).Храни на 2 и половина часа  когато започне да търси сам и да извива главичка като се допре на възглавничка или на кърпа до бузката.Храни на почивки , понякога продължава да си дояжда след 20 мин  дори.Авет номер  едно е  с  1 дупка , но е широчка и моите бебета се давеха с нея.Би Фри номер  едно е с по-тясна дупка и пиеха спокойно.Не сте за номер 2 още.По-широката  дупка ще влоши работата , хем е гладно  и дърпа , хем много излиза и се дави такова и върти глава.Можеби има и колики ....щом е така ревлив, ще отмине още малко.Но по храненето с шише това са моите съвети.И за позата , не напълно легнала .....пдложи от кръста нагоре мека  по-височка възглавница - ваша за спане, за да се вдигне малко нагоре докато яде....по-лесно ядат така , а не на ръце.Моите на ръце се изнервяха , не се наглашаха добре.
  успех  Wink

# 4
  • Мнения: 3 069
1.Вие сте в перида на коликите и това може да е една от причините.
2.Когато започне да се дърпа, това може да означава, че е поел въздух и трябва да прекратиш храненето за да го вдигнеш да се уригне и после да продължите.За едно хранене може да се наложи тази процедура да се направи 2-3 пъти.
3.И аз съм хранила Вики с шише от самото начало и винаги се проточваше до към 40 минути едно хранене.
Трябва си много търпение Grinning

# 5
  • Мнения: 2 952
Видя ли ...няма страшно , ще си свикнете   Wink Hug

# 6
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

 Моят син също така си върти главата,но не пуска бутилката,когато има колики.Мамите по-нагоре
 са ти дали много добри съвети.

# 7
  • Мнения: 223
мерси на всички за отговорите Hug

храня го с шишето на авент с бибероната за новородено-на 1.

Коликите му са слаби по моя преценка, защото не се дере а само мрънка и се напъва...но понеже през повечето време е кисел /освен когато не спи в количката навън/..неммога вече да преценя мрънка от глад или от нещо друго newsm78...та си го храня 7 пъти за 24 часа...дали пък аз не му натоварвам стомахчето newsm78...но нощем сам си се буди и си иска..

мерси отново.ще се вслушам в съветите ви Hug

# 8
  • Варна
  • Мнения: 773
и при нас се беше случило нещо такова. Гладна е, яде малко и започва да реве, да се върти. Водих я на лекар, изследвания и 100 простотии.Бях откачила и накрая се оказа че дупката на биберона и е вече малка.Купихме нов и нещата се оправиха.

# 9
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
За бебе на 2 месеца, 3часа и половина са много.Храни на по малко време.Може да реве от глад и после като влезе малко в коремчето, да се успокоява и заспива,преди да е изял всичко.
Нашто бебо правеше така и като й се спи....реве и не ще да суче.Преместих храненията и всичко си дойде на място.
Може обаче да и колики при вас, пробвай и с бибата.Ако храната е по гъста (като Frisovom) тя трудно минава през дупката.

Общи условия

Активация на акаунт