бебе и самолет

  • 12 517
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Началото на юли ни предстои пътуване със самолет. Бебка ще е на 9м. Какви са изискванията за превоз на бебе в самолет?
А как стои въпроса относно багажа? Трябва да взема и количката но тя е около 10кг (може и повече). Над колко кг е свръхбагаж и колко се заплаща в този случай.

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ами понеже и мен това ме вълнува, се оказа, че всяка авиокомпания си има специфични правила за бебетата, така че най-добре виж в сайта на компанията, или пък кажи коя е, че който е пътувал точно с нея да каже Simple Smile

# 2
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Koличката не ти я таксуват за свръхбагаж. Всичко останало е в зависимост от компанията. Има изисквания за неповече от 100 мл течности (за всяко едно нещо - паста за зъби, одеколони, афтърпейф, парфюм и т.н.) за ръчен багаж, включително детските течни храни.  Peace

# 3
И аз се интересувам от тази тема защото ще пътувам в средата на май с моето шестмесечно бебе. На сайта на компанията, с която ще летим пише, че бебето няма право на багаж, а възрастните имат право на 15 кг + 7 кг ръчен.  Никъде обаче не пише дали количката на бебето се счита за багаж. Та интересно би било майки, които са летя ли с бебета да споделят техния опит.
Ще използвам същата тема, за да попитам дали сте давали капки за уши на бебето по време на полета и как му се е отразило пътуването?



 

# 4
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Marti, ще се самоцитирам  Peace

Koличката не ти я таксуват за свръхбагаж......

# 5
  • Мнения: 3 423
Летяла съм досега няколко пъти с бебе.
С Еър Франс шест пъти и
с България Еър два пъти.

Количката не се таксува и при двете компании.
Българите я вземат в кабината,
франсетата я поставят в специалния багаж.

Българите ми дадоха храна за бебо,
франсетата само при единия полет.
По принцип не се полага храна на бебето.

При полетите и на двете компании бебето
се закопчава с колан за твоя колан.
Хубаво е при излитане и кацане или да кърмиш,
или да му даваш да пие вода, за да няма проблеми с ушите.

Франсетата дават рекламни играчки според възрастта.

Не се позволява ползването на седалка за кола в самолета.

Българите вземат летищни такси за бебето,
франсетата не вземат.

С франсетата ми се е случвало и бутилка от 1,5 л вода да пренеса.
Но това само веднъж. По принцип не се разрешават течности.

Детската храна не е задължително да е в прозрачните пликове!!!!!!!
Въпреки че на Летище София се опитаха да ме убедят, че не било така.
Никъде обаче не можах да прочета разпоредбите.
По немските летища пише, че детските храни са отделно!

Килограми. Никой никъде не ми е правел проблеми колко кг ръчен багаж
пренасям. Всяка авиокомпания си има свои правила, средно май по 5 кг на бебе.
Не вярвам обаче някой да ви направи проблем.
Аз съм летяла с бебешка раница, с пълна мрежа от количката,
с лаптоп, с ценни книги, видео- и фотокамера. Всичко ръчен багаж!

Не се коркайте толкова, като ви видят с бебе, и ръбовете са толерантни!

# 6
  • Мнения: 3 423
Ще използвам същата тема, за да попитам дали сте давали капки за уши на бебето по време на полета и как му се е отразило пътуването?

Не, не съм давала капки.
Всеки път двучасов полет.
Малките понасят добре.

# 7
  • Мнения: 603
А по време на полет бебето в скута ми ли е, на отделна седалка или как изобщо протича полета с бебе?

# 8
  • Мнения: 3 423
А по време на полет бебето в скута ми ли е, на отделна седалка или как изобщо протича полета с бебе?

Да! При излитане и кацане е вързано за тебе!
После може да го разхождаш. Ако не спи.

# 9
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Уф, че страшно, ние у наше село нямаме аероплан. И аз се чудех за бебешката раница, ама е висока 70 сантима, а в сайта на компанията ( Norvegian) пише до 50 за ръчен багаж... А някой в самолета кърмил ли е? То вода мойто не ще, та явно това му е варианта. Мале че ужас, да пътува без мен, аз оставам в къщи! Sick

# 10
Liska, благодаря ти за изчерпателната информация!

# 11
  • Мнения: 3 423
Уф, че страшно, ние у наше село нямаме аероплан. И аз се чудех за бебешката раница, ама е висока 70 сантима, а в сайта на компанията ( Norvegian) пише до 50 за ръчен багаж... А някой в самолета кърмил ли е? То вода мойто не ще, та явно това му е варианта. Мале че ужас, да пътува без мен, аз оставам в къщи! Sick

Да, аз съм кърмила.
Това е най-удобният начин.
На бебето е запушена устата,
не се ошашавва от мотори, свистене и прочее.
Ако е малко, може и да заспи.
Кво се коркаш толкова?! Самолетите не са дрънкалки!

# 12
  • Мнения: 321
   Миналия ден пътувахме (аз и малката) с България еар. Детската количка я чекират, ОБАчЕ не ти я теглят и ти я взимат преди самото влизане в самолета и ти я дават (ако си я поискаш) още при самото излизане от самолета. Моята раница едно, че не беше малка, друго, че не беше и лека, но никой не ми е правил проблем за това. Полета ни беше 3,5 часа малката малко поспа малко дивя, но се справихме. ЛЕК ПОЛЕТ   Peace

# 13
  • Мнения: 463
Другите са дали изчерпателен отговор. Само да допълня за Олимпик- количката ми я взеха при влизане в самолета, като навсякъде, интересното беше, че ние бяхме взели и преносимата кошара, която е повече от 10кг и нито в Сф, нито в Атина ми я таксуваха като свръх багаж, а тя си беше, определено. Явно, наистина като видят, че си с бебе, имат някаква човещинка.
Играчки и храна не са ми давали. Тия французоъските много ларж, бравус!

# 14
  • Мнения: 3 423
ние бяхме взели и преносимата кошара, която е повече от 10кг и нито в Сф, нито в Атина ми я таксуваха като свръх багаж, а тя си беше, определено.

Играчки и храна не са ми давали. Тия французоъските много ларж, бравус!

Сетих се, че и ние от Франция за Германия
пренасяхме кошарка, нямаше проблем.

Франсетата дават играчки и в бизнес-, и в икономическа класа.
Маркетингът им сигурно е по-силен от този на БГ Еър. Wink

Общи условия

Активация на акаунт