Мед-кога започнахте да го давате на мъниците?

  • 3 446
  • 84
  •   1
Отговори
Моля помогнете ми? Моята снаха подслажда киселото мляко на бебо с 1 лъжица мед-и то захаросан! Не мога да я убедя, че това не е нормално. Бебока няма 3 месеца. Примирих се с това, че го захрани на 40 дни с кисело мляко, но това с меда, нещо ми идва много.

# 1
  • Мнения: 5 790
Това, което снаха ти прави с меда е изключително опасно. Медът съдържа спори на ботулизъм, а децата до 1 година нямат имунинет към тази болест. Дано съм го написала правилно.
За протокола - още не съм дала мед, Виктория е на 2 год и 5 месеца.

# 2
  • Мнения: 46 430
Най-опасно е до 1 г.
Иначе, колкото по-късно, толкова по-добре.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Това, което снаха ти прави с меда е изключително опасно. Медът съдържа спори на ботулизъм, а децата до 1 година нямат имунинет към тази болест. Дано съм го написала правилно.
За протокола - още не съм дала мед, Виктория е на 2 год и 5 месеца.
Точно така.Мед преди навършване на 1 година,само термично обработен при темп. от 100 градуса

# 4
  • Мнения: 676
И аз така знам, че поне до една година не трябва да се дава.

# 5
  • Мнения: 4 965
И мед, и кисело мляко...
Просто нямам думи.
Аз дадох за 1-ви път след 2,5 г. - т.е. едва преди няколко месеца и съм давала най-много 2-3 пъти. Дори исках да изчакам след 3 г., но имаме чист планински домашен мед и ние си хапвахме с мъжа ми, а децата не успяхме да ги излъжем, че е гадно.
Минимумът е 1 г., а повечето педиатри категорично казват - 2 г.

# 6
  • Мнения: 690
Това, което снаха ти прави с меда е изключително опасно. Медът съдържа спори на ботулизъм, а децата до 1 година нямат имунинет към тази болест. Дано съм го написала правилно.

 Peace
Педиатрите го препоръчват след 2 г. !

# 7
  • Мнения: 742
Ами това не е хубаво no Аз мисля да изчакам поне още една година, че чак тогава Wink

# 8
  • Мнения: 272
И аз не съм давала още, въпреки че и нашият мед е домашен, но слагам по една лъжичка като правя домашен хляб.

# 9
  • Мнения: 46 430
... нашият мед е домашен ...

Опасен е точно домашен, купешкият се обработва по начин, при който спорите нямат шанс.

# 10
  • Мнения: 3 116
Мед дадох след навършени годинка и половина  newsm78

Много е малко бебето и за киселото мляко, за меда просто не говоря  Sick

# 11
  • Мнения: 982
Не съм дала мед още и нямам намерение да е скоро.Трудно,да не кажа невъзможно,е да убедя в правотата си човек,който има съвсем различни възгледи за храненето от мен.Не се и опитвам вече! Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 359
Не давам мед. Дъщеря ми е на година и два месеца.
Кисело мляко дадох след годинка.

# 13
  • Мнения: 4 915
Разпечатай й това:
http://anthrax.hit.bg/botulin.html
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28473.msg549228#msg549228

Мед и кисело мляко се препоръчват след годинката.

# 14
  • Мнения: 4 784
Знам, че е доста опасно и че медът е силен алерген и няма да давам поне до годинка на бебо. Но факт е, че на децата в близкото минало са топели бибероните в мед и така са им ги слагали в устата.

Общи условия

Активация на акаунт