Какво се прави ако от едната гърда тече много по-бавно

  • 908
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Имам въпрос към кърмещи майчета с подобен проблем.

От едната ми гърда шурти кърма от 5-6 точки, докато от другата като стисна се показват млечни точици от 3-4, но църцори само от 1 /това го виждам от самото начало, откакто кърмя/.

Бебчо през първоя месец обичаше "бавната" гърда, а на "бързата" се давеше, но сега гоним 2 месеца и предпочита "бързата", защото не се труди толкова много.

Имате ли някаква рецепта какво се прави в такъв случай.
/Преди година-две ходих на ехографски преглед на гърдите и не ми намериха нищо притеснително. А и да спомена, че нито нещо ме боли, нито усещам нещо по-различно между двете гърди./

# 1
  • Мнения: 1 043
ох и при мен е така че и размера на гърдата намаля, и вече съм с два номера разлика и дори когато е изсукала другата гърда , давам и от двете поравно - пробвах да давам по често от тази която пуска по- малко за да се регулира но така и не стана нищо - даноп при теб се получи ако искаш пробвай  Peace,
другата гърда ми е направо със свръхлактация а тази почти не сабира кърма а и се нерви толкова много че не и пуска и правим едни стачки особенно като сме навън все склонявам и и давам от другата да си цоцка накрая  Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 6 250
При мен имаше такава осезаема разлика в началото, давай по-често да суче от тази, която пуска по-малко, доизцеждай и така ще стимулираш лактацията. При мен с времето почти се изравниха.

# 3
  • Мнения: 160
И при мен е така ,дори от едната вече от месец не иска да суче освен вечер когато заспива!

# 4
  • София
  • Мнения: 293
и при мен имаше такъв период. предлагах първо тази гърда, която даваше по-малко мляко. след време детето спря да прави разлика - или се оправи производството, или кърмачето ми надрасна разликата в количеството.

# 5
  • Мнения: 304
Мили мамчета, дайте акъл!

Бебо вече трудно го лъжа, разбра че първо трябва да се мъчи на по-бавната и понеже много го мързи - рев..., докато му дам другата. Налага се да се изцеждам, ако ми откаже 2 поредни пъти - вече все по-често, иначе така правих няколко пъти бучки. Поне трупам резерви от кърма в хладилника, но направо хванах мазоли от помпата.

Това са по-малките проблеми, обаче вече имам очевадна разлика в размера. Криси ти кърмиш ли още? Какво стана с разликата при теб - сами ли ще се оправят гърдите като се спре кърменето?

# 6
  • Мнения: 373
И аз имам такъв проблем. Искам да увелича количеството от "по-бавната" гърда.  Засега беба не ми е отказала да суче от нея , но колкото и да виси там не усещам да потича млякото. Що се касае до размера, "бавната" гърда по принцип ми е по-голяма, но винаги е по-мека. Въпроса ми е:дали ако кърмя от "бързата" гърда и едновременно  изцеждам "бавната" ще се увеличи лактацията й? Mary Jane  ти след като изцеждаш "бавната" забелязваш ли да се е увеличила кърмата от нея?

# 7
  • Мнения: 3 886
И при мен е т оз проблем.Решавам го като я давам първо нея винаги.ПОсле бързата Peace

# 8
  • Мнения: 3 926
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683 Пробвай с това - може и да се получи. Иначе задължително я давай на всяко хранене и в началото, и в края на кърменето (последното ако иска, де)

# 9
  • Мнения: 789
В началото  (първите 3-4 седмици) и при мен беше така, но после се "изравниха" - "бавната" се разбърза и тя  Grinning Нищо не съм правила, редувах гърдите при всяко кърмене. Дори сега въпросната бивша "бавна" (как звучи само  Laughing ) произвежда малко повече кърма от другата.
А относно разликата в размера, не винаги се оправя. Една позната каза, че едната й гърда "се развила повече" от другата и после си останала по-голяма. Все пак си е индивидуално, надявам се, че не важи за всички.

# 10
  • Мнения: 304
Мерси за съветите, ще пробвам с компресията.

Винаги предлагам по-бавната първо, обаче бебо се научи и прави мост назад - така се извива, че не мога да го наглася за кърмене и почва да плаче, докато не дам другата - бързата. Понякога не ми стигат нервите да го мъча, в други случаи успявам да го задържа на бавната гърда 2-3 минути максимум.
След изцеждане бавната потича повече, но явно за бебо пак не е достатъчно.

А за разликата в размера - ще се нормализират ли след като спра да кърмя?

# 11
  • Мнения: 3 926
Всъщност можеш да пробваш да смениш позата и да подаваш "бавната" гърда все едно е бързата... разбираш ли? Просто сменяш захвата. Надявам се не е объркано... примерно ако дясната е по-бавна ще хванеш бебето в дясната ръка като главичката му е в шепата ти, а телцето към свивката на лакътя. Ще го поставш на дясната гърда все е дно е лявата като изтеглиш лакътя максимално назад. Надявам се си разбрала Grinning После прилагаш компресията... А може от тази гърда да дръпваш малко с помпата предварително и тогава да я даваш Grinning

# 12
  • Мнения: 19 294
Мили мамчета, дайте акъл!

Бебо вече трудно го лъжа, разбра че първо трябва да се мъчи на по-бавната и понеже много го мързи - рев..., докато му дам другата. Налага се да се изцеждам, ако ми откаже 2 поредни пъти - вече все по-често, иначе така правих няколко пъти бучки. Поне трупам резерви от кърма в хладилника, но направо хванах мазоли от помпата.

Това са по-малките проблеми, обаче вече имам очевадна разлика в размера. Криси ти кърмиш ли още? Какво стана с разликата при теб - сами ли ще се оправят гърдите като се спре кърменето?

ние сме същите.лявата ми гърда е по-бавната и като я види почва да пищи.кърмим се само в легнало положение.заставам все едно ще давам дясната гърда,но се извъртам малко по корем и давам дясната.супер неудобно е,но само по този начин мога да я излъжа.

Общи условия

Активация на акаунт