Дали съм му навредила сериозно?

  • 1 372
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 784
От два месец, след като спрях да кърмя, преварявам вода на бебо и я съхранявам за приготвянето на АМ в термос, като не съм обърнала внимание, че на кутията на термоса има знак - забранено за бебешки шишета. От месец насам бебо има вече трети път разтройство. Иначе си има апетит, спи през час и половина по час и нещо, както и цяла нощ. Буди се точно за хранене. Енергичен е. Когато е буден, иска да си играем, смее се, въпреки че коремчето видимо го мъчи и след всяко хранене има рядко ако. Прецеждам водата през марля, но въпреки това във водата най-вероятно са попадали вредни неща /според докторката ни най-вероятно хартия, от която обикновено бил направен последния вътрешен слой на термоса, щом има такъв забранителен знак. Много съм притеснена. Най-вероятно разтройството му е от това. Притеснявам се да не би да съм го натровила. Направо не мога да си намеря място. Говорих с Джипи-то, каза ми, че даже и да направим изследване, нямало да покаже нищо. Дали съм му навредила сериозно? Не мога да си простя този пропуск, а иначе съм внимателна към това какво му давам, какво пипа и т.н.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз абсолютно по същия начин съхранявам водата на Тери от бебенце още.Само веднъж сме имали разтроиство,но по друга причина.И аз ще следя,макар че вече рядко преварявам.

# 2
  • Мнения: 3 499
Не мисля, че разстройството е от прословутия термос. Не мисля, че си му навредила. И не мисля, че имаш повод да се побъркваш. Разстройството може да е от вирус, от зъбки, от млякото. Защо мислиш, че е точно от термоса?! Моето мнение е да не се притесняваш излишно, давай на дечко повече водичка да не се обезводни с това разстройство.Ентерол не знам дали можеше на толкова малко бебе. Thinking

# 3
  • Мнения: 2 427
Ама как хартия newsm78,нещо не ми е ясно...каква е вътрешноста на термоса newsm78 #Crazy?По принцип класическите термоси са от стъклена бутилка с двойни стени и между стените вакуYм,как можеш да му навреди ,това че си съхранявала вода?!
Аз имам термос на Chicco,той пък е с метален корпус.Вътре и вън,не мога да си обясня твоят страх.
Друго за което се сещам в момента,е че по принцип детските храни не трябва да се съхраняват горещи в термоси,за да не се вкиснат и завъдят бактерии в млякото или храната.Нали заради това по кутиите с АМ пише винаги разтворено веднъж ,млякото да се даде на момента,а не да престоява и да се използва при следващо хранене.Предполагам че наличието на този забранителен символ е именно от този характер.
Въпреки че аз лично,когато сме на път поставям мляко във термоса и до сега не съм имала подобен проблем.
Тези дни и моето бебе не е разположено и с разтройство,така че според мен състоянието му е чисто съвпадение.
Не се тормози за глупости. Wink

# 4
  • Мнения: 200
Не се притеснявай толкова. Нищо неможе да му стане от термуса.Ние също ползваме и нямаме никакъв проблем. Успокой се и се радвай на детенцето си. Да ти е живо и здраво и да расте безгрижно.

# 5
  • Мнения: 288
защо не му даваш от специалната вода за бебета?
аз дори досега приготвям храната на малката с "розова вода"
гледах 1 докторка,която каза че се проверява по три пати на ден

# 6
  • София
  • Мнения: 978
Не се безпокой, надали разстройството е от това, че съхраняваш водата в термос и аз правя така, спокойно

# 7
  • Мнения: 4 784
Притесних се, заради знака на термоса и понеже съм чувала за разни вредни химикали, съдържащи се в направата на такива неща и за това съм притеснена. Иначе по лекарско предписание му давам Ентерол и Гентамицин ампула през устата - изрично попитах лекарката и каза, че няма действие на антибиотик по този начин, а просто почиства чревния тракт.

Общи условия

Активация на акаунт