Как да разбера?

  • 1 144
  • 12
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Коликите на бебка не са придружени с рев,а по-скоро с напъни и ритане.Проблема е там,че когато е недоволна `симптомите` са същите.Как да разбера,че са и спряли коликите?

# 1
  • Мнения: 10 758
Цитат на: lyuba84
Коликите на бебка не са придружени с рев,а по-скоро с напъни и ритане.Проблема е там,че когато е недоволна `симптомите` са същите.Как да разбера,че са и спряли коликите?

Обикновено като има колики къркорят червата.А сигурна ли си, че като е недоволна пак няма колики.Може за това да й е недоволството.

# 2
  • Мнения: 712
Май няма еднозначен отговор на твоя въпрос. Може би ще трябва да се довериш на интуицията си. Мисля, че коликите са най-силни между 30-я и 50-я ден, поне така ми каза нашата лекарка. Аз не можах много да разбера, защото давах Сап симплекс, а и вероятно коликите на Боян не са били толкова силни, така че нямаше явни признаци.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Има моменти когато от колики си сменя цвета на лицето.С времето ще разбереш симптомите.Нормално е и да присвива крачета.Имай в предвид,че както могат да намалеят,така могат да се върнат със страшна сила.Има един момент в който бебето свиква с болката,престава да плаче,а само се свива.

# 4
  • Мнения: 834
Нашата педиатърка казваше така: Ако пръцне и след това се разплаче или се бунтува коремчето му са колики Grinning

# 5
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Цитат на: reni
Нашата педиатърка казваше така: Ако пръцне и след това се разплаче или се бунтува коремчето му са колики Grinning
Имаш предвид,че ако пръцкаме без напъни и мръщене ,то колики няма,така ли?

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Колики: свиване на крачетата към коремчето, пръцкания, понякога от напъването наистина личицето почервенява... Случаят, при който бебето проявява подобни симптоми (като при коликите) е при глад, тоест, ако го боли коремчето при глад  Wink .

# 7
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Цитат на: magi99
Цитат на: lyuba84
Коликите на бебка не са придружени с рев,а по-скоро с напъни и ритане.Проблема е там,че когато е недоволна `симптомите` са същите.Как да разбера,че са и спряли коликите?

Обикновено като има колики къркорят червата.А сигурна ли си, че като е недоволна пак няма колики.Може за това да й е недоволството.

Ами-да,когато е гладна пак рита и се напъва.При вас спряха ли коликите?

# 8
  • Мнения: 33
При нас спряха преди 1-2 седмици, но и не бяха силни. Може би 2-3 вечери е плакала повече. То тогава и двете ревяхме Sad  През останалото време беше много нервна и проплакваше.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Цитат на: РалиЛД
При нас спряха преди 1-2 седмици, но и не бяха силни. Може би 2-3 вечери е плакала повече. То тогава и двете ревяхме Sad  През останалото време беше много нервна и проплакваше.
Каква е разликата,когато няма колики?Питам,защото и при нас не са силни и не мога да разбера дали има или не!!!!

# 10
  • Мнения: 5 228
Аз разбирам дали са колики по това дали при позата "тигър на дърво"  Grinning  й минава - ако спре да плаче, значи са колики. Въпросната поза е обърната по коремче върху ръката ми, като бузката й е в лакътя ми, а дланта подпира коремчето. С другата ръка се потупва леко по дупето, и обикновено помата.

# 11
  • Мнения: 2 784
Цитат на: magi99
Цитат на: lyuba84
Коликите на бебка не са придружени с рев,а по-скоро с напъни и ритане.Проблема е там,че когато е недоволна `симптомите` са същите.Как да разбера,че са и спряли коликите?

Обикновено като има колики къркорят червата.А сигурна ли си, че като е недоволна пак няма колики.Може за това да й е недоволството.

На нас още ни къркорят червата като за световно,а коликите свършиха преди месец...

# 12
  • Мнения: 33
Каква е разликата,когато няма колики?Питам,защото и при нас не са силни и не мога да разбера дали има или не!!!!


Като свършат няма начин да не разбереш. Все едно имаш друго дете Grinning Не се свива от болка, не плаче. Вече се смее по цял ден и е спокойна. Предишната вечер я оставих с болки в креватчето, на следващата сутрин вече сияеше. Ще видиш! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт