Идея за облекчаване при зъбоникнене?

  • 2 950
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Скъпи майчета ПОМАГАЙТЕ че се не издържа вече smile3511. От 2,5 месеца сме със симптоми за първите зъбчета. Долния венец е много подут и побелял но не виждам зъбчета. Но от 1 седмица положението е просто нетърпимо. Бебока вече не реве а направо пищи от болка. По цяла нощ не спи, през деня повече от 30-40 мин не мигва. Мажа венеца с Калгел но ефекта е много краткотраен. Понякога даже не помага. Моляви дайте идеи и съвети с какво сте облекчавали болката при вашите бебета при никненето на зъбчетата. Предварително ви благодаря.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хамомила 9 CH три пъти на ден по 5 гранули Peace

# 2
  • софия
  • Мнения: 432
Хамомила 9 CH три пъти на ден по 5 гранули Peace
и при нас това помагаше страшно

# 3
  • Мнения: 262
Глухарче и аз мислех това да му дам, но в аптеката ми казаха че лекар хомеопат трябва да ми го изпише за да ми определи дозата и това номерчето след Хамомил. На вас кой ви го препоръча?

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Аз използвам Калгел и съм много доволна за сега.
Ако не дава вече да му мажеш венеца ( както е при нас ), можеш да слагаш мъничко на биберон -залъгалка. Аз слагам само преди да го сложа да спи през деня и понякога нощем.
Знам че е добър, защото и аз ползвах, когато ми растеше мъдрец  Blush
Иначе давам и чай с лайка на Хип - води се успокояващ. Педиатърката ни изписа някакви хомеопатични хапчета с лайка, но не съм давала, нали и чая е такъв.
Ако много се буди нощем и плаче, може понякога да даваш и Панадол за бебе, той успокоява и болката при никнене на зъбки и усигурява 5 часа сън ( при нас ).
Мъжа ми донесе и гелчета и хапчета от Щатите, но геловете са горчиви  Sick и от една капка не си усещам устата. Хапченцата пазя за "тежката кавалерия" - кучешки зъбки и кътници.

# 5
  • Мнения: 1 138
Хамомила 9 CH три пъти на ден по 5 гранули Peace
не съм го ползвала но съм чувала че помага много. А ето и други мами пишат че е така. Аз мазах венеца с Калгел - не видях особено да помага.

# 6
  • Мнения: 6 164
Мажи с Дентинокс, хвърляй го тоя Калгел.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Глухарче и аз мислех това да му дам, но в аптеката ми казаха че лекар хомеопат трябва да ми го изпише за да ми определи дозата и това номерчето след Хамомил. На вас кой ви го препоръча?
Педиатърката ни го изписа.Номерчето означава концентрацията на хамомилата.Хамомила доколкото знам е лайка,така че дори и да не помогне едва ли ще навреди.Всичките ми познати го ползват,има противоречиви мнения-едни са доволни,други не.Само че действа с натрупване,в смисъл трябва поне 2-3 дни да се пие за да започне да действа.Напиши в търсачката за хамомилата и ще ти излязат доста изписани теми Peace

# 8
  • Мнения: 3 069
Мажа с Пансорал и Дентинокс.За сега помага а са тръгнали 8 наведнъж Sick

# 9
  • Мнения: 2 677
Мажи с Дентинокс, хвърляй го тоя Калгел.

 Peace

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Свещички Вибуркол Peace-хомеопатични са!

# 11
  • Мнения: 171
Мажи с Дентинокс, хвърляй го тоя Калгел.
Асъщо и чист глицерин от аптеката помага

# 12
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
мазала съм и Дентинокс и Калгел и Пансорал. И Камомила съм давала. Като тръгнат обаче зъбите еййй богу няма спасение при нас. Сега му избиват кучешките и пищи насън та знае ли се. Нищо не го облекчава. Ще си чакаме и ще се надяваме бързо да прокарат.

# 13
  • Мнения: 335
Аз мажа с Калгел и много и помага  Peace А за тези свещички Вибуркол за първи път чувам  Thinking Можеш ли да дадеш малко повече инфо  Praynig
Смятам че при всяко дете различно нещо помага,при нас примерно Хамомила 9 CH  не и действа,Дентинокс също,а от Калгела имаше ефект.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз ползвам Дентинокс, но не повече от 1 път на ден. В останалото време предлагам замразени дъвкалки с течност или гел. Всичко що става за дъвкане го успокоява.

Общи условия

Активация на акаунт