Внимание! За енергоспестяващите крушки!

  • 1 508
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Извинявам се, че пускам втора тема по въпроса, но ми се иска тази информация да стигне до повече хора и дано е полезна на някого.
Енергоспестяващите крушки съдържат живак и има определени правила при изхвърлянето им или ако случайно се счупят в дома ви! Съжалявам, че в момента нямам време да пусна повече информация по въпроса, но може да прочетете тук, където го обсъждахме:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187474.0;all

Дано е полезно на някого! Peace

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря! Peace

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Е как може да забранят живачните термометри, а да правят крушки с живак   newsm78   #Cussing out ...

Няма да си купувам от тези повече  Naughty

# 3
  • Мнения: 3 251
Боже, навсякъде сме с такива  Shocked Tandoori , благодаря за инфото.

# 4
  • Мнения: 7 091
Аз самата бях изумена, че след като 6 години ги ползваме в къщи и навсякъде сме с такива и през ум не ми е минало такова нещо...
Дано наистина повече хора го видят и ако недай Боже се счупи да знаят как да реагират!!! Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 3 251
В такъв случай това е токсичен отпадък, имаме една за която се сещам, след като съм хвърлила торбите с боклук. Къде да я хвърля тогава?

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В кофата  ... тук няма специални контейнери

# 7
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Я, стига паника!!! На живака са му вредни  най-вече изпаренията, а не самият живак ! Ако не знаете, питайте някой доктор! И това според мен е целенасочено написано! Малко се замислете?Иначе ще се срине цялото производство на обикновените крушки......... newsm78

# 8
Хубаво е да се знае!  Peace

# 9
  • Мнения: 1 095
Мерси за инфото! Аз например не знаех Sad
То кое ли е безопасно вече Sad

# 10
  • Мнения: 3 478
Е това сефте го чувам! Наскоро сменихме изцяло на тях и сега какво?

# 11
  • Мнения: 7 091
Я, стига паника!!! На живака са му вредни  най-вече изпаренията, а не самият живак ! Ако не знаете, питайте някой доктор! И това според мен е целенасочено написано! Малко се замислете?Иначе ще се срине цялото производство на обикновените крушки......... newsm78

Няма да споря, но който иска може да прочете тук за отравянето с живак и да си прецени дали само са тези рисковете, които описваш:
http://www.arsmedica.bg/bg/poisonings/c_id/80/alpha/0.html

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Стига бе Shocked Работя във фирма, вносител на такива крушки и имаме цял склад с такива. Случва се някоя да се счупи... Аз не съм много запозната, но колегите ми и специално шефовете са наясно много добре за какво става въпрос newsm78 ... На вратата има залепено предупреждение енергоспестяващите крушки и батериите да се изхвърлят на безопасно място... но за изпарения никой не е споменавал Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 095
Стига бе Shocked Работя във фирма, вносител на такива крушки и имаме цял склад с такива. Случва се някоя да се счупи... Аз не съм много запозната, но колегите ми и специално шефовете са наясно много добре за какво става въпрос newsm78 ... На вратата има залепено предупреждение енергоспестяващите крушки и батериите да се изхвърлят на безопасно място... но за изпарения никой не е споменавал Rolling Eyes

 #Crazy #Crazy : Лелеее,милата,информирай се!
Не е шега работа! newsm78

# 14
  • Мнения: 3 674
Вие ме разбихте... #CrazyНавсякъде сме с такива. И сме толкова доволни....Дано не с счупи някоя Shocked

Общи условия

Активация на акаунт