Пак Ще сменяме документи в България

  • 1 067
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 098
И което е по-лошо в новите ли4ни документи Ще има прекалено много и ли4на информация за нас. Close
Хубавото е,4е старите такива Ще си ги ползваме докато са валидни,но после явно Ще си правим и ДНК тест. newsm78
http://ide.li/article2205.html

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Като цяло идеята не е лоша,  newsm78 но нека кажат и колко ще струват, и най-вече как ще се съхраняват личните ни данни, и кой ще има достъп до тях.  Crossing Arms
Аз лично не се чувствам защитена по отношенние на личните ми данни.  Naughty Всеки с повечко пари може да купи всичката налична информация за мен  Sick. Не срещнах също нищо в статията дали (не)желанието за донорство също ще бъде закодирано по някакъв начин в тези документи.  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 098
Не срещнах също нищо в статията дали (не)желанието за донорство също ще бъде закодирано по някакъв начин в тези документи.  newsm78
Нямам никаква представа,Вес. Thinking
И аз нямам доверие относно заЩитата на ли4ните данни,така 4е тези новите оЩепове4е ме хвърлят в недоумение. Confused
Относно донорството,много съм мислила по този въпрос и след редица из4етени материали съм стигнала до заклю4ението,4е искам някъде там да е отбелязано,4е донори не искаме да бъдем.

# 3
  • Мнения: 811
Не срещнах също нищо в статията дали (не)желанието за донорство също ще бъде закодирано по някакъв начин в тези документи.  newsm78
Нямам никаква представа,Вес. Thinking
И аз нямам доверие относно заЩитата на ли4ните данни,така 4е тези новите оЩепове4е ме хвърлят в недоумение. Confused
Относно донорството,много съм мислила по този въпрос и след редица из4етени материали съм стигнала до заклю4ението,4е искам някъде там да е отбелязано,4е донори не искаме да бъдем.
Ами нали в здравните книжки пишехме кой иска да е донор  Rolling Eyes.Аз в мойта май писах да Sad,сега се замислям и не бих станала.

# 4
  • Мнения: 6 167
И кои са тези европейски страни, които имат въведени лични документи с биометрични данни?
newsm78 Гатака.


http://evropa.dnevnik.bg/show/?storyid=336047

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Уффффф пак ще има борба с бюрокрацията, късане на нерви и тлъсти тел. сметки  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 6
  • Мнения: 5 475
Пак се престарават. Rolling Eyes
Тук ,в Италия ,още се издават лични карти ,които са на хартия. Peace Все още се експериментира в няколко общини с новите,които са далеч по елементарни от настоящите бг лични карти.
Наскоро съпруга ми трябваше да си поднови шофьорската книжка,искаха да му лепят марки на старата,която е от 20 години,никой не му предложи да я подмени с нова. Twisted Evil
Трябваше сам да си поиска да му издадат от новия модел,който е подобен на  тези от бг. Sunglasses
 Само се чудят как пари да вземат от хората. #Cussing out

 

# 7
  • Мнения: 6 167
Пак се престарават. Rolling Eyes
....


да, и в статията, към която дадох линк пише кои се престарават  Wink
моята италианска лична карта е на хартия.
брата на мъжа ми има такава антична шофьорска книжка, за която споменаваш, неговата е от 1973та - аз тогава не съм била родена. на снимката не се вижда той ли е. подменя я на всеки 10 години, минаваш на преглед , слагат ти една марка и айде карай.

биометрични данни - дрън, дрън.

# 8
  • Мнения: 3 098

 Само се чудят как пари да вземат от хората. #Cussing out

 
Да и мен това ме възмуЩава много,освен гореизброеното. Close
В Испания съЩо си караме с едни книжки,които прили4ат много на нашите стари шоф.книжки.Само дето снимката е лепната елементарно.От две години някъде запо4наха да издават от тези новите като в Бг.
А ли4ните им карти прили4ат на неЩо като ламинирано цветно копие на документ.
И на никой не му пука какво правели англи4ани или американците.
А в България всяка петилетка с нови изисквания за документите. Crossing Arms Naughty
И като се заредят ония ми ти опашки август месец,когато по4ти вси4ки в 4ужбина се прибират,направо могат да ти скапат ваканцията. Close

# 9
  • Мнения: 6 167
марица, не се връзвай  Twisted Evil
предполагам, че документите ти не изтичат преди 2010, както на мен.
след това ще си сменя документите, няма проблем, щом трябва.
в крайна сметка тук ни правят на луди калинки с разни бумаги и
ние послушно стоим по опашките ( аз в минало време, де, хихихи), а в българия
размахваме възмутените аватари.
страна като страна - щом ЕС ще въвежда такава система, ще ги сменим, какво да се прави.

# 10
  • Мнения: 7 091
Как така ДНК?! Тея луди ли са? Море отказвам се на мигаТ! Те не могат едни тъпи ЕГН-та да опазят, тръгнали с голямата кошница! Много ми е чудно в коя друга ЕС държава ги има тези, щото те много приказват, ама ако бяха им поискали ДНК анализ на хората в другите държави щеше да е вой до небесата! Направо не ми се мисли, какви злоупотреби може да има с тази информация!!!

# 11
  • Мнения: 3 461
Преди няколко дни сменихме паспортите на децата и се сдобихме с нови биометрични. Наистина имат микрочип и изглеждат по различен начин от предишните. Освен снимки обаче, друго не сме давали, може би тъй като са деца.

Лятото, живот и здраве, ще ходим пак до Щатите, от британското посолство ми казаха за Джон, че или трябва да си смени паспорта или да взема виза за там. Веднъж и на него да му искат. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 3 098
марица, не се връзвай  Twisted Evil
предполагам, че документите ти не изтичат преди 2010, както на мен.


Вярно е,да.Нали ме изнудиха да си сменя моите документи,ина4е нямало да издадат паспорт на детето ми,как не пресни са.Въпроса е там,4е притесняват хората периоди4но я с регистрационни номера,я с документи.Това е държавен рекет.И все някога трябва да се свърши тая простотия,Тандури е права нямаме нито възможност да опазим такива ли4ни данни,нито пък необходимост някаква от това.

# 13
вече съвсем сериозно се замислям за процедурата от отказване от бг гражданство, аман от простотии  ooooh!

*****************
сега видях и линка на Лени: къде е истината? пак смотан журнализъм май, а ?

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 15:00 от gioia

# 14
  • Мнения: 3 098


*****************
сега видях и линка на Лени: къде е истината? пак смотан журнализъм май, а ?

Moже и така да е. ThinkingВ България когато бях,се улавях,4е не издържах да до4ета вестници като 24,168 4аса,Стандарт.ИзнервяЩи до краен предел.

Общи условия

Активация на акаунт