Проблем със секциото- отваря се..

  • 3 825
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
Момичета, малко съм притеснена, току що открих, че раната ми от секциото се е отворила на 1-2 см и леко кърви. Късно е и ми е сложно с бебето да отида някъде , а и не знам къде. Кажете случвало ли се е на някого и какво се прави, опасно ли е?

# 1
  • Мнения: 2 553
Ох, миличка, знам, че се е случвало на майка ми.Преди 20 години ... Незнам какво трябва да се направи... Отиди по някакъв начин на лекар, няма ли кой да погледа бебето  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Не се притеснявай. На два пъти ми се случи. Вдигала си тежко.
Почисти мястото с риванол и сложи марля, ако имаш и утре сутринта отиди да те погледнат. Дори да има отваряне, това е само кожата т.е най-горният слой. Надолу всичко е наред и не е страшно.

# 3
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами при мен 2 месеца след операцията прокърви,но бяха 2 дупчици като главички на топлийки,а посредата на шева беше като лещено зрънце.Аз си почистих съсс спирт и напръсках с Bivacin - антибиотика за пъпчето на бебо.
Виждам че при теб е по голямо,така че ако те притеснява най-добре отиди на лекар.Ако нямаш тази възможност, почисти хубаво и му направи компрес като за отворена рана и си легни да си почиваш.Остави всичката работа за утре.Сега не и е времето!
Желая ти скорошно възтановяване!  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 2 686
И при мен се случи нещо подобно. Отидох в болницата и ме мацаха с някакви работи. След това в къщи се пръсках с Бивацин и се оправи за 2-3 дни. Гледай да не го мокриш много, ако искаш си купи пак водоустойчива лепенка. Но се обади за всеки случай на лекаря.

# 5
  • Мнения: 6 164
При този, който те е шил, отиди. Дано не е сериозно и бързо да мине.  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
2 - 3 дни след изписването ми се случи. Не отидох на лекар, оправи си се от самосебе си. Явно по-рано ми бяха свалили конците.

# 7
  • Мнения: 160
спокойно миличка,
аз в момента съм така.два месеца са минали от секциото ми.аз не съм шита,а лепена,но предполагам е същото.отвора е около половин сантиметър и леко прокърви.сложих му топоцин и съм сигурна,че ще се оправи.дори не мисля да ходя на лекар.не се притеснявай Simple Smile

# 8
  • Мнения: 135
И на мен ми се случи след първото секцио. Раната ми се беше отворила около две седмици след секциото и заздравя след още две. Всеки ден почиствах с риванол, мазах с Контратубекс и слагах стерилна превръзка. Това ми беше изписал лекарят, който ме оперира. Така, че няма страшно, но ако намериш начин - иди да те види лекар, да не би да има инфекция и да трябва да мажеш или да пиеш антибиотик.

# 9
  • София
  • Мнения: 928
Отиди при лекаря, който те е шил. Ако трябва и с бебо се дигни. Не е шега работа. И най-важното НЕ СЕ ПРЕНАТОВАРВАЙ, че бебо няма кой да го гледа. Трябва майчицата да си е до него.

# 10
  • Мнения: 1 555
Не ми се е случвало, но знам от други мами, на които им се е, така само не се панирай, важното е да не вдигаш тежко и да не се претоварваш, промий раната и ако на другия ден не забележиш подобрение отиди или при този, който те е оперирал, или направо в което и да била АГ болница, там знаят какво да правят ! Успех

# 11
  • Мнения: 3 425
Какво ли стана?

# 12
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Deina, по-добре ли си вече, ходи ли на лекар?

# 13
  • Мнения: 750
Момичета, отидох както ме посъветвахте, при който ме е шил. Оказа се, че излиза конец имам някаква непоносимост и сега ходя на превръзки и се надявам, че няма да се отвори на друго място. Искам да ви благодаря, бях се притеснила доста. Благодаря!

# 14
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Ей, добре, че всичко е наред! Постъпила си правилно! Не съм привърженик на самолечението, а на лекарите това им е работата - да са на среща, когато ни потрябват!

Общи условия

Активация на акаунт