Дайте идея за сладкиши/кексове,подходящи за диабетици

  • 21 655
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Здравейте,имам високо ниво на кръвната захар. ЛЛ ми препоръча веднага да мина на диета,иначе има риск да развия диабет.
Не трябва да ям нищо сладко и тестяно,да ползвам само захарин.И тъй като не съм голяма любителка на месото,от 2 дена "направо ми стърже стомаха".Чудя се какво да ям,а толкова много обичам сладки неща,да не говорим за палачинки,мекици и т.н.
И тъй като има и течен вариант за подсладител,заместител на захарта,се чудя какви сладкиши мога да си приготвя в дом.условия.
Предварително благодаря за рецептите ви.

# 1
  • Мнения: 521
ама нали не трябва да е тестяно?!ина4е ако оби4а6 пудинг на др. Йоткер,ти си 4овека  Simple Smile.може6 и бисквитена торта да си на прави6 с пудинга Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 243
Калиа, виж тази тема:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=1002.0

Това са изпитани рецепти, подходящи за диабетици. В първия постинг има съдържание и са посочени  доста десерти:
Диетичен пай с ябълки
Десерт "Тиква на фурна"
Орехова торта с праскови
Диабетични кокосови таралежки
Обикновен домашен крем
Торта парфе с праскови и череши
Шоколадови мъфини с маслен крем
Ябълки на фурна

Дано намериш подходящи за теб неща.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 671
Калия,
на мен ми остана един диабет тип 2 след бременността и имам опит с хранителния режим. Силно ти препоръчвам да не използваш изкуствени подсладители на общо основание. За щастие има фруктоза /плодова захар/, продават я почти във всички големи вериги и в магазинчетата за диабетични храни. Фруктозата може да се консумира дори от инсулинзависими диабетици, като не се надвишава количеството от 30 гр. дневно. Тя е по-сладка от обикновената захар и това е прилично количество.

Бялото брашно можеш спокойно да заместиш в повечето рецепти със пълнозърнесто или типово /тип 700/.

И ето така доста от любимите ти рецепти могат да бъдат направени с тези два заместителя и пак да им се наслаждаваш /при мен някои неща не се получиха - напр. бухтички и просто се наложи да ги зачеркна от менюто за редовно сервиране, повечето обаче стават добре. Ако не можеш да приемеш любимите си рецептни с тези нови съставки - експериментирай с нови/. А още повече, че този по-здравословен начин на готвене ще се отрази на всички, които се наслаждават на кулинарните ти умения!

УСПЕХ  Hug

# 4
  • Сливен
  • Мнения: 295
На страницата дето Сладка хапка ти е дала има и линк към сайт с диабетична кухня. Линка е в подписа на Бордовски. Рецептите му са много хубави и лесно изпълними. Може да ти е полезна информацията.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
Има и готови шоколади,десерти,бонбони, бисквити и други сладки изкушения.Разпространяват се и в търговската мрежа.

# 6
  • Мнения: 6 243
На страницата дето Сладка хапка ти е дала има и линк към сайт с диабетична кухня. Линка е в подписа на Бордовски. Рецептите му са много хубави и лесно изпълними. Може да ти е полезна информацията.
Рецептите, които съм дала, са си на Жоро Бордовски. Негов е и сайтът "Диабетичната ми кухня". Рецептите наистина са хубави, аз съм с чудесни впечатления от колекцията му.

# 7
  • Мнения: 303
Благодаря ви за пррдложенията от сърце-ще ги прегледам.
Да знам,че има продукти за диабетици на щндовете в гол.магазини,но са доста скъпи,защото са вносни и не мога да си ги купувам редовно.
Сега ми предложиха едни хран.добавки на "Herbalife",с които се намалява нивото на глюкозата в кръвта.При мен не се касае за диабет,най-вероятно е от стрес и искрено се надявам,да не спазвам цял живот диета.

Общи условия

Активация на акаунт