високи левкоцити 42

  • 10 798
  • 13
  •   1
Отговори
Дъщеря ми е на 5 години. Днес направихме изследване на кръвта и левкоцитите ни са 42 при горна граница 10. Моля спешно за вашето мнение. Други симптоми - бактерии в урината и снощи много висока температура 39,5 градуса. Днес е с 36,7 градуса.
Много е притеснително.

# 1
  • Мнения: 4 447
Би могло да бъде какво ли не. Щом са ви назначили изледвания, вероятно ще ги коментирате с лекар.
Не се панирай предварително. При всяка инфекция, заболяване, се повлияват и показателите на кръвта.
Пожелавам скорашно оздравяване! Hug

# 2
  • Мнения: 430
Ако не е УНГ инфеция, може би е инфекция на пикочните пътища. Ако не сте дали стерилна урина, направете го. Въпреки, че не знам дали е разумно да се чака 3 дни за резултата от антибиограмата. Ако можете отидете на уролог/нефролог или поне при GP-то. Най-вероятно ще ви дадат антибиотик. /ако е уроинфекция, не бих се колебала дали да дам АБ/.
Успех и оздравявайте бързо!
ПП Следете как пишка детенцето - често, по-малко, боли ли я като пишка, мътна ли е урината, има ли по-особен мирис... Урологът сигурно ще ви попита.

# 3
  • Мнения: 1 428
Другите стойности как са?    
Утайка и С-реактивен протеин правиха ли?  В случай на неуточнена левкоцитоза се прави следното-Стерилна урина,гърлен секрет,рентген на бял дроб,биохимия и при нужда коремна ехография.

# 4
Много благодаря за бързата реакция и съпричастност. Лекарката каза, че ако продължи да вдига температура в понеделник ще направим рентгенова снимка на бял дроб. Иначи започнахме Зинат и чакаме резултатите от стерилната урина. Интересуваше ме дали тези резубтати на левкоцитити са много опасни или е нормално при инфекции?

# 5
  • Мнения: 1 428
Много благодаря за бързата реакция и съпричастност. Лекарката каза, че ако продължи да вдига температура в понеделник ще направим рентгенова снимка на бял дроб. Иначи започнахме Зинат и чакаме резултатите от стерилната урина. Интересуваше ме дали тези резубтати на левкоцитити са много опасни или е нормално при инфекции?
Дъщеря ми в момента е с пневмония и левкоцитите и са 27.Нормално е да са увеличени при възпалителен процес,но за да бъдете сигурни,че не е нещо по-сериозно се гледа утайка,тромбоцити и хемоглобин.Те в какви стоности са?

# 6
Много благодаря за бързата реакция и съпричастност. Лекарката каза, че ако продължи да вдига температура в понеделник ще направим рентгенова снимка на бял дроб. Иначи започнахме Зинат и чакаме резултатите от стерилната урина. Интересуваше ме дали тези резубтати на левкоцитити са много опасни или е нормално при инфекции?
Дъщеря ми в момента е с пневмония и левкоцитите и са 27.Нормално е да са увеличени при възпалителен процес,но за да бъдете сигурни,че не е нещо по-сериозно се гледа утайка,тромбоцити и хемоглобин.Те в какви стоности са?

Извинявай, но не мога да се ориентирам в резултатите.  Кажи ми как са наименованията на другите - за левкоцити е WBC, а за утайка, тромбоцити и хемоглобин?

# 7
  • Мнения: 1 771
Много благодаря за бързата реакция и съпричастност. Лекарката каза, че ако продължи да вдига температура в понеделник ще направим рентгенова снимка на бял дроб. Иначи започнахме Зинат и чакаме резултатите от стерилната урина. Интересуваше ме дали тези резубтати на левкоцитити са много опасни или е нормално при инфекции?

И аз съм на мнение, че е добре да се направи рентген. Има вирусна пневмония, която не се чува със слушалки.

# 8
  • Мнения: 1 428
Защо най-добре не препишеш резултатите на цялото изследване,за да го видим всички.Пък може и някой истински лекар да се включи с мнение.

# 9
Защо най-добре не препишеш резултатите на цялото изследване,за да го видим всички.Пък може и някой истински лекар да се включи с мнение.


WBC +42.6
RBC 4.52
HGB 122
HCT 0.372
NCV 82.3
NCH 27
NCHC 328
PLT 436


LYM -0.113
NXD 0.049
NEUT +0.838
LYM +4.8
NXD +2.1
NEUT +35.7
RDW 46
PDW 10
NPV -8.9
P-LCR 0.162

# 10
  • Мнения: 17 401
За мен това е уроинфекция. При такива левкоцити, бактерии в урината и Т...

# 11
  • Мнения: 1 428
Всичко друго освен левкоцитите и неутрофилите е в норма,което говори ,че има възпалителен процес някъде.В момента дъщеря ми е с пневмония и са увеличени точно левкоцитите,утайката и неутрофилите.Направете стерилна урина и рентген на бял дроб и не се притеснявай ,всичко ще се оправи.Но утайка никъде не видях да си вписала.тя е също много важна при диагностицирането на някои заболявания.Отбелязва се ръчно върху листа с резултатите и нормата при нея е от 3 до 15.Имате ли нещо , написано с химикал на изследването?

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Защо да е с химикал  newsm78 На нашите изследвания си излиза заедно с всичко останало принтирано.

# 13
  • Мнения: 656
Надявам се стерилната урина да сте взели преди да започнете антибиотика...

Общи условия

Активация на акаунт