Не иска да суче,защо????

  • 730
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Мали мами,вие винаги помагате и затова се обръщам към вас с молба да ме посъветвате как да се справя с този проблем.
Мойта девойка не ще да суче от мен,след първото хранене сутрин/ докато е още сънлива/ яде и няма проблем.Но на следващите хранения още щом я сложа да суче започна един рев,биене с юмруци,изпъване като струна и чак шмекерува,че почва да повръща.И естествено аз се отказвам и я оставам да си почине и давам шишето за да съм сигурна,че се е наяла.Знам,че това не е правилния начин,днес е трети ден в който  ми отказва и мисля,че ако не направя нещо,тя ще се отбие,а не искам.Имам си кърма и немога хубаво да се изцеждам,а и гърдите почват да ме болят.
Умолявам ви дайте съвет,че ще се побъркам,искам да си кърмя детето,а то неще......





# 1
  • Мнения: 2 381
Така, както го описваш, прилича на кърмаческа стачка.Щом в полубудно състояние суче, значи можеш полюшквайки да я кърмиш.Аз така правех, бебка се унасяше и засукваше.Съблечете се до кръста голи в затоплена стая, контактът "кожа до кожа" също помага.
Не се тревожи, този период ще отмине.Можеш да даваш изцедена кърма с лъжичка, вместо от шише, когато на бебката не й се спи.
В Библиотеката има четиво: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
Успех  bouquet

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ина ако имаш възможност денем се опитвай да кърмиш на тъмно и тихо - пускай пердета......ще измислиш как. Аз с Петър така правя има ефект  Peace Друго което може да направиш е както спи през деня бебка без да я будиш да я вземеш и да я сложиш на гърда, Петър когато е сънен суче най-добре.
Аз изцеждам кърма, когато Петър не суче добре и му я давам с лъжичка. Трудоемко е да дадеш 150 мл с лъжичка, но на мен ми доставя удоволствие, а и на Петър му харесва.....
Бъди упорита и всичко ще се нареди.......запази спокойствие, знаеш при мен как беше, но с усърдие нещата са поправими. Hug Все пак 4 месеца се кърмите успешно не се отказвай сега.

# 3
  • Мнения: 867
На кърмаческа стачка прилича. И да, ще се отбие ако даваш от шише.

Лора ми го направи преди месец, иначе като малка не помня подобни номера. Е, супер гадно е, особено когато яде и друга храна и те тогава отбиването е на косъм. Но ще ти кажа аз какво направих. Всички хватки на тъмно и т.н. не дадоха резултат. Обаче предимно привечер, когато започваше да плаче от глад, не иска да суче аз я давах на татко и и той я носи докато се омаломощи. Като заспи - бам цицата. Но трябва да си упорита, иначе ще се отбие. И през деня горе долу същото. Като се омаломощи от глад и рев слагам на гърда и тя засуква. Спокойно, няма да прегладнее, повтаряй си че правиш най-дброто за детето си. А и три дни нищо не са, ти бързо си се предала. Аз се мъчих към 10-ина.Обаче струва си, мисля. Повече не се е повторило, дано и не се повтаря.

Успех!

# 4
  • Мнения: 361
 Страха е голям,и не съм се отказала толкова бързо,просто бързо исках съвет как да ми помогнете.Явно съм еденичен случай и на никой не му се е случвало подобно нещо.Най-лошото обаче стана-изпитвам жестока болка в едната гърда,и нищо чудно да се е запушило каналче.Колкото и да цедя и масажирам,ефект няма, и Лори не ще да суче.
Много съм нещастна!!!!!!!!!!!!!!!!
newsm45 newsm45 newsm45

# 5
  • Мнения: 2 829
Ина, идва нощта, опитай да кърмиш колкото може повече докато бебето е сънено!!! И най-вече от проблемната гърда, като преди кърмене я затопляш (при мен помага памперс напоен с топла вода, като изстине, затоплям в микровълнова). Опитай през деня да кърмиш на тъмно, както и останалите техники за справяне с кърмаческа стачка.
Аз имах период в който кърмех малкия главно в банята или завит с одеало (пончо), така че да не се разсейва.
Успех! Hug

# 6
  • Мнения: 4 242
Как ще си единичен случай, почти всяка майка минава през това, нарича за кърмаческа стачка и се "лекува"   Simple Smile Прочети в библиотеката статията по въпроса, ще ти стане много по ясно и ще се успокоиш.
Причината може да е биберона който даваш, той се суче по различен начин, освен това пуска значително по- лесно и бебетата бързо схващат кой е лекия начин да си набавят храна. Също и бързо се научават как да си я получават, а именно дърпане от гърдата и рев докато не получат желаното.
Хубаво е да отстраниш нацяло всякакви биберони, за да няма дразнител. Или опитай следното, даваш биберона и когато детето засуче спокойно, го измъкваш и бързо даваш гърдата, ако не ти се получи залъгването. просто премахни бибероните. Кърменето на тъмно, тихо и спокойно са ти го писали. Може да кърмиш и само в сънено състояние или на сън, детето пак ще успее да си набави нужните за деня калории, макар за малко да обърнете деня в нощ по- натам всичко ще си дойде на мястото.

# 7
  • София
  • Мнения: 371
Ина, и аз имах същите проблеми, като при нас тази стачка (ако е било изобщо) продължи мноогоо дълго - около месец. Бях пред нервна криза, особено вечер защото умората си казваше думата.
Та при нас помогна като кърмех Нели права, полюшвайки се настрани и приклякайки едновременно  Rolling Eyes  Тъмната стая не помогна Sad
Няма да ти казвам каква мускулна треска и каква умора е, но помагаше, особено приклякането надолу.
Просто повече упоритост, знам че е трудно  Hug 

А за проблемната гърда, както са казали другите момичета - през ноща, докато е сънена.

Стискам палци да се оправте и да продължите с кърменето  Heart Eyes

# 8
  • Русе
  • Мнения: 150
И аз имам такива проблеми с малчо.Но го излъгвам по някое време и вече ,като е зверски гладен суче.
За запушената гърда ти препоръчвам да стоиш на пара,топли компреси поне при мен не бяха функционални.Слагаш в една тенджера вода (не много) взимаш една кърпа мяташ я на гърба си и стоиш на 4-ри крака над котлона с тенджерата .Цедиш запушената гърда вътре.Много е ефикасно Peace

Общи условия

Активация на акаунт