Мами в Италия - част 52

  • 22 534
  • 275
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 545

Добре дошли в част 52 на темичката мами в Италия!

Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия! newsm10

Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроениe
newsm51

МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige:                                                    Friuli Venezia Giulia:
gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento                                Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
                                                                                     piccola (КАЛИНКА) - Trieste   
                                                                                     misty5 (МИРА) - Trieste
                                                                                     Nelly_Iv (НЕЛИ) - Trieste
                                                                                     AnGiAr (АНИ) - Chioggia (VE)
Piemonte:
Amymommy (ВЛАДИ) - Torino
Еluana (ЕЛЕНА) - Alessandria

Lombardia:
Giorgia (ГЕРИ) - Monza                           Ghery01 (ГЕРИ) - Monzа                             
sonita (СОНЯ) - Мilano
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone                 feiam(...)- vicino a Milano
piccolina (АНИ) - Valsolda                       antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo        Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
Ginger! (...) - Lecco                                  Лейди (ЕЛЕНА) - Milano
morgause(ЮЛИ)- Milano                         gioia(ЮЛИ)- Milano

Emilia Romagna:                                                       Toscana:
Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì                                Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
pilence27 (КАЛИНА) -Cadelbosco di SopraMedea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo
                                                                     svetla_13 (СВЕТЛА) -Firenze
Umbria                                                                        Marche:
Nik77 (НИКОЛЕТА) - Citta'di Castello       makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella           denise(ДЕСИ)-Roma
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma        Vesna 27(...)-Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma

Campania:                                                                 Basilicata:
dessita (ДЕСИ) - Napoli                           Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio
vesi-li(ВЕСИ) -Salerno
Sicilia:                                                                        Sardegna:
milix (МИЛЕНА) - Palermo                     Tsugumi (ДЕСИ) - Cagliari


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32 и половина, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,Част 41,
Част 42,Част 43,Част 44,Част 45, Част 46, Част 47,Част 48,Част 49,
Част 50, Част 51




Поради големия интерес ето:


ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ,
КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ

# 1
  • Мнения: 1 100
Хайде вмъквам се и аз в новооткритата, от адаШката, тема Hug

По въпроса с итал. кухня не ми се взима отноШение Tired

Маркрит, кажи какво ти е, да не те мислим Confused


П.П. Ох, Деска, каква ужасна новина Cry мир на дуШата му    Praynig :

# 2
  • Мнения: 438
Деси, приеми моите съболезнования. Мир на праха му

# 3
  • Мнения: 6 167
Desi, съжалявам... нямам думи.  Cry

За кухнята - има доста книги за италианската кухня. Доста дебели книги, цели алманаси... , а има и един сайт, който преглеждам от време на време....доста богат http://www.cucinaitaliana.it/  Laughing
Като цяло, ако изобщо може да се говори за италианска кухня, поради толкова многото региони и особености - за мен тя е кухня, изградена в основата си на сиромашията. Само сиромаси хора могат да открият пастата и да си я имплантират в генотипа.
От друга страна, кухнята им е сапорита и интересна. Има десетки видове прошуто крудо, котто, салами и тн,  сирената им са доста видове, вината им, има огромно разнообразие на видове хляб и тн. Тези неща не са белег на бедна кухня.  Готвят просто, не смесват много аромати ( както в БГ блъскаме всичко в тенджерата) - но това, което смесват е супер. Ако хляба не е сапорит , прошутото е и тн.

Според мен затова в света е и толкова популярна. Сякаш задоволява изискванията и на богати и на бедни хора.


Майка ми като дойде и беше потресена, как мъж, като дамиано сутрин минава с брьош и капучино)))
за нея закуската трябва да е здрава и солена.  Laughing

# 4
  • Мнения: 6 167
разбира се, много зависи кой  какво и къде яде.
бяхме на едно тържество, в неаполитански ресторант , ядохме много вкусни ( за мен) и много тежки и ароматни антипасти, после паста, после меса, зеленчуци на грил, а сладкишите им бяха ... едни такива течащи , като кремчета.. определено излязохме на 4 крака от този ресторант)))
докато има един ресторант с кухня романьола - нещата са много по-леки, ненаяждащи, но оставящи траен спомен. долчите не са ми достатъчно долчи, но са леки, приятни.
та, съвсем по различен начин се хапва в различните области.
аз много искам да опитам и неща от др. региони... трябва да се пътува, обаче.

# 5
  • Мнения: 5 462
Хайде вмъквам се и аз в новооткритата, от адаШката, тема Hug

По въпроса с итал. кухня не ми се взима отноШение Tired

Маркрит, кажи какво ти е, да не те мислим Confused


П.П. Ох, Деска, каква ужасна новина Cry мир на дуШата му    Praynig :
Не ме мислете толкова , споко . WinkПросто съм малко циклична , явно ми е паднало кръвното и ме болеше главата.Глътнах едно аспиринче поради липса на Момент и сега съм по добре.Сега седнах да изпафкам една цигарка , че след малко почва Че поста пер те в бг вариант.Аз много си падам по сълзливи истории така че пак ви оставям за малко.

# 6
  • Мнения: 5 462
разбира се, много зависи кой  какво и къде яде.
бяхме на едно тържество, в неаполитански ресторант , ядохме много вкусни ( за мен) и много тежки и ароматни антипасти, после паста, после меса, зеленчуци на грил, а сладкишите им бяха ... едни такива течащи , като кремчета.. определено излязохме на 4 крака от този ресторант)))
докато има един ресторант с кухня романьола - нещата са много по-леки, ненаяждащи, но оставящи траен спомен. долчите не са ми достатъчно долчи, но са леки, приятни.
та, съвсем по различен начин се хапва в различните области.
аз много искам да опитам и неща от др. региони... трябва да се пътува, обаче.
Лени , май с теб имаме еднакъв вкус относно храната.Харесвами ит. кухня много защото хем се нахранваш хубаво хем не ми се издува стомаха.След вечеря с бг храна ще се пръсна , чуствам се ужасно натъпкана едвам се надигам да разтребя.И други предимства има ит. кухнята пред бг кухнята но сега отивам да роня сълзи с историите по Нова и не ми се пише.

# 7
  • Мнения: 2 804
Десси , моите съболезнования !
Думите са излишни ...! В такъв момент освен да се помолим  Praynig  за духа на момчето не можем друго да направим .
Сила и кураж на семейството му !
Лека нощ  !

# 8
  • Мнения: 438
Приятна вечеря и лека нощ !!!

 newsm46

# 9
  • Мнения: 1 049
Да почерпя,  че днес имам рожден ден Embarassed Embarassed...Малкият е болен,но поне мъжо се прибра  Hug


Наздраве!

П.П.  Деси, моите съболезнования! 
Гери, сега четох за катастрофата, да поздравиш Масимо  Praynig  bouquet

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 22:57 от Zai4enze

# 10
  • Мнения: 5 475
Деси,най сърдечни съболезнования. Hug Мир на праха му  Praynig

# 11
  • Мнения: 2 427
Буона сера от мен.Честита нова тема на всички!
Деси,въпреки че не знам за кого става въпрос искренни съболезнования и от мен.Сигурно Митко се намира на по-добро място,някъде,където всичко е съвършенно.Разбира се ,за родител,загубил дете,утеха няма и никога няма да има.Поне докато е жив.Каквото и да казваме е излишно.



Аз току що изпратих гостите.Семейсво,приятели на мъжа ми.Толкова много ги ненавиждам тези двамата че като чуя че ще идват и ми идва да избягам от нас и да го оставя да се оправя сам,както намери за добре.По ужасни хора от тях не познавам,отегчителни,но едновременно с това супер изнервящи.Жената е някаква абсолютна флегма и глезла.Докато каже нещо направо осверепяваш.И все едни такива инфантилни и скучни разговори-някакъв кошмар е.Мъжа и пък,напротив ,някаъв ужасен нервак.Просто на едно място не го свърта,непрекъснато мърда.Изобщо не те оставя да се доизкажеш ,независимо че му говориш и го гледаш в очите ,не те доизслушва дори наполовината и подхваща свой собствен разговор.Най-гадното и най-ужасното е че непрекъснато ми повтаря"Стай транqулла,даааиии рилассати"сякаш съм някаква абсолютна невротичка аз ,а не той.Най-накрая не издържах и му казах че съм абсолютно спокойна,но ако не престане с тези две словосъчетания наистина ще се изнервя.Ебаси отвратителните същества.Всеки път като дойдат е едно и също.Просто знам как ще се развие вечерта до най-малката подробност.Казах на Фло изобщо да не ми ги кани повече тези.Днес звъннаха и се самопоканиха.Аз му жестикулирах 5 мин че тази вечер не ги искам на гости и той-хоп в същият момент им вика"ами като искате минете".Направо щайх да го убия!Непрекъснато се натискат да идват.Това също ми е адски тъпо.Ако искаш да видиш някого-ми покани го,какво се самонатряскваш в чуждите хора!Бррррр...егати вечерта! Rage

# 12
  • Мнения: 2 804
Добро утро дами !
Ние сме добре много ранобудни , но какво да се прави  .
При нас времето се оправи и след малко ще се изнесем на разходка та белким се поизморят децата и спят поне следобеден сън , че денят е дълъг .
Пък и на вън са по-кротки и се забавляват .
Приятен неделен ден ви желая и по-малко излишни нерви !  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 425
Честит Имен Ден на Гери и на Гинчето  bouquet  Много да НИ Радват и Обичат  Joy




Буона Доменика а тутти  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 11:23 от Kaлa(Bella13)

# 14
  • Мнения: 3 425
Дессита,моите най-искернни съболезнования  Sad Мир на душата му  Sad

Анджи,браво..това е важно....а и имаш късмета да живеят далече  Peace де тоз късмет  Rolling Eyes

Бимбето,къде ли изчезна тия дни?

Анджи,разгледах снимките ....големи сте сладуриSimple Smile Ех,колко е хубаво да си имаш мишле вкъщи и да мирише на бебе Wink

Наоколо съм  Crazy

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 09:51 от Kaлa(Bella13)

Общи условия

Активация на акаунт