Възстановяване след операция от киста

  • 24 615
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 669
Здравейте. Предстои ми операция за премахване на киста, и искам да ви попитам за колко време се възстановихте след тази операция - 1, 2 седмици, илиповече? Предполагам, че е сходна със секциото (незнам, това са само мои предположения - до сега не съм претърпявала нито едната от двете). Най-вероятно след това трябва да се пазя от вдигане на тежко и т.н. Кажете ми който е претърпявал такава операция повече за това което сте преживяли след нея, че много съм се стреснала, и съм уплашена от предстоящото събитие.
Мерси предварително за отговорите ви.

# 1
  • Мнения: 2 401
Няма място за притеснение, това е лека операция, ще се възстановиш много бързо. Изобщо не може да се сравнява със секциото. След седмица ще си ОК.  Казвам го от опит, имам и секциота и операция на киста.

# 2
  • Мнения: 545
Ако под възстановяване се разбира да можеш да се движиш свободно - Минзурах е права. Освен това за възстановяването има значение дали операцията е била лапароскопска или обикновена. При лапароскопските възстановяването е много по-бързо. Аз имам операция на киста (не лапароспопска) - около една седмица (докато ми извадят конците) ходех сгъната на 2 като баба (бях на 18 г). После още цял месец не можех да вляза в темпо - изморявах се бързо при ходене пеш повече от 30 мин. За вдигане на тежко - забрана 6 месеца! За съжаление не мога да я сравня със секцио, тъй като нямам "опит" в тази насока.

# 3
  • Мнения: 945
Опериране съм преди 2 години и не помня много много... но след 3 седмици бях в командировка от работата. Помня, че се иzморявах много бърzо, но това лекяря ми го обясни с упойката...

Гледай да се движиш колкото може повече. Май се предлагаха някакви нагревки срещу сраствания, гледай там да се zапишеш.

Иначе страшно няма, всички са оживели след операциите Laughing  bouquet. Пожелавам ти да мине беz усложнения...

# 4
  • Мнения: 669
Много благодаря за отговорите ви. Няма да е лапароскопска операцията, а обикновенна. И аз се надявам да мине бързо, и да се възстановя бързо, че нямам право на много размотаване и лежане, чеимам едно зверче в къщи, на което трябва да му ходя по гайдата  Laughing.

# 5
  • Мнения: 1 294
Имам две подобни операции.
При първата направих раздвижването много късно и възтановяването ми беше много бавно.Влачих се близо месец Confused
При втората се надигнах от леглото 12 часа след операцията, почивах си по малко и пак тръгвах.Възтанових се напълно след 5 дена.На подскоци  излязох от болницата Grinning
Мноого е важно да започнеш раздвижването възможно най-рано, да правиш кратки почивки и пак да ставаш смело.Стреми се да ходиш изправена, колкото и непосилно да ти се струва това.
Успех и смело Hug

# 6
  • Мнения: 669
А искам да попитам дали ще е възможно например 2 седмици след операцията да се върна на работа. Това го бях планувала преди да разбера, че трябва да претърпя операцията, детето да го пращам на ясла, а аз на работа. Работата ми е свързана със седене на бюро, т.е. никакво физическо натоварване, и си мислех че точно заради това няма да имам проблем да започна работа. Но пък другия въпрос, че не трябва да се обездвижвам, защото по-трудно ще се възстановя. Как мислите? Ще ми помогне ли седенето, или ще ми навреди повече и ще се наложи да изчакам по - дълго време преди да се върна на работа?
Със сигурност като отмине всичко и в зависимост от това как се чувствам ще преценя, но ............ Ако имате мнение споделете, моля.

# 7
  • Мнения: 1 294
Ами незнам...по-скоро статичната поза ще ти изиграе лош номер според мен.Когато възтанових бързо не съм се спирала на едно място и след това.Смятам, че това ми помогна.
Но ти си права, ще усетиш нещата и ще прецениш най-добре след операцията.

# 8
  • Мнения: 248
Незнам защо си предпочела обикновената операция през лапароскопската. За мен тя е по-добрата. Минала съм през нея, и то два пъти, както и през секциото. Възстанвяването зависи от теб единствено, не трябва да се отпускаш, не е страшно. След лапароскопията на третия ден си разхождах детето навън.Първата ми беше, когато детето беше на годинка, гледах го сама, бащата на работа. Не съм имала никакви проблеми - и това за вдигането на тежко - малко преувеличават. Датато ми си го носех без проблем или пък покупките от супермаркета.

Общи условия

Активация на акаунт