имам странни леки болки ниско долу

  • 4 787
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Някой може ли да ми каже това нормално ли е? имам леки болки ниско долу (като нещо все едно ме затопля там)? В 6г.с и един ден съм!! Казвали са ми че е от уголемяване на матката... възможно ли е?

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 23:31 от mishenka

# 1
  • София
  • Мнения: 4 588
Сложи лентичка с календар на бременността, за да се ориентираш. Ако не знаеш как, тук пише: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4827.0
В момента трябва да си в 6 седмица и 2 дни, което си е 6 седмици. Значи всеки четвъртък влизаш в следваща седмица. Peace

# 2
  • Мнения: 1 691
Нормално е, ако не са много силни болките. Може да продължи доста време - мен ме държа почти до 4 месец.

# 3
  • Мнения: 72
Май само ти ми отговаряш:) и така и така съм започнала с въпросите тебе как те боля - постоянно или на периоди! Аз чак сега усещам леко затопляне не точно болки - лека тежест мога да го нарека.. малко се страхувам...а и друго нещо- отскоро имам леко жълтеникава цервикална слуз:( много е неприятна- нормално ли е? чела съм че може да става въпрос и за гъбички? ужас... момичета винаги ли ще треперя така за всичко?!? толкова се притеснявам- някой ще ми даде ли съвет?

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Съвсем нормално е,но за да си по-спокойно отиди на лекар Peace

# 5
  • Мнения: 1 691
Спокойно Simple Smile има още много да трепериш, все ще се намери за какво. Но пък вълненията са и приятни Simple Smile
първо за болката - при мен беше понякога като тежест, друг път като бодежи, различно. Не беше постоянна, а най-често вечер.
За тази слуз има две обяснения. Моят гинеколог ми каза, че в самото начало на бременността - когато ембрионът се имплантира в матката - се появява течение и често неприятна миризма, може да поддържаш и температура някъде около 37. Другата вероятност е наистина да са някакви гъбички (случва се на огромен процент от бременните) - ако е това, много е възможно да имаш парене и сърбежи. доколкото знам, в такъв случай лекарят взима влагалищен секрет за изследване (то и без това ти се полага по здравна каса някъде в началото на 3 месец) и при нужда ти изписва лекарства. Антибитици са, но са локални и по принцип не вредят на бебето. Само е хубаво да са минали първите 2 месеца от бременността.

# 6
  • Мнения: 219
Аз и при първата бременност и сега имам такива болки но те са много краткотрайни и леки,понякога и само тежест чувствам...
При първата се шашках много,сега вече не.

# 7
  • Мнения: 72
Спокойно Simple Smile има още много да трепериш, все ще се намери за какво. Но пък вълненията са и приятни Simple Smile
първо за болката - при мен беше понякога като тежест, друг път като бодежи, различно. Не беше постоянна, а най-често вечер.
За тази слуз има две обяснения. Моят гинеколог ми каза, че в самото начало на бременността - когато ембрионът се имплантира в матката - се появява течение и често неприятна миризма, може да поддържаш и температура някъде около 37. Другата вероятност е наистина да са някакви гъбички (случва се на огромен процент от бременните) - ако е това, много е възможно да имаш парене и сърбежи. доколкото знам, в такъв случай лекарят взима влагалищен секрет за изследване (то и без това ти се полага по здравна каса някъде в началото на 3 месец) и при нужда ти изписва лекарства. Антибитици са, но са локални и по принцип не вредят на бебето. Само е хубаво да са минали първите 2 месеца от бременността.

Аз нямам сърбежи и парения! Дано да отшуми това течение! Знам че бебо няма да се даде лесно също така си е на топло и защитено място Simple Smile дано не му създавам дискомфорт.... това че досега май съм нямала такива течения и изведнъж .. бум! от никъдето:( още не мога да повярвам че може да са гъбички....

# 8
  • Мнения: 6 461
И през двете си бременности имах такива болки ниско долу.
Мисля,че по добре ще е да отидеш на лекар ,все пак една консултация няма да е излишна.

# 9
  • Мнения: X
Май само ти ми отговаряш:) и така и така съм започнала с въпросите тебе как те боля - постоянно или на периоди! Аз чак сега усещам леко затопляне не точно болки - лека тежест мога да го нарека.. малко се страхувам...а и друго нещо- отскоро имам леко жълтеникава цервикална слуз:( много е неприятна- нормално ли е? чела съм че може да става въпрос и за гъбички? ужас... момичета винаги ли ще треперя така за всичко?!? толкова се притеснявам- някой ще ми даде ли съвет?

Спокойно. И двете са нормални. Болките са от уголемяване на матката, течението е от хормоните. За всеки случай си направи влагалищен секрет. Ако са гъбички - след 12 седмица ще ги лекуваш.
Има една книга "Бременността седмица по седмица". Много е полезна и описва всички неща, които могат да се случат, как се развиваш. Това ще те успокои. И не се притеснявай. През цялата бременност все ще има бодежче някое, болка тук-там, придърпване... Ако се притесняваш за всичко, ще си отровиш бременността.

Общи условия

Активация на акаунт