В коя г.с. съм?

  • 2 715
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте момичета!! Аз тотално съм объркана! Моля за помощ! Имам въпрос на който доста вече време и аз се чудя- когато си в 6 г.с. и един ден например тогава вече си в 7 г.с. или в 6 г.с.? Сега например както аз съм 6г.с. и 1 ден това означава ли че съм в 7 вече?? Калкулатора започва първа седмица след цикъла и пише 1 г.с. след като е минала вече от това си правя извода че 1г.с. и 1 ден е 2 г.седмица така ли е??? Кой месец съм? Ужас пълна бъркотия....

Благодаря ви

Пример с мен:

от 23.03 когато ми е била последната менструация

Гестационна
седмица 1   30 март 2007г

(от 23 до 30 трябва да е 1г.с. и от следващия ден започва 2-ра така ли е?)

Гестационна
седмица 2   6 април 2007г.

(от 30 март до 6 април трябва да е вече 2 г.с. и от следващия ден започва 3-та?)

Гестационна
седмица 3   13 април 2007г.

Гестационна
седмица 4   20 април 2007г

Гестационна
седмица 5   27 април 2007г

Гестационна
седмица 6   4 май 2007г

Гестационна
седмица 7   11 май 2007г

# 1
# 2
  • Мнения: 1 691
Правилно го разбираш - 1 г.с. и един ден си е началото на 2 г.с.
За твое улеснение можеш да запомниш в кой ден влизаш в следващата седмица и така да ги смяташ (иначе наистина много се бъркат). По мои сметки 23 март е било в петък. Следователно всеки петък започваш нова г.с.

# 3
  • Мнения: 72
тези календари си ги знам:) аз друго питах но май никой не ме рабира Sad

# 4
  • Мнения: 72
Правилно го разбираш - 1 г.с. и един ден си е началото на 2 г.с.
За твое улеснение можеш да запомниш в кой ден влизаш в следващата седмица и така да ги смяташ (иначе наистина много се бъркат). По мои сметки 23 март е било в петък. Следователно всеки петък започваш нова г.с.

благодаря ти!! Ужасно е объркващо:(  ехаа значи съм вече в 7-ма г.с. а в кой ли месец съм с тези лунарни се обърках:( едните девет месеца другите 10 Sad

# 5
  • Мнения: 1 691
Лунарните месеци са всеки по 4 седмици (общо 40) - щом си в 7 г.с., значи си подминала средата на 2-ри лунарен месец. От първия ден на 9 г.с. влизаш в трети лунарен.
Имаше някакъв начин да смяташ седмиците и в календарните месеци, но не го знам точно. Най-простото е да изчисляваш спрямо датата на термина. Опитах се да ти го сметна - получава се някъде около края на декември, нали? 30-ти или 31-ви (еха-а!) Ако е така, на съответното число от всеки календарен месец влизаш в следващия месец (от деветте). Значи по тези сметки някъде около 30-ти април си влязла във втория. И около 30-ти май влизаш живот и здраве в третия.

# 6
  • Мнения: 72
Благодаря ти много!! Калкулаторите ме пишат че предполагаемия ми термин е на 28! Но аз сега като си го изчислявам по календарни месеци то нали се прибавят 7 дни от деня на ПРМ и ми излиза 30 декември (23+7) Simple Smile и не знам... скоро ще ходя за втори път да го видят и там сигурно съвсем друго ще кажат:) абе да си е живо и здраво пък другото ще се нареди!

# 7
  • Мнения: 1 691
О, терминът е съвсем ориентировъчна дата - сигурно още 100 пъти ще я доуточняват Simple Smile Лека бременност ти пожелавам и едно прекрасно бебче Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 807
Подкрепям постингите на mata_kosmata, така е, както го е обяснила   newsm10

Честита бременност!   bouquet

# 9
  • Мнения: 9 973
Благодаря ти много!! Калкулаторите ме пишат че предполагаемия ми термин е на 28! Но аз сега като си го изчислявам по календарни месеци то нали се прибавят 7 дни от деня на ПРМ и ми излиза 30 декември (23+7) Simple Smile и не знам... скоро ще ходя за втори път да го видят и там сигурно съвсем друго ще кажат:) абе да си е живо и здраво пък другото ще се нареди!


от месеца-3,от датата+7
 newsm10

# 10
  • Мнения: 617
Здравей! Първо честито, желая ти прекрасни 9 месеца и накрая здраво усмихнато бебче.
Сега по темата
Най-добре си сложи линийка и така ще можеш много лесно да си следиш седмиците такава може да си направиш от тук http://www.mamaibebe.com/?id=253#1
Линийката която прилагам е със твойте данни, т.е ти сега си завършила шестата си седмица и си започнала седмата.



Относно месеците лекарите ги смятат по следната схема:
1ви месец - до 6 гестанционна седм.вкл.
2ри месец - от 7 до 10 гестанционна седм.вкл.
3ти месец - от 11 до 15 гестанционна седм.вкл.
4ти месец - от 16 до 20 гестанционна седм.вкл.
5ти месец - от 21 до 25 гестанционна седм.вкл.
6ти месец - от 26 до 29 гестанционна седм.вкл.
7ми месец - от 30 до 33 гестанционна седм.вкл.
8ми месец - от 34 до 37 гестанционна седм.вкл.
9ти месец - от 38 до 41 гестанционна седм.вкл.

За определяне на термина се смята както вече са ти казали, ама то термина си е друга работа бебо ще си дойде когато си реши.

# 11
  • Мнения: 152
 Joyобъркването е пълно!

Общи условия

Активация на акаунт