Свръхактивно 11 месечно дете???

  • 2 200
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Здравейте мами!
От както се е родил моя син през деня почти не спи, най-много на 2 пъти по 30 мин. и то не всеки ден. Като беше малко бебе ми казваха, че като почне да се движи ще се изморява и ще спи повече, но не е така. Сега по цял ден пълзи, стои прав и обикаля по масата и дивана така, играе си....докато наистина се измори и започне да се прозява и да търка очички, НО да заспи АБСУРД! Заспиването е голям проблем и е винаги с люлеене на ръце и пеене на песнички. Но това не е всичко, ако детенце спеше поне през ноща изобщо нямаше да се оплаквам. През ноща се буди поне 4-5 пъти, като му дам да суче се успокоява и заспива. Буди се със силен плач и понякога остава буден по 1-2 часа, а сутрин в 5ч. вече е ококорен. Сега всички казват, че го мъчат зъби и затова е така, но милото спокойствие няма и все е изнервен и недоспал...Какво да правя, че да му помогна и да го науча да заспива? МОля дайте ми съвет  Praynig

# 1
  • Мнения: 5 401
И моят малчо е такъв един, с единствената разлика, че не пълзи, а постоянно се изправя и иска да ходи из стаите. Заспива само навън в количката, като постоянно трябва да ходя. Седна ли на пейка като бял човек, вече е буден.  ooooh! През нощта също суче по хиляда пъти, буди се рано сутрин и не знам дали е глад, зъби, навик или всичко на куп.  Sad

Та, съвет не мога да ти дам. Единствено да ти кажа, че не си сама.  Hug Надвявам се сега като ни е по-трудно, по-нататаък пък да ни стане по-лесно!   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 081
И аз не се включвам със съвет по темата...А за да те подкрепя, че не си сама! Все се надявах и аз да почне да се измаря това моето диваче-ама луд умора няма:) Спи на всяко кърмене през деня(около пет пъти) за по 5-10 минути:)Навън вече му е интересно, и не ще и да чува за легнало положение, камо ли за сън. Сядането по пейките, кафетата с приятелки и обикалянето по магазините съм ги забравила вече 9 месеца-докато спра количката и почва да крещи, да реве, и лошото е, че почне ли веднъж, успокоение няма-с едната ръка го нося, с другата бутам количката до нас. Иначе по цял ден не се спира-сега се е научил да се качва и да слиза от спалнята-прави го по час и половина, като се измори-суква си, дремва за 5 минути и пак наново...Будуването по цели нощи, пълзенето насън, сукането по 5-10 пъти не ги разказвам, защото вече ги приемам като нещо нормално...Само не знам откъде има енергия това дете-винаги лягам с него, и винаги той ме събужда-бодър като репичка-пък аз-като пребита...

Обаче все повече почвам да се радвам, че е живак, ами не е някой заспал:)Да са ни живи и здрави:)

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Големия ми син беше така, с разлика, че на 11 месеца не пълзеше и ходеше още - пусти мързел. Но постоянно искаше внимание, да си с него. Не спеше повече от 2 пъти по 30 мин на ден и все се приспивахме на ръце.... беше кошмарно...нощем се будеше по 100 пъти през 5 мин. Просто ме стопи за отрицателно време станах кожа и кости.
Периода мина когато стана на около годинка и половина. Почна да спи следобед по 2 часа, нощем вече не се будеше от зъби.
Но и сега на 6 години е супер активен, все бяга, скача, пада - става...

# 4
  • Мнения: 277
Явно моето дете не е единственото...Наистина да са ни живи и здрави, а другото някак ще го избутаме!
Сърдечни поздрави на всички  bouquet

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
И моят син е така. Ако на ден му се събира един час сън съм супер щастлива. И той не спи през нощта, буди се непрекъснато. Не знам какво да те посъветвам, надявам се като ми изникнат кътниците да се поуспокои.

# 6
  • Мнения: 9 973
Чета все за момчета!И аз чакам момче,следователно да очаквам подобно поведение!! Naughty

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Чета все за момчета!И аз чакам момче,следователно да очаквам подобно поведение!! Naughty

А не е така  Naughty
Малкия ми син е коренно различен от батко си. Нямаше колики, винаги сам е заспивал, започна да обикаля в къщи сам на 10 месеца, по-кротък е и плаче само когато е гладен, удари се или дълго е седял сам.

# 8
  • Мнения: 9 050
И аз да се запиша с подобен случай! Ако открия рецепта - ще я споделя. Но засега - няма спасение.
По 40-50 минути се дундуркаме на ръце, за да заспи. И като знам, че всичко това е за 30 минути сън....направо понякога не ми се правят опити да го приспя.
Явно така са момчетата.

# 9
  • Мнения: 568
И нашето бебе на 11, но мацка е абсурд да заспи през деня вкъщи- спи в количката навън и то ако не спираш да се движиш. Нощем започна да спи напоследък - от около месец имаме само 4-5 будни нощи месечно

Общи условия

Активация на акаунт