Отговори
През последните години плодовете и зеленчуците, които се предлагат на пазара и които включваме към диетите си...са бъкани от нитрати и какви ли не вредни вещества...а ние ги включваме масово към диетите си...и към захранването на малките бебета....

Какво излезе черният хляб не е черен, а в него слагат утайка от кафе и кой знае какви боклуци...а ние си мисли ям и слабея.....или да да ядеш и постепенно се разболяваш.....

Кое кисело и прясно мляко да купувам...кой според вас е по-чистия регион ...Може би Стара Загора, където ги обгазяваха редовно и където се намира фабриката на Верея???

А за маргарина, който се прави с продукти, производни на нефта, какво ще кажете?

Преди няколко седмици хапнах домат, от който получих за първи път в живота си жлъчна криза....вече две или три познати са си патили по същата причина, но и от бъбречни кризи, наред с обривите....

Още кърмя дъщеря си и се питам, дали и нитратите отиват в кърмата???? Започнах захранване и въобще не смея да купувам морковите гиганти за сокове, еле пък яйцата ...затова купувам всичко готово на HIP, което ми излиза солено, нос мятам че е качествено......

А какво ще кажете за тъпканите с хормони меса в Макдоналдс и Кентъки...които нашите дечица хрускат с удоволствие и дебелеят...и си дебелеят....

Надявам се темата да ви хареса и да се включите

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Какво да кажа, гледам да не се вманиачавам излишно. Зеленчуците са с нитрати да, но какво да направим, да не ядем? Киселото мляко много отдавна не е онова полезно мляко, което ядяхме ние като деца, вече се прави с умъртвени закваски за да има дълга трайност, добавя му се много нишесте за да е гъсто. Черния хляб наистина в повечето случаи не е черен, а оцветен и пълен с Е-та пшеничен. Маргарина никога не съм го причислявала към полезните продукти, но пък маслото от къде си сигурна от какво се произвежда? За ресторантите за бързо хранене просто ще си замълча. Детските пюрета, честно да ти кажа никой не може да ме убеди, че са направени без рафинирана захар(също вредна) и нишесте. Аз нещо не мога да се сетя за полезна храна. Вариянта е всички да се изнесем на село и да си отглеждаме екологично чиста храна и като се замислиш пак не става с тия киселинни дъждове. Така, че не го мисли толкова много  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 647
Лимоните и  Грейпфрутите са антиоксиданти и спомагат за пречистването на организама от нитрати
Месо не ям  под никаква форма, маргарини и  сокчета със забранени подсладители
 в готварския  подфорум има  тема  за некачествените продукти в бг  Peace

# 3
  • Мнения: 184
Маргарина никога не съм го причислявала към полезните продукти, но пък маслото от къде си сигурна от какво се произвежда?
всички производители са длъжни да посочат съдържанието на продукта върху опаковката. така че ако пише "масло от краве мляко" няма от какво друго да е Peace докато маргаринът е пълен с разни Е-та - абе супер вредно нещо

винаги гледам внимателно да чета опаковките на продуктите. виждала съм в магазините масло, на което с малки букви пише "80% краве масло, 20% растителни мазнини" - мисля че на Аро беше.

# 4
Шарли права си, но според мен трябва да знаем като потребители и като хора които държат на здравето си, какво всъщност слагаме в устата на децата си......аз специално имам намерение да проуча, къде се намират фабриките за кисело мляко и сирене.....дали региона е чист...според мен има огромно значение....на пазара на зеленчуци гледам да купувам от самите производители, така ще им е съвестно да продават отрова.....

ANGYA благодаря, че ме насочи към подфорума за некачествени продукти...ще го прегледам...за лимоните и грейпфрутите съм съгласна....а също и ананаса.....чистят и стават за отслабване....аз в седмицата започнах да правя ден само на 1 кг. грейпфрут...супер тонизиращ...

Юл наистина производителя е длъжен, но в България това не значи задължен...надявам се членството в ЕО, ще засили контрола...Хубавото, което ми прави впечатление е, че в големите супермаркети, може вече да се разбере произхода на стоката, а и да си търсим правата...можем да извикаме управителя и да поискаме документ за всяко едно месо или стока.....

Смятам от сега нататък да си търся правата като потребител.....



 

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Понеже почти всичко вече не е истинско, затова аз си купувам прсно мляко от село - чисто натурално и си го подквасвам. Освен това, понеже също консумирам черен хляб, от 2 години имам машина за хляб, в която си правя най-различни пълнозърнести хлябове - също мога да твърдя, че са наистина пълнозърнести, понеже брашната си ги купувам от специализираните диетични магазини. Това е, което човек може да направи, за да може поне отчасти да се храни с истински продукти и здравословно.

# 6
  • Мнения: 684
Валя Hug мисля че си абсулютно права почти не останаха истински продукти на нашия пазар,това което си произвеждаме това трябва и да консумираме,сега ще има скоро де череши,ягоди и много зеленчуци  Peaceтака че ще си запасим телата   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 678
Понеже почти всичко вече не е истинско, затова аз си купувам прсно мляко от село - чисто натурално и си го подквасвам. Освен това, понеже също консумирам черен хляб, от 2 години имам машина за хляб, в която си правя най-различни пълнозърнести хлябове - също мога да твърдя, че са наистина пълнозърнести, понеже брашната си ги купувам от специализираните диетични магазини. Това е, което човек може да направи, за да може поне отчасти да се храни с истински продукти и здравословно.


Пфуу,аз съм изостанал! EmbarassedСам си ги меся, и чакам после да обиколят нивата!

# 8
Валя наистина идеята е добра ....нищо не може да се сравни с вкуса на прясно приготвено сирене и кашкавал......как подквасваш млякото...

Пфуу,аз съм изостанал! EmbarassedСам си ги меся, и чакам после да обиколят нивата!
...
Обясни, че не зацепих...

Между другото бясна съм на посредствени търговци, на вносители, а и на някои производители,  които на гърба на здравето на народа трупат парици....  бих искала всеки един недоволен потребител не да си мълчи и да изхвърля некачествената стока, а веднага да задейства една молба до Комисията за защита на потребителите....една приятелка сподели своята изненада от това колко бързо се е задействала след депозиране на молбата......


# 9
  • Мнения: 4 678
Сам си меся хляба!И си го пека!  chef

Общи условия

Активация на акаунт