Питанка относно смяна на лични документи

  • 562
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12 306
Здравейте

Може ли някой да ми каже дали при смяна на личната карта трябва да се сменя и задграничният паспорт?
На пръв поглед не виждам по паспорта да има данни за личната карта - например номер на картата или пък постоянен адрес, така че според мен не би трябвало, но няма как да съм сигурна, а не искам да се изненадам.
Някой има ли подобен опит?

Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 25 449
Не, не е необходимо.
Така или иначе, от ноември започва подмяната на задграничните паспорти - с такива, в които ще има биометрични данни за притежателя.

# 2
  • Мнения: 12 306
Как`Сийка, много ти благодаря за бързия отговор!
А можеш ли да ми кажеш нещо повече или да дадеш линк относно тази подмяна, която трябва да започне от ноември?
Аз така или иначе няма да я дочакам, понеже ще трябва да имам валиден паспорт за края на юни, но ми стана любопитно кога и за колко време ще се сменят паспортите.

# 3
  • Мнения: 6 167
Не, не е необходимо.
Така или иначе, от ноември започва подмяната на задграничните паспорти - с такива, в които ще има биометрични данни за притежателя.

както и на личните карти.
welcome to EU !


в чужбинския има една тема, а също и линкове към статии по в-са.
погледни там.

# 4
  • Мнения: 25 449
Информация за смяната на документите излезе в пресата миналия петък, ако не се лъжа. Разрови се и прочети - има писано в Стандарт, Сега, в новинарските сайтове.
Там пише подробно, не ми се преразказва сега.

# 5
  • Мнения: 12 306
Благодаря ви много - днес малко бързах и с търсачката не открих кой знае колко информация, но с линковете от чужбинския форум нещата вече си дойдоха по местата

# 6
  • Мнения: 3 695
Извинявам се на авторката, но искам да ползвам темата и аз да попитам нещо:
При смяна на фамилното ми име, длъжна ли съм да си сменя и шофьорската книжка, която така или иначе не ползвам, в какъв срок и какви са глобите, ако не го направя?  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт