Превод и легализация на диплома...

  • 14 290
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 352
Значи натоварих приятелка да се занимава, но не са ми ясни няколко неща. Ако някой го е правил, моля да помогне с инфо. Става въпрос за превод и легализация на диплома за средно  образование, за кандидатсване в Холандия.
Понеже нямам много време ще се ходи направо в МОН, защото разбрах, че става за 5 раб. дни  (чрез фирма до 30 раб. дни, значи отпада като вариант). Изпратила съм и (так и не разбрах как се слага ударението Blush) пълномощно. Кажете какъв е редът стъпка по стъпка. Трябва ли да се заверява после във Външно министерство?

# 1
  • Мнения: 27 524
Да не те плаша, но един познат миналата седмица легализираше и заради продажбите на дипломи са го направили много сложно. Срокът е 2 седмици. Препращат те от стая в стая. Потърси връзки   Peace

# 2
  • Мнения: 1 299
Дай си го на фирма за превод и легализация - хората ще ти направят всичко, вместо ти да си късаш нервите. За 2 седмици става...не, даже има и експресно за 7 дни. Просто проверете коя фирма какви срокове има. Те хората си ги движат нещата, ти само отиваш да си вземеш накрая всичко попечатано и готово. Peace

# 3
  • Мнения: 3 423
За всичко се ходи във Външно.
Дори ако не ти трябва апостил,
трябва Външно да завери превода.
Отиват 2 дни за тая работа.

В МОН не знам как е.

Някога, когато аз кандидатствах за Германия,
се искаше и някаква заверка в посолството на Германия.
Не знам, дали днес и за Холандия е така. Провери!!!

# 4
  • Мнения: 27 524
Доскоро беше само с фирма, да. И аз така си легализирах моите. Вече обаче не е така.

# 5
  • Мнения: 3 423
Преди месец митках из Външно.
Омешах се с фирмаджии, дето
се тръшкаха, че доста от техните
документи не са готови в срок.
Явно Външно бави, като му трупнат
камара документи от фирми. Докато
частните лица биват обслужвани с усмивка.
Както казах, една сутрин и един следобяд
ти трябват за Външно. При добра организация,
усмивка, но и як педал, си вършиш бързо работата.
И вратът ти дебел.

# 6
  • Мнения: 1 352
Направо ме хвърлихте в размисли Confused. Обърках се още повече. Варианта с фирмата е най-добър, но ще ме бавят... следователно изпускам срока за подаване на документи.
Liska, не разбрах........... цялата работа е във външно министерство ли? А МОН? Или и двете?

# 7
  • Мнения: 3 423
Liska, не разбрах........... цялата работа е във външно министерство ли? А МОН? Или и двете?

Аз за МОН не знам нищо!
Навремето не съм ходила в МОН,
дипломата ми от СУ ми я издадоха
в самия СУ на немски, което спести МОН.
Тази от средното, гледам, няма печати от МОН.
 
Аз говорех по-горе само за Външно!

Тук може всеки всичко да ти разкаже!
Прочети всяка информация на официалните страници
на МОН и МВнР, подкови се, тогава тръгвай по задачи.

# 8
  • Мнения: 4 700
Мисля, че е най добре да я даде6 на фирма. Те zнаят преz къде се минава, кога. Ако отиде частно лице все 6те има zа какво да се zаядът, все може не6то да си пропуснала и да те раzкарват от министерство до министерство. Аz така сама си zаверявах дипломата и бая zор видях. Парите дето ги дадох zа таксита кожех да си ги дам на фирмата.

# 9
  • Мнения: 3 423
Ако отиде частно лице все 6те има zа какво да се zаядът, все може не6то да си пропуснала и да те раzкарват от министерство до министерство.

Е, добре, що с мен досега никой
не се е заяждал?! Като си подготвен,
няма да ти сложат спирачки. Но пък
пестиш време, ако дадеш на фирма,
което също не е никак малко.

# 10
  • Мнения: 1 299
От личен опит казвам - фирма прави за 10 дни, защото в МОН и МВнР бавят седмица. Това според мен е най-сигурния начин и всичко ти е ок и редовно.

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 15:45 от Ланфеар

# 11
  • Мнения: 1 299
Marieta, специално за теб  Wink се разрових и намерих моята диплома от превода (имам си копие). Има следните заверки - нотариус, МОН и Външно. Скоро съм я правила, така че вЕрвай ми  Peace По този ред и приятелката ти трябва да ги мине

# 12
  • Мнения: 4 700
Ланфеар, не е ли нотариус, превод, МОН и вън6но.

# 13
  • Мнения: 1 299
Аз съм ползвала услуги на агенция, така че може първо нотариусят да е, но тогава той какво заверява? Би било редно първо да я преведат  Thinking Печата на нотариуса е в/у преведените листа, най-вероятно той/тя удостоверява, че предметите съвпадат с оригинала.

# 14
  • Мнения: 4 700
ами при мен бе6е така: направих си копие на дипломата, което бе6е zаверено от нотариуса (че копието е вярно с оригинала). После го дадох на превод, след това при МОН и накрая във вън6но zа апостил.

Общи условия

Активация на акаунт