Ясмин и много ниско кръвно?

  • 1 854
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 878
момичета, здравейте!
помагайте! преди два дни започнах да пия Ясмин  (за пръв път в живота ми пия противозачатъчни) заради една киста на яйчника, която се надяваме да се смали. обаче кръвното ми, което по принцип е ниско сега направо не се трае. сутринта беше 80 на 50. в най-добрия случай е 90 на 60. имам едно гадно главоболие и отпадналост.
дали е от хапчетата, фармацевтката в аптеката ми каза, че може и да е от времето, много хора получавали такива оплаквания сега заради времето newsm78
някоя от вас, която е пила противозачатъчните имала ли е подобни оплаквания?

и друго шантаво нещо - започнах да ги пия, докато бях в цикъл, но на третия ден от цикъла...и още на следващия ден почти нищо не ми тече. днес 5-ти ден съвсем нищо! а преди ми се мъкнеше по 7-8 дни цикъла, сега фатално ли е, че  тая кръв примерно не се е изтекла? сигурно въпросите ми са много тъпи, но ми е неудобно да звънна в неделя на лекарката ми и да й ги задам.

# 1
Zdrasi
az pia Iasmin ve4e dva mesetsa.Kato go zapo4nah -na vtori den mi spria zikala-pritesnih se mnogo, no bezmisleno-tova bilo normalno.Prodaljih da go pia./az go pia samo vere4 predi liagane,taka ima nai-malko strani4ni efekti ,kato glavobolie,povdrastane i t.n./Zna4i kato go svar6ih o4akvah da mi doide na drugia den-oba4e ne,doide mi sled 3 dena.
Ne se pritesniavai- taka e s hormonite
Stom ima6 kista -zna4i  ti e naru6ena ovolatsiata, a tia zavisi ot hormonite.Dokato se normalizirat ste e taka /taka mi obiasni ginekologa/

# 2
  • Мнения: 173
Здравейте!
Аз пия Ясмин за първи път и определено не ми понасят - единият ден ме боли главата, другият нямам апетит, но ежедневните симптоми са гадене, болки в яйчниците, липса на сексуално желание, кървене и то някаква странна кафява течност, която не бих я определила като зацапване. Днес ми е последното хапче и не знам дали да ги спирам или да изчакам поне още един месец да видя дали ще има такива странични ефекти, защото нали в началото организмът привиквал към хапчетата. Преди години съм пила Логест и се чувствах страхотно, нямаше такова "привикване" и то съм ги пила към 3 години. Сега гинеколожката ми изписа Ясмин, че били точно за мен, а Логест били силни, но определено не са "моите хапчета".
Какво бихте ме посъветвали?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 878
уф, и аз не знам. изпих първата опаковка вече, в четвъртък беше последното хапче. ще се напъна да изпия още една, но аз имам киста. иначе не бих се мъчила изобщо Naughty
и на мен ми се получават непрекъснато тъпи ефекти като замайване, гадене, но нямам никакво течение.

само за предпазване ли ги взимаш?

# 4
  • Мнения: 173
Честно казано не знам защо ги вземам. Бях на профилактичен преглед преди 1 месец понеже имам някакво течение, което всъщност си го имам от доста годинки, но реших да отида при най-добрата гинеколожка във Варна да видя какво ще ми каже тя и освен всичко останало ми изсписа и Ясмин, без да я моля, били добри в моя случай. Каза ми че съм ОК, имала съм някакви гъбички, които можело да бъдат от всичко - тоалетна хартия, бельо, презерватив и т.н., понеже съм била много чувствителна. Само ме пита дали друг път съм пила противозачятъчни и така.
В петък вечер изпих последното хапче и тези два дни се чувствам страхотно и не знам дали не започвам да си внушавам. Сега ще изчакам да ми дойде и да видим. Мисля да звънна на лекарката, но при нея записванията са 2-3 месеца занапред и направо не знам. Притеснявам се да не си объркам съвсем организма - един месец пия, един не.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 878
хм, абе за гъбичките със сигурност няма да ти помогнат newsm78
аз на твое място не бих ги взимала, ако не ги взимам с точно определена цел, но това си е моето мнение.

# 6
  • Мнения: 173
И аз така мисля! Няма смисъл да се мъча повече, при положение че цикълът ми е точен като часовник, само където имам силни болки и много ми тече. Като се замисля може и затова да ми ги е изписала newsm78
Дано всичко да е наред!
Благодаря много за мнението!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 878
да, затова ти ги е изписала! преди година предния ми гинеколог и на мен ми ги изписа затова, че ми беше много продължителен цикъла и обилен, но аз не го послушах.едва сега, когато ми откриха киста по принуда ги пия.

Общи условия

Активация на акаунт